WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

14.06.2018 | Jak mówił na majowej sesji Rady Miasta Świnoujście radny Marek Niewiarowski przez świnoujskie schronisko została założona strona internetowa poświęcona adopcjom zwierząt. „Przez rok niczego tam nie zamieszczano” - informował radny

14.06.2018 | Jak w sprawie zagospodarowania Wybrzeża Władysława IV informował nas jeden z internautów : „w 2013 roku ten sam projektant (T. Cykalewicz) głosił, że na nabrzeżu Władysława IV jest miejsce wyłącznie na miejski bulwar aż do stacji filtrów ZWiK. Pawilony sezonowe tak ale tylko gastronomiczne. Po to przeniesiono przecież dworzec obsługujący statki wycieczkowe na zewnętrzne nabrzeże basenu północnego. Ustawa zakazuje stawiania na nabrzeżach portu budek, ogrodzeń itp. To jak się okazuje nie obowiązuje armatora Adler Schiffe. Teraz projektant planu zagospodarowania zmienił zdanie. Na czyjeś polecenie? Ma powstać prywatny dworzec morski a do tego o czym nie wspominał parking dla autokarów. Rodzi się wiele pytań... „

12.06.2018 | Gminnym "politykom" wydaje się, że dziennikarze tylko czekają na telefon od nich w jakże jak zawsze ważnych sprawach, bo przecież nic innego nie mają do roboty. Szczególnie rewelacyjne wrażenie robią telefony o godzinie 8.45 , że tego samego dnia o godzinie 12.00 odbedzie sie konferencja prasowa na ktorej zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta w wyborach samorządowych. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości o jakie ugrupowanientu tu chodzi to informujemy, że to wyspiarska PO.

07.06.2018 | Świnoujscy radni na komisji mają się zapoznać z informacją o zamiarze likwidacji Zakładu Pielęgnacyjno0Opiekuńczego. Pojawił się pomysł o włączeniu placówki do szpitala miejskiego. Czy to jednak możliwe aby ZP-O połączyć ze szpitalem, który jest przecież spółką?

07.06.2018 | Uroczyście z udziałem Matki Chrzestnej – Janiny Miecznik w dniu 30 maja prom Bielik II wraz z załogą obchodził 20-lecie swojej eksploatacji.

30.05.2018 | Jak nam mówił Dariusz Śliwiński, Przewodniczący Rady Miasta Świnoujście powiadomił pisemnie Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście o pilnej konieczności spotkania ze świnoujskimi radnymi jeszcze przed wakacjami i konkretnego poinformowania, co do planów dotyczących budowy terminala kontenerowego na Warszowie.

29.05.2018 | Na interpelację radnej Joanny Agatowskiej w sprawie drzew jej konkurent w wyborach samorządowych do stanowiska prezydenta obecny prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz poinformował pisemnie, że odpowie jej do ...20 listopada 2018 br, czyli po wyborach. Trudno powiedzieć w jakiej kategorii należy usytuować taką odpowiedź. W każdym bądź razie jeśli ktoś myśli, że to niby śmieszne to raczej bardziej aroganckie. A kto odpowie jak Słońce Bałtyku zgaśnie na kolejną kadencję ?

29.05.2018 | Do 2022 roku ma potrwać pogłębianie toru wodnego Świnoujście- Szczecin, co umożliwi wpływanie do stolicy województwa większych niż dotychczas jednostek.

27.05.2018 | Na sobotnim /26.05/ spotkaniu w świnoujskim MDK z marszałkiem Stanisławem Karczewskim atmosfera wokół osób zadających trudne dla władzy PiS pytania nie była bynajmniej przyjazna, co potwierdzały ostre reakcje obecnych tam zagorzałych zwolenników partii rządzącej.

23.05.2018 | W trakcie interpelacji na sesji Rady Miasta Świnoujście radny Zdzisław Merchelski wnioskował o przygotowanie mapki dróg na wyspie Karsibór z podziałem na gminne i powiatowe. Argument był niepodważalny - jak mówił -"Mi to potrzebne". Ten sam radny w ramach tego punktu składał prezydentowi podziękowania - nie sposób doszukać się w tym interpelacji. Dziw bierze, że przewodniczący rady jak zwykł innych pouczać tego radnego nie napomniał. Widać są równi i równiejsi...

23.05.2018 | Wczoraj radna Joanna Agatowska i radny Ryszard Teterycz złożyli wypowiedzenia umów o pracę w OSiR "Wyspiarz". Okres 3-miesięcznego wypowiedzenia zakończy się dnia 31.08.2018 r. i do tego czasu będą realizować swoje obowiązki zawodowe w tej firmie. Tym samym oboje będą mogli prowadzić niczym nieskrępowaną kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi. Ciekawe czy obecny świnoujski prezydent na czas kampanii weźmie przynajmniej urlop bezpłatny, czy też będzie nadal przecinał wstęgi, otwierał spotkania, obejmował wszystko honorowym patronatem i wykorzystywał każdy moment żeby błyszczeć i zbierać wyborcze punkty.

23.05.2018 | Świnoujścianin – Główny Inspektor Sanitarny, lekarz z zawodu Marek Posobkiewicz otrzymał w tym roku kolejny znamienity tytuł. Po Osobowości Roku ministra M. Posobkiewicza uhonorowano ostatnio tytułem Absolutnie Wyjątkowy Urzędnik Państwowy. Minister znany jest m.in. ze swojego wykraczającego poza pełnioną funkcję zaangażowania i prowadzonych rozlicznych prozdrowotnych akcji w mediach społecznościowych.

18.05.2018 | Na warszowskim spotkaniu w dniu 15 maja w sprawie przebiegu ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3 w którym uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad z wyjątkiem kilkorga radnych nie było nikogo ze świnoujskiej władzy i urzędników zajmujących się inwestycjami drogowymi.

03.05.2018 | Świnoujski prezydent na kwietniowej sesji prosił radnych o przesunięcie sesji rady w związku z koniecznością wyjazdu...tylko zwątpił prosząc czy to chodzi o maj czy czerwiec. Z troski martwimy się o zdrowie prezydenta. Chyba jest przepracowany skoro trudno mu osadzić prośbę w czasie rzeczywistym.

19.04.2018 | Dzisiaj w imieniu Klubu Poselskiego Nowoczesna zostało złożone przez Pana Posła Piotra Misiło - Przewodniczącego Nowoczesnej w Szczecinie oraz Pana Posła Marka Sowę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Panią Premier Beatę Szydło oraz wniosek do Urzędu Skarbowego o kontrolę oświadczenia majątkowego Pana Jarosława Kaczyńskiego.

17.04.2018 | W dobie rozpasanej wycinki drzew w Świnoujściu z niepokojem zapytaliśmy o przebieg połączenia ulicy Jachtowej ze Zdrojową, czy aby ktoś nie wpadnie na pomysł, żeby łącznik poprowadzić wycinając bodaj najpiękniejszą aleję bukową w mieście na przedłużeniu przejścia przez bramę forteczną do parku. Rzecznik prasowy prezydenta odpowiedział nam dość enigmatycznie, że „aktualnie trwają prace projektowe tej inwestycji z uwzględnieniem rosnących tam buków. Więcej informacji na temat samego przebiegu połączenie będę mógł powiedzieć po zakończeniu prac projektowych. Buki rosnące za Fortem Zachodnim, tzw. forteczne, nie są przeznaczone do usunięcia”

17.04.2018 | W wypowiedziach zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej można się pogubić. O zatrudnieniu na zlecenie w urzędzie dziennikarza Wyborczej Mariusza Rabendy mówiła nam : „Pan Rabenda będzie się zajmował prowadzeniem strony inwestycji miejskich w tym przede wszystkim spraw tunelu” podkreślając , że dwoje pracowników Biura informacji i konsultacji nie daje rady z bogactwem informacji. Na sesji 29 marca mówiła już , że stronę internetową dotyczącą tunelu ma prowadzić Inżynier Kontraktu. Konia z rzędem temu kto odgadnie co jest prawdą

03.04.2018 | Ku naszemu zaskoczeniu na profilu zastępcy prezydenta Świnoujścia Barbary Michalskiej w zawartych tak informacjach skąd jest dana osoba wpisano WARSZAWA. Ale to wynika chyba tylko z wizyt w Warszawie, bo przecież nie z pochodzenia i aktualnego miejsca życia? A może czegoś nie wiemy? Mamy nadzieję, że Pani Michalska nie wstydzi się Świnoujścia?

29.03.2018 | Podczas sesji w dniu 29 marca popis dała zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska, która podjęła próbę dyskredytacji świnoujskich mediów. Powiedziała m.in. "żebyśmy nie dali się zwariować korzystajmy z wiarygodnych źródeł". Skrytykowała FB (nie wspomniała czy też profil prezydenta!) oraz inne niepewne źródła, a jako wiarygodne źródło wskazała informacje z urzędu i te na stronie miejskiej. Cóż, gdyby nie niezależne media to wiedza mieszkańców o tym co się dzieje w mieście byłaby mocno ograniczona, a po stosowanej metodzie mydlenia oczu niekiedy wręcz zakłamana. To przecież dzięki niektórym mediom pewne sprawy wracają na prawidłowe tory, a władza nie brnie w ślepe zaułki i czuje respekt.

29.03.2018 | Świnoujscy radni na sesjach tracą cenny czas zadając choćby pytania na które odpowiedzi są już powszechnie znane. Przykładem z sesji 29 marca niech będzie interpelacja radnej Elżbiety Jabłońskiej (PO) w której dopytywała kiedy po remoncie wróci do Świnoujścia ze stoczni prom Karsibór III. Otóż na ten temat zgodnie z informacją dyrektora Żeglugi Świnoujskiej informowaliśmy już zarówno w gazecie jak i na portalu. Czyżby radni nie śledzili świnoujskich mediów pokładając wiarę tylko w swojej,jak się okazuje niepełnej wiedzy?

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  96  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
Włodzimierz Szymański - smiech z Sadu w Swinoujściu
2013-12-27 13:09:44  |  IP: 88.156.235.*
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Beaty Krygier a ona na wczasach w si e śmieje
ja - Wszyscy do wymiany i rozliczenia
2013-12-12 21:57:30  |  IP: 80.245.190.*
Bardzo wątpliwej jakości usługi prawne świadczą zatrudnieni u Zmura.
mych - Strefy płatnego parkowania
2013-07-22 13:40:21  |  IP: 93.94.187.*
Inwestycja parkomatów przy kilku ulicach nadmorskich wydaje się conajmniej nieopłacalna. Letnicy parkują samochody na wszystkich pozostałych stwarzając zagrożenie dla innych kierowców i pieszych (tam dzie nie ma chodników). Wystarczyłoby na ulicach nie objętych strefą płatnego parkowania ustawić znaki zakazu postoju, ale kto na to wpadnie?? Strefy płatnego parkowania zieją pustką, a miasto mogłoby zarobić . Zreszt ą postawiono znaki zakazu postoju przy ulicy Sienkiewicza do Ujejskiego i co z tego, dalej parking dziki kwitnie i nie ma komu egzekwować przestrzegania zakazu. A Policja szuka rezerw. Straż Miejska też zajęta.
oburzona - Beata K. ma być tymczasowo aresztowana
2013-06-18 8:15:33  |  IP: 81.190.76.*
Hm anielskie ozdrowienie po rozprawie a w czasie baardzo chora w szpitalu czekajaca na wypis.Wszystkie dolegliwosci przypadaja jakos pechowo na terminy rozpraw.Jaki kolejny przekret wymysli B.K na kolejna rozprawe?
mieszkaniec - Opłaty
2013-06-06 5:34:20  |  IP: 83.25.246.*
Nie będą musieli płacić , bo kanalizacja w programie UE musi być zrobiona , będą kary dla gmin , wszyscy za to zapłacimy .
ja - Zmurkiewicz głupieje do reszty
2013-03-29 14:41:13  |  IP: 80.245.190.*
Ciekawe, w czyim gabinecie jest podgląd z tych kamer ? Rozliczenie jego 2 kadencji może byc bardzo bolesne.
ja - Lemingów nie brakuje
2013-03-12 22:38:57  |  IP: 80.245.190.*
Widać , że mieszkasz tu niedawno i pewnie łykasz wszystko co Ci powie Zmurkiewicz albo jego niedo/rzecznik. Zostań w mieście wtedy, gdy za bezprawie Zmurkiewicza przyjdzie spłacać długi i oddawac pieniądze do Unii.
od niedawna świnoujścianin - czemu tak jest?
2013-03-12 12:37:06  |  IP: 80.245.176.*
Z wielkim zdziwieniem czytam artykuły w lokalnych mediach. Dlaczego miejscowi dziennikarze tak bardzo krytykuja wszystko co robi się w tym mieście. Przyprowadziłem się tu z woj. lubuskiego za pracą, ale też i dlatego, że Świnoujście bardzo mi sie podoba. Ludzie, którzy tu przyjeżdzają też chwalą miasto. A miejscowi dziennikarze wszystko krytykują. Kompletnie tego nie rozumiem. Być może coś jest zrobione nie tak, jak mogło być. Ale przecież nie mozna tak wszystkiego w czambuł walić
kika - okładki
2013-03-05 17:32:55  |  IP: 80.245.179.*
Bardzo mi się podobają zdjęcia na okładkach. Szkoda,że ich tak mało. Ta dzisiejsza z mewami - REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!
... - W Galerii ART podczas sobotniego
2013-02-18 18:22:37  |  IP: 83.21.209.*
Akurat tak się się składa, że małżonek szczecińskiej artystki to świnoujścianin (również artysta) z dużą świnoujską rodziną !?
« Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski