WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

23.11.2017 | Nową szefową świnoujskiego Prawa i Sprawiedliwości została Agnieszka Stój. wiceprezes Terminalu Promowego w Świnoujściu.

23.11.2017 | Tego się chyba nikt nie spodziewał żeby wyszło na jaw, ze zastępca prezydenta Barbara Michalska miewa jakieś kłopoty z prostą matematyką. Na zebraniu z mieszkańcami Warszowa Michalska przekonywała, ze jeśli chodzi o liczbę mieszkań socjalnych zajmowanych przez trudne rodziny to właściwie pomiędzy lewobrzeżem a prawobrzeżem nie ma większej różnicy. Mieszkańcy Warszowa w tym momencie się oburzyli, a Michalska wtedy stwierdziła, że takich mieszkań w Świnoujściu jest 300 z czego na lewobrzeżu 60. Faktycznie stosunek 240 do 60 to dla władzy bez różnicy. Czyżby w działaniach matematycznych władzy w innych sprawach bywa podobnie? Aż strach pomyśleć!

20.11.2017 | W ostatnich dniach z rąk do rąk przechodził w Świnoujściu skradziony w Skandynawii samochód elektryczny TESLA wart 500 tys zł. To trochę jak scenariusz filmu sensacyjnego. Najpierw złodziej tego auta uciekał z promu, który przypłynął ze Szwecji do Świnoujścia uszkadzając przy okazji graniczny szlaban. W pościgu Straż Graniczna znalazła porzucony samochód, który trafił na parking jednostki przy ul. Grodzkiej. Jednak w nocy złodzieje wymontowali panel ogrodzenia i ponownie ukradli auto tym razem Straży Granicznej. W kierunku odjeżdżającego auta oddano kilka strzałów. Teslę udało się później znaleźć w jednym z garaży przy ul. Markiewicza. Niestety straciła na wartości na skutek widocznych postrzałów.

14.11.2017 | Czasy teraz co najmniej dziwne. Wysłanie z redakcyjnego adresu e-mail (!) zapytania do prokuratury w Świnoujściu nie jest wcale równoznaczne z możliwością uzyskania odpowiedzi. Trzeba jeszcze udowodnić, że jest się dziennikarzem! W tym celu konieczne było wysłanie skanu legitymacji dziennikarskiej. Tego jeszcze w tym kraju nie grali! Poziom podejrzliwości przekroczył wszelkie granice...

13.11.2017 | Podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości jaka odbyła się 11. listopada na Placu Słowiańskim tuż przed rozpoczęciem tam uroczystej sesji Rady Miasta Świnoujście oficer prowadzący cały ceremoniał zaprosił o zabranie głosu przewodniczącego Rady Dariusza Śliwińskiego. W tym momencie nie wiedzieć czemu z grona delegacji oczekujących na złożenie wieńców pod pomnikiem zamiast jednego radnego D. Śliwińskiego oderwały się obok niego z tłumu jeszcze trzy inne postaci: dwaj wiceprzewodniczący Rady radni Jacek Jurkiewicz i Zdzisław Merchelski oraz prezydent miasta. To tak jakby przewodniczący...w czterech postaciach.

07.11.2017 | Współczesna filantropia i pomoc innym najczęściej niestety nosi w sobie znamiona kryptoreklamy. Przykładem misie dla chorych dzieci w świnoujskim szpitalu...z reklamą darczyńcy.

06.11.2017 | Minister Marek Posobkiewicz - szef Państwowej Inspekcji Sanitarnej, od wielu lat związany ze Świnoujściem z racji swoich niekonwencjonalnych, ale skutecznych działań wokalno-aktorskich przeciwstawiających się w internecie patologiom i problemom społecznym (m.in. w takich sprawach jak dopalacze, narkotyki, pigułki gwałtu, unikanie szczepień, grzyby) trafił do Rankingu Mazura w TVN 24, gdzie nazwano Go NAJBARDZIEJ ODJAZDOWYM MINISTREM.

26.10.2017 | Podczas drugiej części sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Świnoujście, która odbywała się 25 października radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Mrozek odgrażał się radnemu SLD Ryszardowi Teteryczowi, że pozbawi go mandatu radnego. Czyżby to zapowiedź jakiejś nowej formy przewidzianego działania "dobrej zmiany"?

24.10.2017 | 9-krotnie mniejsze od Świnoujścia Miasto Międzyzdroje jak tak dalej pójdzie prześcignie swojego sąsiada w liczbie wybudowanych wieżowców.

24.10.2017 | Można było być pod wrażeniem wyłożonych w hotelu Radisson Blu, przygotowanych kilkuset paczkach z wyspiarskimi gadżetami dla uczestników 31 Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin w Świnoujściu. Zawodach rozgrywanych jednak w hali sportowej w bodaj 12-krotnie mniejszym Ahlbecku,...bo takiej odpowiedniej nie ma niestety w Świnoujściu, klasyfikowanym na czołowych miejscach w wielu różnych rankingach polskich miast. Śmiać się, czy płakać?

24.10.2017 | Radny Andrzej Mrozek, z wykształcenia geograf będący Przewodniczącym Gospodarki Morskiej RM, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście poświęconej przeładunkowi i składowaniu granulatu siarki chodził w trakcie obrad ze słoiczkiem z siarką granulowaną namawiając obecnych na sali aby osobiście przekonali się, że nie śmierdzi i nie szkodzi. Faktycznie granulat siarki w ilości około 200 gram nie rzucił się na nikogo i nie pogryzł, także przy tej ilości nie pylił.

18.10.2017 | Aż przykro jest patrzeć jak w jednej ze świnoujskich telewizji kablowych próbuje się ośmieszyć i zmieszać z błotem jednego z najbardziej doświadczonych, bezsprzecznie najmądrzejszych i obdarzonych autorytetem radnych Rady Miasta Świnoujście.

18.10.2017 | Obiecujący tenisista stołowy z UKS Chrobry Międzyzdroje Michał Wandachowicz zajął 1 miejsce , jego klubowe koleżanki Julia Bartkiewicz 4, a Oliwia Osińska 5 w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorów jaki rozegrano 8.10 w Świdwinie.

16.10.2017 | Na niedzielnym (15.10) posiedzeniem Rady Regionu  Nowoczesnej w Zachodniopomorskim do Zarządu Regionu w głosowaniu tajnym wybrana została m.in. Dorota Konkolewska- Przewodnicząca Koła Nowoczesna Świnoujście

13.10.2017 | Jak pech to pech. W piątek 13 października nastąpił niewielki samozapłon granulowanej siarki składowanej w świnoujskim porcie przez firmę OT PORT Świnoujście. Pożar szybko ugaszono, ale czerwona lampka zapaliła się na dobre...

12.10.2017 | Przewodniczący Rady Miasta Świnoujście Dariusz Śliwiński był tak zdenerwowany podczas sesji nadzwyczajnej w dniu 11 października, że zmienił imię znanego mu od wielu lat radnego Teterycza z Ryszarda na... Andrzeja.

07.10.2017 | W piątek 6 października odbyła się w Świnoujściu szumna uroczystość z okazji otwarcia lekkoatletycznej części świnoujskiego stadionu miejskiego. Olbrzymim dyshonorem, nietaktem żeby nie powiedzieć jakimś błazeńskim przewrotnym żartem było wręczenie podczas tej uroczystości pucharów i nagród dla piłkarzy, a nie lekkoatletów. Nikt absolutnie nie neguje sukcesów piłkarskich, ale przy takiej a nie innej okazji CAŁKOWITE pominięcie świnoujskich lekkoatletek odnoszących znaczące sukcesy jest po prostu niepoważne .

05.10.2017 | Mamy troskliwego niezwykle prezydenta - teraz mówiąc o przeładunku przez OT PORT siarki granulowanej martwi się o zdrowie mieszkańców. Taki pomysł jak przeładunek siarki w porcie nie rodzi się jednak z dnia na dzień. Musiał być poprzedzony negocjacjami, opracowaniami itd. Trudno zatem uwierzyć, że Janusz Żmurkiewicz będąc członkiem Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujściu nic o tym wcześniej nie wiedział. No chyba, że prezydent nie bywa na posiedzeniach tego gremium. Warto przypomnieć, że o terminalu kontenerowym na Warszowie też prezydent niby nic nie wiedział, a blisko rok wcześniej zanim ta sprawa trafiła do świnoujskich radnych uczestniczył w rozmowach na temat takiego terminalu w Hiszpanii. Na pamiętnym spotkaniu z radnymi i przedstawicielami ZMPSiŚ Żmurkiewicz opowiadał wtedy w sprawie terminalu kontenerowego, że sam jest zaskoczony! Zapomniał, że był w Hiszpanii?

26.09.2017 | Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego otrzymaliśmy 26 września następującą zaskakującą dość informację : "Przedstawiciel Województwa Zachodniopomorskiego w Radzie Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie nie weźmie udziału w zwołanym na dziś posiedzeniu. Powodem jest brak informacji dotyczących zmiany na stanowiskach Prezesa oraz Wiceprezesa Zarządu Funduszu. W projektach uchwał zamiast personaliów znajdują się… wykropkowane miejsca. W tej sytuacji podjęcie odpowiedzialnej decyzji co do zmian personalnych w WFOŚiGW staje się fikcją"

25.09.2017 | Radny Sławomir Nowicki z Przytoru jest teraz co tydzień widywany w karsiborskim koścółku na niedzielnej mszy. Od razu widać, że wybory ruszają pełną parą.

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  93  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
neutralny - działka PONTONA
2009-01-25 15:57:34  |  IP: 83.21.48.*
Wg samego PONTONA ale i osób z nim blisko zwiazanych działka w Przytorze została przez Niego już kupiona.No,bo jeśli nie to nie pozwoliłby sobie na taki "syf" jaki na tej działce jest.Gruz,śmieci,dziury.A była to przecież działka ROLNA.Kontrola nawet jeśli będzie,to nic PONTONOWI nie zrobi,boAgencja Rolna jest we władaniu PSL-u,a PONTON jest też wysoko postawionym PSL-akiem.Ale gratuluje red.Niebieskiego Wyspiarza podjęcie tego tematu,tzn wskazanie kolejnego przekretu naszych władz, no bo przecież PONTONjest szefem Rady,a więc najwyższej władzy na naszych wyspach.
neutralna - życzliwy
2009-01-25 15:45:20  |  IP: 83.21.48.*
p.Krzysztofie!Nie tylko moim zdaniem-za długo Pan zwleka z "puszczeniem" komentarza.Komentarz musi "iść" natychmiast.Jeżeli jest niecenzuralny-to wtedy Pan go zdejmie.Natomiast czekanie,ogladanie go,powoduje,że komentarz jest nieaktualny,albo piszący zniechęcają się.
glob - wstyd
2009-01-20 5:03:32  |  IP: 80.245.191.*
To wstyd, zeby w takim mieście jak Świnoujście nie było kina. Moim zdaniem to wielka plama.
« Poprzednia  |  1  |  ...  |  12  |  13  |  14  |  Następna »
SKONTI
Uzdrowisko Swinoujscie
CIROKO
Wulkanizacja

 

PRAKTYKA LEKARSKA

lek. med. Bogusław Brzuchalski

spec. psychiatrii dzieci i młodzieży

       spec. terapii uzależnień

  Gabinet prywatny   

Szczecin i Świnoujście

  Rejestracja telefoniczna

tel. 530 645 447

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski