WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

19.04.2018 | Dzisiaj w imieniu Klubu Poselskiego Nowoczesna zostało złożone przez Pana Posła Piotra Misiło - Przewodniczącego Nowoczesnej w Szczecinie oraz Pana Posła Marka Sowę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Panią Premier Beatę Szydło oraz wniosek do Urzędu Skarbowego o kontrolę oświadczenia majątkowego Pana Jarosława Kaczyńskiego.

17.04.2018 | W dobie rozpasanej wycinki drzew w Świnoujściu z niepokojem zapytaliśmy o przebieg połączenia ulicy Jachtowej ze Zdrojową, czy aby ktoś nie wpadnie na pomysł, żeby łącznik poprowadzić wycinając bodaj najpiękniejszą aleję bukową w mieście na przedłużeniu przejścia przez bramę forteczną do parku. Rzecznik prasowy prezydenta odpowiedział nam dość enigmatycznie, że „aktualnie trwają prace projektowe tej inwestycji z uwzględnieniem rosnących tam buków. Więcej informacji na temat samego przebiegu połączenie będę mógł powiedzieć po zakończeniu prac projektowych. Buki rosnące za Fortem Zachodnim, tzw. forteczne, nie są przeznaczone do usunięcia”

17.04.2018 | W wypowiedziach zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej można się pogubić. O zatrudnieniu na zlecenie w urzędzie dziennikarza Wyborczej Mariusza Rabendy mówiła nam : „Pan Rabenda będzie się zajmował prowadzeniem strony inwestycji miejskich w tym przede wszystkim spraw tunelu” podkreślając , że dwoje pracowników Biura informacji i konsultacji nie daje rady z bogactwem informacji. Na sesji 29 marca mówiła już , że stronę internetową dotyczącą tunelu ma prowadzić Inżynier Kontraktu. Konia z rzędem temu kto odgadnie co jest prawdą

03.04.2018 | Ku naszemu zaskoczeniu na profilu zastępcy prezydenta Świnoujścia Barbary Michalskiej w zawartych tak informacjach skąd jest dana osoba wpisano WARSZAWA. Ale to wynika chyba tylko z wizyt w Warszawie, bo przecież nie z pochodzenia i aktualnego miejsca życia? A może czegoś nie wiemy? Mamy nadzieję, że Pani Michalska nie wstydzi się Świnoujścia?

29.03.2018 | Podczas sesji w dniu 29 marca popis dała zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska, która podjęła próbę dyskredytacji świnoujskich mediów. Powiedziała m.in. "żebyśmy nie dali się zwariować korzystajmy z wiarygodnych źródeł". Skrytykowała FB (nie wspomniała czy też profil prezydenta!) oraz inne niepewne źródła, a jako wiarygodne źródło wskazała informacje z urzędu i te na stronie miejskiej. Cóż, gdyby nie niezależne media to wiedza mieszkańców o tym co się dzieje w mieście byłaby mocno ograniczona, a po stosowanej metodzie mydlenia oczu niekiedy wręcz zakłamana. To przecież dzięki niektórym mediom pewne sprawy wracają na prawidłowe tory, a władza nie brnie w ślepe zaułki i czuje respekt.

29.03.2018 | Świnoujscy radni na sesjach tracą cenny czas zadając choćby pytania na które odpowiedzi są już powszechnie znane. Przykładem z sesji 29 marca niech będzie interpelacja radnej Elżbiety Jabłońskiej (PO) w której dopytywała kiedy po remoncie wróci do Świnoujścia ze stoczni prom Karsibór III. Otóż na ten temat zgodnie z informacją dyrektora Żeglugi Świnoujskiej informowaliśmy już zarówno w gazecie jak i na portalu. Czyżby radni nie śledzili świnoujskich mediów pokładając wiarę tylko w swojej,jak się okazuje niepełnej wiedzy?

26.03.2018 | Podczas Koncertu Wiosennego w dniu 26 marca niezwykłym parciem na popularność wykazał się radny Andrzej Staszyński. W momencie kiedy Maja Piórska wyczytywała Mecenasów Kultury dla których Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia wręczało nagrody na pierwszym miejscu z powodów oczywistych znalazł się prezydent Świnoujścia i Urząd Miasta. Zanim ktokolwiek z urzędu z tylnych rzędów sali teatralnej zdołał się przebić na scenę by odebrać nagrodę w imieniu prezydenta szybszy był radny Staszyński. Ten grzecznie przedstawił się do mikrofonu jako przewodniczący komisji Rady Miasta i życzył Towarzystwu wszystkiego najlepszego po czym stanął na scenie czekając na innych laureatów. Brawo i tym sposobem w swoi mniemaniu zapracował nieco na wyborcze wsparcie.

26.03.2018 | Wedle dzisiejszej informacji w sprawie budowy tunelu nadesłanej przez rzecznika świnoujskiego prezydenta - "TO JUŻ PEWNE". Natomiast wedle komunikatu w tej samej sprawie Biura Komunikacji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju - CORAZ BLIŻEJ ZGODY UNII EUROPEJSKIEJ NA DOFINANSOWANIE TUNELU. Ot taka mała manipulacyjka

23.03.2018 | Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia z pomocą MDK Świnoujście organizuje w dniu 26 marca o godzinie 19.00 tradycyjny koncert wiosenny w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu. W takcie imprezy zostaną zwyczajowo wręczone tytuły Mecenas Kultury dla tych, którzy sponsorują imprezy organizowane przez TPŚ.

23.03.2018 | W niedzielę 18 marca około godziny 17.30 do jednego z niewielkich sklepików przy placu Słowiańskim w Świnoujściu wszedł młody mężczyzna i po chwili machając w ręku niewielkim nożykiem takim jak na grzybobranie zaatakował sprzedawczynię żądając wydania pieniędzy. W trakcie szamotaniny z lady spadł terminal płatniczy, a sprawca zabrał około 500 zł.

19.03.2018 | W poniedziałek 19 marca nad ranem doszczętnie spłonęły trzy stoiska handlujących przy świnoujskiej promenadzie (tuż obok lokalu "Kredens" ).

16.03.2018 | To ci dopiero cyrk. Według radnych SLD składających interpelacje w sprawie m.in wycinki drzew pod przyszłą Promenadę Zdrowia przekroczono zakres wycinki na szerokości pasa wydrzewienia o 10 metrów. Zgodnie z informacją prezydenckiego rzecznika od 1 do 4 metrów z którego wycięto...53 drzewa (w tym obumarłe) za co odpowiada wykonawca. Wcale byśmy się nie zdziwili gdyby za chwilę okazało się, że za tą nielegalną wycinkę osobiście odpowiada kandydatka na prezydenta Joanna Agatowska.

08.03.2018 | Tunel w Świnoujściu jak wiadomo temat ważny. Nadal śmieszy nas natomiast posługiwanie się wszędzie oficjalnymi mapami z zarysem przebiegu tunelu i informacją, że przebiega on pod "RZEKĄ" Świna podczas gdy jest to CIEŚNINA ŚWINY. Cóż z geografią "na bakier"

27.02.2018 | W trakcie nieformalnego spotkania świnoujskich radnych po zakończeniu sesji nadzwyczajnej rady Miasta Świnoujście w dniu 27 lutego krótko mówiono o terminalu kontenerowym. Radni oczekują w tym zakresie opracowania o stanie wiedzy władz Gminy Świnoujście na ten temat oraz oficjalnego spotkania z przedstawicielami ZMPSiŚ. Przewodniczący Rady Miasta, radny Dariusz Śliwiński skwitował to jednym zdaniem -" Ok. To rozpoczynamy działania na serio!"

23.02.2018 | Przytór staje się w Świnoujściu swoistą Mekką dla ważnych polskich polityków. Tu przyjeżdżają znane osobistości PiS-u na czele z Jarosławem Kaczyńskim i Joachimem Brudzińskim. Teraz z kolei były przewodniczący Rady Miasta Świnoujście Zbigniew Pomieczyński gościł innego tuza polskiej polityki - Kornela Morawieckiego.

23.02.2018 | Sesję Rady Miasta Świnoujście w dniu 22 lutego zdominowały sprawy perspektyw dostawy wody z nowych ujęć, wycinka drzew w mieście, terminal kontenerowy,...i sytuacje dotyczące poprzedniego i obecnego Zarządu Osiedla Warszów. Szczególnie te dwa ostatnie bloki tematyczne wzbudziły wśród radnych gwałtowne emocje przekraczające momentami oczekiwane standardy zachowań.Padały ostre słowa i wzajemne oskarżenia, trwały wypominki, grano m.in. żalem i ludzkim cierpieniem. Nad emocjami nie bardzo już panował przewodniczący przez to sesja skończyła się po godzinie 21, a niektórzy radni zachęcali nawet do siedzenia na sali obrad ...do rana.

22.02.2018 | "Przypomnę dla przypomnienia" - przypominał... na sesji Rady Miasta Świnoujście radny Sławomir Nowicki o procesie i perspektywie przygotowania i prezentacji przez ZMPSiŚ koncepcji budowy portu kontenerowego na Warszowie.

20.02.2018 | Pięcioro radnych Rady Miejskiej w Międzyzdrojach złożyło wniosek do burmistrza Leszka Dorosza żeby pozwolił obecnemu dyrektorowi Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach dokończyć niejako jego kadencję dyrektorowania do ostatnich dni grudnia br. Odpowiedzi póki co nie ma. Na stanowisko dyrektora na okres 7 lat trwa obecnie konkurs. Czas na składanie ofert mija o godzinie 17.00 w dniu 28 lutego.

14.02.2018 | Na konferencji prasowej świnoujskiego prezydenta w dniu 14 lutego odnotowaliśmy zaskakującą wypowiedź Janusza Żmurkiewicza w sprawie budowy terminalu kontenerowego na Warszowie. Prezydent ni mniej ni więcej powiedział, że rozmawiał z radnym Nowickim, który z kolei rozmawiał ze Słaboszewskim - prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który mówił radnemu, że nie ma decyzji w sprawie budowy terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Cóż wyrasta nam nowy autorytet w mieście - radny Nowicki. Swoją drogą to nie radny, ale prezydent Żmurkiewicz jest członkiem Rady Nadzorczej ZMPSiŚ i powinien mieć choćby z tego względu bezpośredni kontakt z prezesem Słaboszewskim, bez korzystania z pośrednictwa.

14.02.2018 | Jedna z obiektywnych inaczej świnoujskich telewizji kablowych prezentując materiał z konferencji prasowej SLD jaka odbyła się 12 lutego zrobiła to w sposób wybiórczy. Nie zamieszczono wypowiedzi Joanny Agatowskiej unikając też ukazywania wizerunku radnej. Rzetelność? Dziennikarstwo? Czy to aby nie obrazuje strachu obecnego prezydenta przed kampanią wyborczą?

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  95  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
neutralny - działka PONTONA
2009-01-25 15:57:34  |  IP: 83.21.48.*
Wg samego PONTONA ale i osób z nim blisko zwiazanych działka w Przytorze została przez Niego już kupiona.No,bo jeśli nie to nie pozwoliłby sobie na taki "syf" jaki na tej działce jest.Gruz,śmieci,dziury.A była to przecież działka ROLNA.Kontrola nawet jeśli będzie,to nic PONTONOWI nie zrobi,boAgencja Rolna jest we władaniu PSL-u,a PONTON jest też wysoko postawionym PSL-akiem.Ale gratuluje red.Niebieskiego Wyspiarza podjęcie tego tematu,tzn wskazanie kolejnego przekretu naszych władz, no bo przecież PONTONjest szefem Rady,a więc najwyższej władzy na naszych wyspach.
neutralna - życzliwy
2009-01-25 15:45:20  |  IP: 83.21.48.*
p.Krzysztofie!Nie tylko moim zdaniem-za długo Pan zwleka z "puszczeniem" komentarza.Komentarz musi "iść" natychmiast.Jeżeli jest niecenzuralny-to wtedy Pan go zdejmie.Natomiast czekanie,ogladanie go,powoduje,że komentarz jest nieaktualny,albo piszący zniechęcają się.
glob - wstyd
2009-01-20 5:03:32  |  IP: 80.245.191.*
To wstyd, zeby w takim mieście jak Świnoujście nie było kina. Moim zdaniem to wielka plama.
« Poprzednia  |  1  |  ...  |  12  |  13  |  14  |  Następna »
SKONTI
Wulkanizacja

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski