WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

26.01.2009 | W miniony piątek przez cały dzień pod gabinetem ginekologa Krzysztofa Sz. czatował wraz z ekipą nieoznakowany radiowóz policyjny. Lekarza przywieziono do komendy na przesłuchanie o godzinie 22.00. Jak nam powiedziała Małgorzata Śliwińska, rzecznik prasowy KMP „Policjanci wykonywali czynności w związku z otrzymaniem informacji o przeprowadzeniu w jednym z gabinetów nielegalnej aborcji. Trwają wyjaśnienia, a materiały zostaną przekazane do prokuratury”. Wkrótce się okaże czy świnoujska policja będzie to mogła sobie zaliczyć na poczet sukcesów, czy raczej porażek.

26.01.2009 | Aż trzech pieczątek używa Małgorzata Kruszniak, pełnomocnik d/s społecznych w Wolinie i zarazem prawa ręka radnego Stanisława Huszczy, także słynącego z posługiwania się różnymi przedziwnymi pieczątkami.

26.01.2009 | Pięć nowych świnoujskich radiowozów policyjnych., w tym jeden nieoznakowany z wideoradarem zostało w poniedziałek 26 stycznia uroczyście poświęconych przez księdza dziekana Zbigniewa Rzeszótko i teraz już żaden diabeł nie będzie się ich imał.

26.01.2009 | W miesiącu styczniu 2009r. W ambitnych planach Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu przewidziano 16 imprez, z czego aż wszystkie trzy na lewobrzeżu, czyli w pomieszczeniach przy ul. W. Polskiego, a są to (lub były): Finał WOŚP, konkurs „Wyspiarskie kolędowanie” oraz zajęcia na Uniwersytecie III Wieku. Cala reszta, to praca w filiach na prawobrzeżu.

22.01.2009 | Uzdrowisko Świnoujście obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie swojego istnienia. Przygotowywany jest z tej okazji specjalny program, o którym napiszemy niebawem. Oj, będzie się działo, oj, będzie.

22.01.2009 | Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy na ową działkę w Przytorze (dzierżawioną właśnie przez przewodniczącego Z. Pomieczyńskiego) , która teraz według planu zagospodarowania przestrzennego ma być działką budowlana ma wielką chrapkę także prezydent Janusz Żmurkiewicz.

22.01.2009 | Naszą publikacją dotyczącą działki rolnej dzierżawionej przez Zbigniewa Pomieczyńskiego przewodniczącego Rady Miasta Świnoujścia w Przytorze, której tenże dzierżawca nie uprawia zgodnie z obowiązkiem wsadziliśmy chyba przysłowiowy kij w mrowisko. Agencja Nieruchomości Rolnych, która wydzierżawia tę działkę rolną o powierzchni 1,77 ha zapowiedziała już kontrolę wykorzystania tego gruntu.

15.01.2009 | W przeddzień czwartkowej (15 bm.) sesji Rady Miasta Świnoujścia widziano radną Katarzynę Pawlicką z niewyraźną miną, jak wchodziła do świnoujskiego szpitala. Na dzisiejszej sesji radna się już nie pojawiła. Należy przypuszczać, że nie pojawi się też za kilka dni na ogłoszeniu wyroku w sądzie, w sprawie kupowania głosów wyborców. A może z tego powodu sąd znowu przełoży termin?

15.01.2009 | Prezydent Miasta Świnoujścia na poniedziałkowej (12 bm.) konferencji prasowej zwołanej po to aby się wyżyć do woli na mediach, które głównie obwinił za formalne póki co wycofanie się Firmy Dr Irena Eris z inwestowania w Świnoujściu, mówił także o tym, że miasto wcale nie jest zainteresowane budowaniem kolejnych apartamentowców. Ciekawe? Chyba się jednak coś prezydentowi z nerwów pomieszało. A te kolejne budowane w Świnoujściu apartamentowce to powstają na mocy decyzji miejscowego proboszcza, stróża nocnego, czy też prezydenta?

12.01.2009 | W Międzyzdrojach w końcu tego roku lub w następnym, przy Gabinecie Figur Woskowych zacznie funkcjonować kino z widownią na 180 miejsc. Sala będzie jednocześnie służyć tancerzom. Świnoujścianie zamiast do Szczecina będą teraz mogli jeździć do kina w Międzyzdrojach.

12.01.2009 | Czy przyjdzie pan na mój pogrzeb – mówił do komendanta policji jeden z mieszkańców ul. H. Pruskiego, pytając też w kuluarach nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, czy dostanie ochronę przed patologicznymi sąsiadami? - Przyjdę – krótko odpowiedział komendant W. Ratajczak.

12.01.2009 | Na poniedziałkowej (12 stycznia) konferencji prasowej w sprawie rezygnacji przez Firmę Dr Irena Eris z budowy w Świnoujściu pięciogwiazdkowego Hotelu SPA, prezydent Janusz Żmurkiewicz nie omieszkał zaznaczyć, że od teraz to on nie będzie o niczym informował (w szczególności mediów), aby wszelkie plany mogły być zrealizowane.

06.01.2009 | Zbigniew Pomieczyński, przewodniczący świnoujskiej Rady Miasta otrzymał 29 grudnia 2008 r z kancelarii premiera pismo od Sekretarza Stanu Julii Pitery. W piśmie pytano Pomieczyńskiego czy zostało zaskarżone umorzone przez kamieńską prokuraturę śledztwo dotyczące wydzierżawienia działek przez Prezydenta Miasta Świnoujścia firmie Dr Ireny Eris. Ciekawe co przewodniczący odpowie i jakich użyje argumentów?

06.01.2009 | Po tragedii do jakiej doszło na ul. Hołdu Pruskiego jeden z dziennikarzy zadzwonił w sobotę 3 bm. do domu radnego Stanisława Huszczy aby zapytać co ten sądzi o całej sytuacji. Telefon odebrał mężczyzna, który powiedział, że jest bratem radnego Huszczy, który jest obecnie w Niemczech i będzie dopiero po godzinie 22. Dziennikarz był gotów dać głowę, że głos należał do radnego Huszczy, który przecież nie ma brata. No, chyba, że go ostatnio cudownie odnalazł...

06.01.2009 | W świnoujskim sądzie odbyła się sprawa ugodowa z udziałem sędziego, prokuratora, oskarżyciela posiłkowego i adwokata broniącego oskarżonych w sprawie wypadku, jaki miał miejsce na budowie w ubiegłym roku, w wyniku czego w drodze do szkoły została dotkliwie poparzona gimnazjalistka Kasia. Leczenie Kasi trwa nadal, a kiedy się zakończy, nie wiadomo. Jakie będą efekty operacji plastycznej, którą jeszcze Kasia ma przejść też nie wiadomo. Nie wiadomo także, czy kiedykolwiek odzyska pełną sprawność nóg. Świnoujski sąd uznał za dobrą monetę pokajanie się dwóch oskarżonych i zaproponował na rzecz poszkodowanej najpierw kwotę... 5 tys. złotych, jakie mieliby obaj uiścić! Druga propozycja sędziego – to była kwota po pięć tysięcy złotych od każdego, bez wyroku skazującego (argument na to ostatnie: oskarżeni mają bardzo dobrą opinię). Prokurator i oskarżyciel posiłkowy nie przystali na to. Rozprawa ma się więc odbyć 26 stycznia br. Tu dodać trzeba, że Kasia nie otrzymała jeszcze nawet odszkodowania z PZU, bo takowe podobno należy się po zakończeniu leczenia. A więc za rok, dwa, trzy...

06.01.2009 | Mamy nowego komendanta Straży Miejskiej w Świnoujściu. Został nim 37-letni Adam Waś, były policjant, a ostatnio pracownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM. Dotychczasowy komendant Marian Wojtczak, złożył rezygnację z powodów osobistych, ale nadal będzie pracował w straży.

05.01.2009 | W piątek (2 bm.) nad ranem, zmarł 25-letni Łukasz R., ofiara pożaru altanki na Warszowie. Mężczyzna z niemal 100% poparzeniem ciała po ok. godzinie czasu od chwili zgłoszenia znalazł się na OIOM-ie świnoujskiego szpitala. Później został przetransportowany do specjalistycznego szpitala oparzeniowego w Gryficach, gdzie mimo wysiłkom tamtejszych lekarzy nie udało się go uratować.

02.01.2009 | Uczestnicy projektu „Stać Mnie na Więcej”, którego realizatorem jest świnoujski MOPR pojechali na tydzień do Barlinka, gdzie obok zajęć terapeutycznych mogli poznać tajniki żeglowania. A Świnoujście to, co? Tu nie ma przypadkiem ośrodka szkoleniowego w Łunowie? A może o tej przystani żeglarskiej z doświadczoną kadrą urzędnicy po prostu nie wiedzą? No to do Łunowa z nimi, na szkolenie i poznawanie tajników żeglowania (ale za własne pieniądze!).

02.01.2009 | Oj plączą się świnoujscy urzędnicy, plączą na temat wywieszonych wykazów działek dotyczących terenu wydzierżawionego firmie Dr Ireny Eris. Rzecznik prasowy prezydenta Robert Karelus mówił, że przecież wykazy wisiały dłużej niż określony na nich termin wywieszenia (czyli do 25 listopada br.). Z kolei Małgorzata Borowiec, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w programie Telewizji Słowianin informowała, że przecież ustawodawca nie określił terminu w jakim należy w mediach poinformować o wywieszonych wykazach. Pewnie, przecież można było dać ogłoszenie o wywieszonych wykazach działek w Kurierze Szczecińskim nie cztery dni po zdjęciu tych wykazów tylko na przykład w następnym roku!

02.01.2009 | Na wielu imprezach organizowanych przez Miejski Dom Kultury nie bywa obecna dyrektor tej placówki. Ani na tych o ogólnopolskim zasięgu, ani na wernisażach wystaw, ani na spotkaniach opłatkowych. Może warto by pomyśleć o utworzeniu czegoś na kształt rezydencji w Kodrąbku?

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  95  | 96  |  97  |  ...  |  99  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
SKONTI
Wulkanizacja

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski