WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

13.03.2009 | Ciekawe, czy w świnoujskim magistracie wiadomo, iż w sąsiednim Wolinie w Zespole Szkół Pnadgimnazjalnych jest także TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU. Gdyby tak w miejsce kilku zupełnie niepotrzebnych urzędasów, trzymających się kurczowo stołków, zatrudnić młodego, z pomysłami, z WIEDZĄ... No chyba, że młody byłby zagrożeniem dogłębnej i wszechstronnej wiedzy OGRODNIKA MIASTA.

13.03.2009 | Dlaczego z dziwnym uporem Komunikacja Samochodowa w Świnoujściu chce kupować kolejne (zapewne używane) autobusy, a nie dokona rzetelnej analizy przewozowej. Czy aby na pewno potrzebne są miastu autobusy – landary na każdej linii? Życie pokazuje, że nie. Tyle tylko, że trzeba MYŚLEĆ EKONOMICZNIE. Większość miast w kraju na obsługę linii mniej uczęszczanych kupuje busy np. do 20 miejsc, które nie kursują raz na dwie godziny (co ma miejsce u nas), ale częściej i nie tylko do godz. 21.00, jak to ma miejsce u nas (z wyłączeniem linii nr 2).

09.03.2009 | Wyniki końcowe w rozgrywkach w koszykówce świnoujskiej gawiedzi szkolnej na etapie rejonowym świadczyć już dzisiaj mogą o tym, że znowu przegramy w co się da w ramach dorocznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a po podsumowaniu punktów w poszczególnych grupach wiekowych zajmiemy zaszczytne końcowe miejsca w zachodniopomorskim. Co tu dużo gadać. Wystarczy porównać wyniki naszych takie jak:18:9, 17:18, 22:6 z wynikami (tymi słabszymi) ze zmagań w Stargardzie: 75:65, 47:44, 53:23, a był tam i taki wynik: 102:7. U nas nie do pomyślenia! A może by tak nauczyciele W-F wzięli się do pracy? Warunki w szkołach do gry w kosza są dobre. Więc o co chodzi?

03.03.2009 | Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w ramach koleżeńskiej pomocy, tak cenionej w Sojuszu Lewicy Demokratycznej emerytowany wojskowy Andrzej Grzechowski, Sekretarz Rady Miejskiej SLD oraz współredaktor obok Joanny Agatowskiej biuletynu partyjnego „Razem dla Świnoujścia” ma teraz otrzymać etat zastępcy dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Żeby było korekt to m.in. dla tego właśnie etatu zmienia się aktualnie strukturę organizacyjną MDK. Rośnie nam administracja, oj rośnie. To kolejny przykład umacniania się publicznej władzy administracyjnej obok znamiennego wzrostu urzędowych etatów od 2003 r aż o 32,5 (czyli18% więcej).

02.03.2009 | 1,5 tysiąca dolarów amerykańskich co miesiąc otrzymuje parafia rzymskokatolicka w Przytorze. To cena za zainstalowane na tamtejszym obiekcie sakralnym anteny telefonii komórkowej jednej z firm.

02.03.2009 | O dziwo na sesji radny Ryszard Teterycz, do niedawna przeciwnik prezydenta, który jest teraz spolegliwym wiceprzewodniczącym rady i zarazem podległym prezydentowi menadżerem w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaproponował, że może świnoujska rada powoła Komisję Etyki Radnego? I może jeszcze Komisję Poprawności Politycznej – podszepnął radny Stanisław Możejko.

02.03.2009 | Świnoujscy geodeci są zaszokowani sposobem i tempem pracy jednej z firm, która zajmuje się przebudową ul. Matejki, także skrzyżowania Wielkopolskiej ze Szkolną. Robotnicy nie mają czym pracować i nie bardzo wiedzą o co chodzi, a kierownik (chyba) budowy biega pomiędzy oboma placami budowy z komórką przy uchu. Jedno na budowie jest pilnie przestrzegane. Najważniejsza jest przerwa śniadaniowa. Wówczas, jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej wszyscy robotnicy znikają. Onegdaj na placu budowy zostali wyłącznie świnoujscy geodeci, którzy po prostu przyszli do pracy

01.03.2009 | Na ostatniej sesji Rady Miasta Świnoujścia w punkcie „Wolne wnioski” tkliwie poużalał się publicznie nad sobą emerytowany pułkownik Edward Szczepaniak, Kierownik Biura Prawnego Urzędu Miasta Świnoujście. Jednym tchem wygłosił, że podczas sesji Rady jest ciągle obrażany, nie jest szanowany i takie tam...Zaskoczyło to nawet prezydenta, który w chwilę po tym powiedział, że to wystąpienie nie było z nim uzgadniane i będzie musiał sobie porozmawiać z E. Szczepaniakiem. Będą klapsy za brak panowania nad sobą czy też żółta kartka?

01.03.2009 | Radny Stanisław Huszcza pojechał do Berlina aby tam protestować , że nie ma unijnego wsparcia dla świnoujskiego tunelu. Efekt był wymierny niemiecka policja w przeciwieństwie do naszej się nie patyczkowała i radny St. Huszcza za zakłócanie porządku publicznego oberwał mandat za 460 euro.

27.02.2009 | Ostatnie posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Świnoujścia pod przewodnictwem Krystyny Filińskiej miało miejsce ponad pól roku temu. A może ta komisja jest zbędna tak jak i cała Rada Miasta skoro mamy tak genialnego prezydenta?

27.02.2009 | O dziwo na sesji właśnie radny Ryszard Teterycz, do niedawna przeciwnik prezydenta, który jest teraz wiceprzewodniczącym Rady i zarazem podległym prezydentowi menadżerem w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaproponował, że może świnoujska Rada powoła Komisję Etyki Radnego? - I może jeszcze Komisję Poprawności Politycznej – podszepnął radny Stanisław Możejko.

27.02.2009 | - Ja już nie chce mówić nic o tunelu, a mógłbym się uważać za fachowca, bo woziłem statkiem cement na jeden z tuneli – z dumą podczas czwartkowej sesji mówił radny Waldemar Buczyński.

27.02.2009 | Tunel w Świnoujściu w 80 miesięcy tak to sobie wyliczyła Barbara Michalska, naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta. Według niej otwarci tunelu może nastąpić w trzecim kwartale 2015 roku. W przypadku przyjęcia koncepcji zaprojektuj-wybuduj skupiającej wszystkie prace w rękach jednej firmy ,która sama zaprojektuje i wybuduje tunel potrwa to jeszcze krócej...

25.02.2009 | Aż dziw bierze, jak doskonale znają Świnoujście dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji. Z nadesłanej informacji przez rzecznika prasowego KMP wynika, że jeden z dzielnicowych, obsługujący REJON IX, a więc na „swoim” terenie obsługuje: SOŁECTWO ŁUNOWO – PRZYTÓR, SOŁECTWO OGNICA oraz sołectwo KARSIBÓRZ. To ostatnie akurat się nazywa Karsibór, a dwóch poprzednich NIE MA! To są po prostu OSIEDLA, które w dodatku od paru ładnych lat mają swoje rady i zarządy!

25.02.2009 | Powraca na obrady najbliższej czwartkowej sesji skarga świnoujskiego biznesmena Juliana Stanisławczyka na prezydenta Świnoujścia. Zdaniem skarżącego prezydent wykorzystuje swoje stanowisko do celów prywatnych. Już raz tą skargą radni się zajmowali. Wówczas jednak proprezydencka ich większość uznała, w ślad za opinią kierownika biura prawnego tutejszego urzędu (czyli pracownika podległego prezydentowi), że to nie była skarga. Wojewoda nadal uważa, że to jednak skarga i przesłał do ponownego rozpatrzenia. Teraz radni dla zasady winni przekazać skargę do zbadania przez Komisję Rewizyjną, ale pewnie skończy się tym co zwykle, czyli niczym...i jeszcze da się przy tym słyszeć o kolejnych politycznych atakach na nasze Słońce Bałtyku.

25.02.2009 | Na ubiegłotygodniowej sesji nadzwyczajnej poświęconej wystosowaniu apelu do premiera w sprawie budowy tunelu podano aktualne koszty tego przedsięwzięcia. Dwie nitki to kwota 1 miliard 300 milionów złotych, a oszczędnościowa jedna nitka – 1 miliard złotych. Ceny są oczywiście absolutnie ruchome z tendencją wzrostową.

22.02.2009 | Na uroczystej już 14 gali wręczenia tytułu WYSPIARZ ROKU, który za rok 2008 otrzymała Anna Wesołowska przybyło spore grono gości. Z władz odnotowano przybycie Eugeniusza Jasiewicza, burmistrza Wolina i Zbigniewa Pomieczyńskiego przewodniczącego Rady Miasta Świnoujścia. Obecnych było także kilkoro radnych. Pomimo zaproszenia na uroczystości tradycyjnie nie pojawił się świnoujski prezydent ani jego zastępcy. Widać nie lubią WYSPIARZY.

16.02.2009 | Jak zapewnia firma Remondis to tylko przez nieuwagę nowego kierowcy nieczystości z piaskownika oponiarni i myjni ALFEX, należącej do żony świnoujskiego prezydenta - lekarza okulisty Zyty Żmurkiewicz, zostały we wtorek 10 bm. zawiezione do miejskiej oczyszczalni miasta, gdzie nie zostały przyjęte. W końcu nieczystości, zgodnie z procedurą trafiły jak nas poinformowano do specjalnego zbiornika z którego odbiera je upoważniona firma ze Szczecina

16.02.2009 | Na spotkaniu z przedstawicielami okolicznych gmin i ludźmi związanymi z sektorem rybołówstwa omówiono pokrótce Program Operacyjny ,,Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013''. Rybakom delikatnie zasugerowano, że powinni się przebranżowić. Samo spotkanie odbyło się za późno, bo konkurs jest już we wrześniu. Ustawy na ten temat nie widać. Konkretów zero . Czyżby jeszcze jeden program ,,operacyjny'', podczas którego ,,pacjent'' zejdzie, a zarobią ludzie przeszkoleni przez ministerstwo?

14.02.2009 | Zbigniew Pomieczyński, przewodniczący Rady Miasta Świnoujścia wydatnie wspiera amerykańską gospodarkę borykającą się z poważnym kryzysem . Jesienią 2008 r przypłynął statkiem z USA dla małżonki biały mercedes. W lutym tego roku natomiast już dla siebie, także z USA, sprowadził jacht do nowej rezydencji budowanej nad zalewem wraz z zabudowanym miejscem postojowym dla tej jednostki pływającej. Obecnie jacht czeka na składzie celnym, gdyż przewodniczącemu nie podoba się rysa jaka powstała na kadłubie podczas transportu. RYSY są dla nas Polaków ważne , ta jedna rysa już znacznie mniej, ale niepokoi, że przewodniczący będzie chodził wkurzony i przez to mniej serca odda pełnej poświęcenia dla pracy na rzecz Miasta.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  94  | 95  |  96  |  ...  |  99  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski