WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

22.06.2017 | Dotarła do nas póki co niepotwierdzona jeszcze oficjalnie wiadomość, że Komisja Europejska jednak nie przyznała środków na budowę świnoujskiego tunelu.

22.06.2017 | Można odnieść wrażenie, że samorządowa kampania wyborcza trwa już w najlepsze. Podczas czwartkowej (22 czerwca) sesji Rady Miasta Świnoujście zasadnie potwierdziły to zaskakujące wypowiedzi dwojga radnych. W punkcie wolne wnioski radna Elżbieta Jabłońska najpierw zaprosiła do udziału w sobotnim biegu parkrun po czym z okazji zbliżających się wakacji życzyła dzieciom wszystkiego najlepszego choć żadnego dziecka na sali nie było i z pewnością przy telewizorach było podobnie. Z kolei wiceprzewodniczący Rady Jacek Jurkiewicz złożył życzenia wszystkim ojcom z okazji ich święta w dniu 23 czerwca. Zabłysnęli inaczej...Ktoś nawet zażartował, że do porządku obrad sesji należy wprowadzić punkt ŻYCZENIA.

20.06.2017 | Jak nas poinformowali uczestnicy memoriału Tadeusza Kaczmarka, który odbywał się na Warszowie, świnoujski prezydent po rezygnacji 3 osób z pięcioosobowego składu Zarządu Osiedla Warszów usilnie namawiał pozostałe dwie żeby też złożyły rezygnację. Te jednak nie zrezygnowały i nagle o dziwo po ki;lku dniach w Biurze Rady Miasta Świnoujście pojawił się wniosek podpisany przez 60 mieszkańców Warszowa wnoszący o odwołanie tych dwóch osób - Doroty Turlejskiej i Dariusza Krzywdy. W konsekwencji prezydent skorzystał też z wątpliwego w interpretacji zapisu statutu osiedla i postanowił odwołać pełen skład zarządu i przeprowadzić nowe wybory. Jak się ten cyrk nakręcany teraz przez władze skończy? Zobaczymy w piątek 23 czerwca podczas otwartego zebrania mieszkańców osiedla. Nieoficjalnie mówi się, że przewodnicząca, która zrezygnowała chce wrócić do zarządu.W kabarecie powiedzieliby ALE JAJA! Wybory te będą pewnego rodzaju próbą sił przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

20.06.2017 | Dzisiejszej nocy o godz. 1:13 w świnoujskim Terminalu LNG cały czas włączał się alarm przeciwpożarowy. Jak podają na portalach społecznościowych mieszkańcy Warszowa temat powtarzających się alarmów był poruszany już kilkukrotnie. Zwracano się nawet w tej sprawie pół roku temu do Polskiego LNG. Przyszła zwrotna informacje że Generalny Realizator Inwestycji w ramach usuwania usterek przeprowadza różnorakie testy, stąd zdarzają się fałszywe alarmy. Dlaczego jednak o 1 w nocy? Czy testów nie można prowadzić w dzień?

19.06.2017 | Liderująca w tabeli świnoujska Flota niestety przegrała u siebie 0 :3 mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej Szczecin Północ z zespołem wicelidera - Wicher Brojce. Walka o awans potoczy się zatem do ostatniej kolejki.

15.06.2017 | Coś o świnoujskim tunelu jakby ucichło, tymczasem wzdłuż Zakopianki jest już wiercony najdłuższy tunel w Polsce - ok 2 km. Powstanie do 2020 roku. Tam jak to normalnie bywa budują dwie nitki tunelu...

12.06.2017 | Słynny międzyzdrojski hotel AMBER BALTIC ma nowego właściciela...z odległej Tajlandii.

12.06.2017 | Z wybrzeża klifowego w Lubinie, gdzie odkryto średniowieczne grodzisko rozpościera się przepiękny widok na wysepki i rozlewisko Świny. Niestety widok jest już wyraźnie zakłócony dominującymi w tle baniakami terminalu gazowego i wieżowcem hotelu Radisson.

12.06.2017 | Samorządowa kampania wyborcza się rozkręca. Podczas sobotniego wernisażu wystawy w Galerii ms44 obok zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej pojawil się nawet sam prezydent.

12.06.2017 | W sobotę 10 czerwca o tej samej godzinie 18.00 mialy miejsce wernisaże wystaw w galeriach należących do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Ci którzy chcieli uczestniczyć musieli sobie wybrać lub też z wywieszonym jęzorem biegać pomiędzy Galerią ART' a ms44. Taka sytuacja niestety to już nie pierwszyzna. A dyrektor MDK bezradnie rozklada ręce....

09.06.2017 | W środę 21 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

09.06.2017 | Od 5 czerwca rozpoczęły się prace związane z budową piątego, dodatkowego pasa dla samochodów korzystających z przeprawy miejskiej – od strony Warszowa.

09.06.2017 | W oczach świnoujskiej władzy nazwisko NOWICKI w nawiązaniu do składu osobowego Rady Miasta Świnoujście ma dwa oblicza. Jedno liczące się i drugie traktowane nieprzychylnie. Pierwsze z powodu daleko idącego wsparcia kojarzone jest od dawna z imieniem Sławomir, a drugie wyrażające często uwagi krytyczne w stosunku do władzy lokalnej nosi imię Kazimierz. Mowa oczywiście o dwóch radnych Rady Miasta Świnoujście. Jeden załatwi wszystko, a drugi nie. Przykład? Sławomir Nowicki wnosił niedawno o przygotowanie piątego pasa dojazdowego do przeprawy promami Bielik. Mówił i ma, choć to nie ma pierwszorzędnej wagi to już podjęto prace. Radny Kazimierz Nowicki wnosił od dawna o bezpieczny pas drogi przy ul. Pomorskiej, aby mieszkańcy Karsibora i turyści mogli nie drżąc o swoje zdrowie i życie dojechać do domu i agroturystyki, bowiem przy kolejkach wjazdowo-wyjazdowych z promów Karsibór to często graniczy z wyczynami kaskaderskimi. Mówił ...i nie ma . I jak tu nie wierzyć przysłowiom. Jedno z nich mówi „Pokorne cielę dwie matki ssie”.

29.05.2017 | To niestety nie żart. Projektanci koncepcji budowy nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Świnoujściu zakładali, że pokój dyrektora tej placówki będzie miał powierzchnię 66,19 m2, a pokój dla trzech (!) pacjentów miał mieć powierzchnię ....22,78 m2. Można? Można! I to podobno zrobili projektanci którzy znają się na rzeczy.

29.05.2017 | W minioną sobotę 27 maja odbywały się dwa pikniki osiedlowe w Przytorze i na Warszowie. Co ciekawe przewodnicząca Zarządu Osiedla Warszów Sylwia Marszałek pojawiła się najpierw nie na pikniku w swojej dzielnicy tylko w Przytorze. Czyżby przewodniczącej Warszów już obrzydł?

27.05.2017 | Podczas uroczystości podpisania umów na remont promu Karsibór III w dniu 11 maja dowcipem inaczej „błysnął” świnoujski prezydent. Po informacji dyrektora ŻŚ, że oszczędności na zużyciu paliwa na wyremontowanych już jednostkach sięgają aż 40% obecny tam Żmurkiewicz stwierdził, iż wobec tego zaplanuje w przyszłym roku mniejszą dotację dla ŻŚ. Po tych publicznie wygłoszonych słowach „gospodarza miasta inaczej” można się spodziewać, że dotacja ze strony państwa na utrzymanie przepraw promowych w wysokości 23 mln zł zostanie także automatycznie zmniejszona. Czy to aby nie działanie na szkodę budżetu miasta Świnoujście?

27.05.2017 | W poniedziałek 22 maja zainaugurowano w pobliskim Heringsddorfie 13 już międzynarodowy plener malarski 7 malarzy. Artyści w ciągu 7 dni namalują każdy po 7 obrazów korzystając z pięknych plenerów wyspy Uznam. Zwieńczeniem ich pracy będzie wystawa w niedziele 28 maja w Villi Irmgard.

25.05.2017 | "Spójność" nie taka spójna. Układ większościowy radnych w świnoujskiej Radzie Miasta (PO, PiS i Grupa Morska) nie określający się mianem koalicji tylko "spójności" zatracił swoją spójność na sesji w dniu 25 maja. Głosując w sprawie Karty Samorządności część radnych tego układu uznała kartę za niezbędną podstawę samorządności, a radni PiS za niekorzystną, a wręcz szkodliwą.

21.05.2017 | W sobotniej (20 maja) świnoujskiej pikiecie wsparcia dla prawników sprzeciwiających się reformie sądownictwa prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość wzięli udział też przedstawiciele innych partii. Jednak chyba tylko za rodzaj "schizofrenii politycznej" można uznać uczestnictwo dwojga radnych - przedstawicieli partii, która w najlepsze stworzyła teraz układ w Radzie Miasta wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Współpracują z PiS które jednocześnie zwalczają toż to karkołomne.

18.05.2017 | Radny Jan Borowski (PO) w trakcie sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Świnoujście w dniu 18.05 chciał zgłosić kandydaturę radnego Ryszarda Teterycza na funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki Morskiej. Po chwili konsternacji mocno zakłopotany radny Borowski stwierdził jednak, że zapomniał (po zaledwie kilku minutach debaty), iż radny Teterycz... nie jest członkiem tej komisji!.

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  90  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
mych - Strefy płatnego parkowania
2013-07-22 13:40:21  |  IP: 93.94.187.*
Inwestycja parkomatów przy kilku ulicach nadmorskich wydaje się conajmniej nieopłacalna. Letnicy parkują samochody na wszystkich pozostałych stwarzając zagrożenie dla innych kierowców i pieszych (tam dzie nie ma chodników). Wystarczyłoby na ulicach nie objętych strefą płatnego parkowania ustawić znaki zakazu postoju, ale kto na to wpadnie?? Strefy płatnego parkowania zieją pustką, a miasto mogłoby zarobić . Zreszt ą postawiono znaki zakazu postoju przy ulicy Sienkiewicza do Ujejskiego i co z tego, dalej parking dziki kwitnie i nie ma komu egzekwować przestrzegania zakazu. A Policja szuka rezerw. Straż Miejska też zajęta.
oburzona - Beata K. ma być tymczasowo aresztowana
2013-06-18 8:15:33  |  IP: 81.190.76.*
Hm anielskie ozdrowienie po rozprawie a w czasie baardzo chora w szpitalu czekajaca na wypis.Wszystkie dolegliwosci przypadaja jakos pechowo na terminy rozpraw.Jaki kolejny przekret wymysli B.K na kolejna rozprawe?
mieszkaniec - Opłaty
2013-06-06 5:34:20  |  IP: 83.25.246.*
Nie będą musieli płacić , bo kanalizacja w programie UE musi być zrobiona , będą kary dla gmin , wszyscy za to zapłacimy .
ja - Zmurkiewicz głupieje do reszty
2013-03-29 14:41:13  |  IP: 80.245.190.*
Ciekawe, w czyim gabinecie jest podgląd z tych kamer ? Rozliczenie jego 2 kadencji może byc bardzo bolesne.
ja - Lemingów nie brakuje
2013-03-12 22:38:57  |  IP: 80.245.190.*
Widać , że mieszkasz tu niedawno i pewnie łykasz wszystko co Ci powie Zmurkiewicz albo jego niedo/rzecznik. Zostań w mieście wtedy, gdy za bezprawie Zmurkiewicza przyjdzie spłacać długi i oddawac pieniądze do Unii.
od niedawna świnoujścianin - czemu tak jest?
2013-03-12 12:37:06  |  IP: 80.245.176.*
Z wielkim zdziwieniem czytam artykuły w lokalnych mediach. Dlaczego miejscowi dziennikarze tak bardzo krytykuja wszystko co robi się w tym mieście. Przyprowadziłem się tu z woj. lubuskiego za pracą, ale też i dlatego, że Świnoujście bardzo mi sie podoba. Ludzie, którzy tu przyjeżdzają też chwalą miasto. A miejscowi dziennikarze wszystko krytykują. Kompletnie tego nie rozumiem. Być może coś jest zrobione nie tak, jak mogło być. Ale przecież nie mozna tak wszystkiego w czambuł walić
kika - okładki
2013-03-05 17:32:55  |  IP: 80.245.179.*
Bardzo mi się podobają zdjęcia na okładkach. Szkoda,że ich tak mało. Ta dzisiejsza z mewami - REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!
... - W Galerii ART podczas sobotniego
2013-02-18 18:22:37  |  IP: 83.21.209.*
Akurat tak się się składa, że małżonek szczecińskiej artystki to świnoujścianin (również artysta) z dużą świnoujską rodziną !?
Slawek - woda z Kodrąbia
2013-02-13 17:27:57  |  IP: 213.233.148.*
Została podpisana umowa w sprawie przesyłu wody przez Kodrabek , kto jest właścicielem terenów z zasobami wody
Sławek - kasierka
2013-02-13 16:15:47  |  IP: 213.233.148.*
Sprawe kasjerki z U.M prowadzi kancelarja P.mec. Rozwałki a nie sam P. mec. jak wiem jest już w stanie spoczynku, zresztą jego pracownicy są lub byli radcami prawnymi w U M miasta nic dziwnego ,wszystko zgodnie z prawem.
« Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Poszukiwana osoba lub firma, która na zasadzie partnerstwa chciałaby współdzierżawić z firmą turystyczną wspólne pomieszczenie biurowe o powierzchni ponad 28 m2. Wiadomość telefon 601 779 254

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski