WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

26.06.2017 | W sobotę 24 czerwca kobieta spacerująca z psem znalazła na targowisku miejskim w Świnoujściu nieprzytomną siedemnastolatkę i jej 19-letniego kolegę. Oboje trafili do szpitala. Prawdopodobnie zażyli kokainę.

24.06.2017 | W początkowej fazie piątkowego zebrania otwartego mieszkańców na Warszowie aż roiło się od świnoujskich radnych bynajmniej niezwiązanych za bardzo z tą dzielnicą. Brylowali radny Sławomir Nowicki, Elżbieta Jabłońska, Alicja Bohdziewicz, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski. W miarę upływu czasu i widocznego mocno wsparcia mieszkańców dla dwojga członków zarządu, którzy nie złożyli rezygnacji oraz widocznych nastrojów niesprzyjających pozostałym, a w podtekście Grupie Morskiej ta ekipa radnych stopniała do 1.

22.06.2017 | Można odnieść wrażenie, że samorządowa kampania wyborcza trwa już w najlepsze. Podczas czwartkowej (22 czerwca) sesji Rady Miasta Świnoujście zasadnie potwierdziły to zaskakujące wypowiedzi dwojga radnych. W punkcie wolne wnioski radna Elżbieta Jabłońska najpierw zaprosiła do udziału w sobotnim biegu parkrun po czym z okazji zbliżających się wakacji życzyła dzieciom wszystkiego najlepszego choć żadnego dziecka na sali nie było i z pewnością przy telewizorach było podobnie. Z kolei wiceprzewodniczący Rady Jacek Jurkiewicz złożył życzenia wszystkim ojcom z okazji ich święta w dniu 23 czerwca. Zabłysnęli inaczej...Ktoś nawet zażartował, że do porządku obrad sesji należy wprowadzić punkt ŻYCZENIA.

20.06.2017 | Jak nas poinformowali uczestnicy memoriału Tadeusza Kaczmarka, który odbywał się na Warszowie, świnoujski prezydent po rezygnacji 3 osób z pięcioosobowego składu Zarządu Osiedla Warszów usilnie namawiał pozostałe dwie żeby też złożyły rezygnację. Te jednak nie zrezygnowały i nagle o dziwo po ki;lku dniach w Biurze Rady Miasta Świnoujście pojawił się wniosek podpisany przez 60 mieszkańców Warszowa wnoszący o odwołanie tych dwóch osób - Doroty Turlejskiej i Dariusza Krzywdy. W konsekwencji prezydent skorzystał też z wątpliwego w interpretacji zapisu statutu osiedla i postanowił odwołać pełen skład zarządu i przeprowadzić nowe wybory. Jak się ten cyrk nakręcany teraz przez władze skończy? Zobaczymy w piątek 23 czerwca podczas otwartego zebrania mieszkańców osiedla. Nieoficjalnie mówi się, że przewodnicząca, która zrezygnowała chce wrócić do zarządu.W kabarecie powiedzieliby ALE JAJA! Wybory te będą pewnego rodzaju próbą sił przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

20.06.2017 | Dzisiejszej nocy o godz. 1:13 w świnoujskim Terminalu LNG cały czas włączał się alarm przeciwpożarowy. Jak podają na portalach społecznościowych mieszkańcy Warszowa temat powtarzających się alarmów był poruszany już kilkukrotnie. Zwracano się nawet w tej sprawie pół roku temu do Polskiego LNG. Przyszła zwrotna informacje że Generalny Realizator Inwestycji w ramach usuwania usterek przeprowadza różnorakie testy, stąd zdarzają się fałszywe alarmy. Dlaczego jednak o 1 w nocy? Czy testów nie można prowadzić w dzień?

19.06.2017 | Liderująca w tabeli świnoujska Flota niestety przegrała u siebie 0 :3 mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej Szczecin Północ z zespołem wicelidera - Wicher Brojce. Walka o awans potoczy się zatem do ostatniej kolejki.

15.06.2017 | Coś o świnoujskim tunelu jakby ucichło, tymczasem wzdłuż Zakopianki jest już wiercony najdłuższy tunel w Polsce - ok 2 km. Powstanie do 2020 roku. Tam jak to normalnie bywa budują dwie nitki tunelu...

12.06.2017 | Słynny międzyzdrojski hotel AMBER BALTIC ma nowego właściciela...z odległej Tajlandii.

12.06.2017 | Z wybrzeża klifowego w Lubinie, gdzie odkryto średniowieczne grodzisko rozpościera się przepiękny widok na wysepki i rozlewisko Świny. Niestety widok jest już wyraźnie zakłócony dominującymi w tle baniakami terminalu gazowego i wieżowcem hotelu Radisson.

12.06.2017 | Samorządowa kampania wyborcza się rozkręca. Podczas sobotniego wernisażu wystawy w Galerii ms44 obok zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej pojawil się nawet sam prezydent.

12.06.2017 | W sobotę 10 czerwca o tej samej godzinie 18.00 mialy miejsce wernisaże wystaw w galeriach należących do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Ci którzy chcieli uczestniczyć musieli sobie wybrać lub też z wywieszonym jęzorem biegać pomiędzy Galerią ART' a ms44. Taka sytuacja niestety to już nie pierwszyzna. A dyrektor MDK bezradnie rozklada ręce....

09.06.2017 | W środę 21 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

09.06.2017 | Od 5 czerwca rozpoczęły się prace związane z budową piątego, dodatkowego pasa dla samochodów korzystających z przeprawy miejskiej – od strony Warszowa.

09.06.2017 | W oczach świnoujskiej władzy nazwisko NOWICKI w nawiązaniu do składu osobowego Rady Miasta Świnoujście ma dwa oblicza. Jedno liczące się i drugie traktowane nieprzychylnie. Pierwsze z powodu daleko idącego wsparcia kojarzone jest od dawna z imieniem Sławomir, a drugie wyrażające często uwagi krytyczne w stosunku do władzy lokalnej nosi imię Kazimierz. Mowa oczywiście o dwóch radnych Rady Miasta Świnoujście. Jeden załatwi wszystko, a drugi nie. Przykład? Sławomir Nowicki wnosił niedawno o przygotowanie piątego pasa dojazdowego do przeprawy promami Bielik. Mówił i ma, choć to nie ma pierwszorzędnej wagi to już podjęto prace. Radny Kazimierz Nowicki wnosił od dawna o bezpieczny pas drogi przy ul. Pomorskiej, aby mieszkańcy Karsibora i turyści mogli nie drżąc o swoje zdrowie i życie dojechać do domu i agroturystyki, bowiem przy kolejkach wjazdowo-wyjazdowych z promów Karsibór to często graniczy z wyczynami kaskaderskimi. Mówił ...i nie ma . I jak tu nie wierzyć przysłowiom. Jedno z nich mówi „Pokorne cielę dwie matki ssie”.

29.05.2017 | To niestety nie żart. Projektanci koncepcji budowy nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Świnoujściu zakładali, że pokój dyrektora tej placówki będzie miał powierzchnię 66,19 m2, a pokój dla trzech (!) pacjentów miał mieć powierzchnię ....22,78 m2. Można? Można! I to podobno zrobili projektanci którzy znają się na rzeczy.

29.05.2017 | W minioną sobotę 27 maja odbywały się dwa pikniki osiedlowe w Przytorze i na Warszowie. Co ciekawe przewodnicząca Zarządu Osiedla Warszów Sylwia Marszałek pojawiła się najpierw nie na pikniku w swojej dzielnicy tylko w Przytorze. Czyżby przewodniczącej Warszów już obrzydł?

27.05.2017 | Podczas uroczystości podpisania umów na remont promu Karsibór III w dniu 11 maja dowcipem inaczej „błysnął” świnoujski prezydent. Po informacji dyrektora ŻŚ, że oszczędności na zużyciu paliwa na wyremontowanych już jednostkach sięgają aż 40% obecny tam Żmurkiewicz stwierdził, iż wobec tego zaplanuje w przyszłym roku mniejszą dotację dla ŻŚ. Po tych publicznie wygłoszonych słowach „gospodarza miasta inaczej” można się spodziewać, że dotacja ze strony państwa na utrzymanie przepraw promowych w wysokości 23 mln zł zostanie także automatycznie zmniejszona. Czy to aby nie działanie na szkodę budżetu miasta Świnoujście?

27.05.2017 | W poniedziałek 22 maja zainaugurowano w pobliskim Heringsddorfie 13 już międzynarodowy plener malarski 7 malarzy. Artyści w ciągu 7 dni namalują każdy po 7 obrazów korzystając z pięknych plenerów wyspy Uznam. Zwieńczeniem ich pracy będzie wystawa w niedziele 28 maja w Villi Irmgard.

25.05.2017 | "Spójność" nie taka spójna. Układ większościowy radnych w świnoujskiej Radzie Miasta (PO, PiS i Grupa Morska) nie określający się mianem koalicji tylko "spójności" zatracił swoją spójność na sesji w dniu 25 maja. Głosując w sprawie Karty Samorządności część radnych tego układu uznała kartę za niezbędną podstawę samorządności, a radni PiS za niekorzystną, a wręcz szkodliwą.

21.05.2017 | W sobotniej (20 maja) świnoujskiej pikiecie wsparcia dla prawników sprzeciwiających się reformie sądownictwa prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość wzięli udział też przedstawiciele innych partii. Jednak chyba tylko za rodzaj "schizofrenii politycznej" można uznać uczestnictwo dwojga radnych - przedstawicieli partii, która w najlepsze stworzyła teraz układ w Radzie Miasta wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Współpracują z PiS które jednocześnie zwalczają toż to karkołomne.

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  90  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
Włodzimierz Szymański - smiech z Sadu w Swinoujściu
2013-12-27 13:09:44  |  IP: 88.156.235.*
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Beaty Krygier a ona na wczasach w si e śmieje
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Uzdrowisko Kosmetyki
CIROKO
Wulkanizacja

Poszukiwana osoba lub firma, która na zasadzie partnerstwa chciałaby współdzierżawić z firmą turystyczną wspólne pomieszczenie biurowe o powierzchni ponad 28 m2. Wiadomość telefon 601 779 254

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski