WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

24.07.2017 | Po czynnym udziale świnoujskiego prezydenta w proteście w Kartuzach przeciwko zmianom w sądownictwie, jakie przeprowadza obecnie PiS, ciekawe jak bedzie reakcja lokalnego PiS-u w Świnoujściu, ktory w ramach tzw. "nie koalicji", ale "spójności" radnych wspiera teraz J. Żmurkiewicza.

22.07.2017 | Wpakowano kilkanaście milionów złotych w remont ul Słowackiego i wystarczyła jedna większa ulewa żeby ulica znowu pływała. Przed remontem zarówno świnoujski prezydent jak i jego zastępca Barbara Michalska zapewniali, że po wykonaniu tam prac będzie w końcu super i bezproblemowo. Efekt jak widać przedwczoraj - woda po kolana. Dziękujemy władzo, że można doznać takich dodatkowych atrakcji, ale po co było wydawać na to miliony?

21.07.2017 | Jak tu się dziwić pladze komarów skoro nie ma jaskółek i jerzyków dla ktorych ten owad to podstawa wyżywienia. A dlaczego nie ma? Ano trujemy środowisko, przeprowadzamy termomodernizacje niszczac potencjalne miejsca gniazdowania, prowadzimy niszczące opryski. Sami robimy sobie kuku a teraz narzekamy

15.07.2017 | W dniu 14 lipca przyjechali do nowego świnoujskiego hotelu-wieżowca Radisson Blu pierwsi goście. Otwarcia ze wstęgami i tlumem oficjeli nie było. W przeddzień jeszcze nidwiele osób wierzylo, że uda sie ten obiekt udostępnić wobec ogromu prac jakie można bylo "gołym okiem" dostrzec. Udało się, ale prace trwaly do godziny 5 rano.

12.07.2017 | Jeden z byłych świnoujskich radnych informował nas, że znalazł się na liście kandydatów na radnych tworzonej przez obecnego prezydenta, choć wcale o to nie zabiegał.

10.07.2017 | Działacze MKS FLOTA czyli nowego Morskiego Klubu Sportowego Flota nie przestają tkwić w przeszłości zaliczając sobie schedę po Miejskim Klubie Sportowym Flota jak swoją ścieżkę kariery sportowej. To już jest śmieszne jak do długów to nieistniejący klub MKS Flota, ale jak do osiągnięć i wspomnień o wielkości to owszem właśnie tamten nieistniejący klub.

05.07.2017 | Konferencję prasową poświęconą imprezie Wakacyjne Miasto Kobiet w środę 5 lipca prowadziło pięciu facetów. Miejsca dla kobiety zabrakło...

05.07.2017 | Słynna już tablica Stowarzyszenia Prawobrzeże, ustawiona przy filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie została po wyborach Zarządu Osiedla Warszów z tego miejsca nagle usunięta. Kierowniczka filii zapytana kto wydał decyzję o usunięciu tablicy niepewnym głosem odpowiedziała - „JA”. Nawet bez badania wariografem można z całym spokojem napisać, że kierowniczka - choć odważnie w przeciwieństwie do innych wzięła to „na klatę”,to wyraźnie mijała się z prawdą.

05.07.2017 | Świnoujski prezydent dorobił się profilu na facebooku. Tam też pojawiają się prezydenckie informacyjne nowości, które jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy przygotowuje urzędowa stażystka.

02.07.2017 | Na świnoujskim Tenisowym Turnieju Gwiazd prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz zarobił całe 300 zł. tyle bowiem wyniosła dla niego nagroda za grę w turnieju. Komentować tego epokowego wydarzenia nie będziemy...

02.07.2017 | W niedzielę 2 lipca na stronie internetowej Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu figuruje część rozkładów jazdy ważnych do...30 czerwca. Genialne! Teraz trzeba być wróżką żeby sobie wywróżyć godzinę odjazdu autobusu. To jakaś kpina z klientów!

02.07.2017 | Tradycyjnie jak co roku i od lat świnoujski prezydent swoim kolegom o znanych nazwiskach z estrady i mediów zorganizował kolejny turniej tenisowy. „Nieprzebrane tłumy widzów ciągnęły na tę imprezę. Do tego stopnia, że nie sposób było wszystkich pomieścić – powiedział nam jeden z obserwatorów turnieju, po czym dodał z rozbrajającym uśmiechem - ŻARTOWAŁEM!”

26.06.2017 | W sobotę 24 czerwca kobieta spacerująca z psem znalazła na targowisku miejskim w Świnoujściu nieprzytomną siedemnastolatkę i jej 19-letniego kolegę. Oboje trafili do szpitala. Prawdopodobnie zażyli kokainę.

24.06.2017 | W początkowej fazie piątkowego zebrania otwartego mieszkańców na Warszowie aż roiło się od świnoujskich radnych bynajmniej niezwiązanych za bardzo z tą dzielnicą. Brylowali radny Sławomir Nowicki, Elżbieta Jabłońska, Alicja Bohdziewicz, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski. W miarę upływu czasu i widocznego mocno wsparcia mieszkańców dla dwojga członków zarządu, którzy nie złożyli rezygnacji oraz widocznych nastrojów niesprzyjających pozostałym, a w podtekście Grupie Morskiej ta ekipa radnych stopniała do 1.

22.06.2017 | Można odnieść wrażenie, że samorządowa kampania wyborcza trwa już w najlepsze. Podczas czwartkowej (22 czerwca) sesji Rady Miasta Świnoujście zasadnie potwierdziły to zaskakujące wypowiedzi dwojga radnych. W punkcie wolne wnioski radna Elżbieta Jabłońska najpierw zaprosiła do udziału w sobotnim biegu parkrun po czym z okazji zbliżających się wakacji życzyła dzieciom wszystkiego najlepszego choć żadnego dziecka na sali nie było i z pewnością przy telewizorach było podobnie. Z kolei wiceprzewodniczący Rady Jacek Jurkiewicz złożył życzenia wszystkim ojcom z okazji ich święta w dniu 23 czerwca. Zabłysnęli inaczej...Ktoś nawet zażartował, że do porządku obrad sesji należy wprowadzić punkt ŻYCZENIA.

20.06.2017 | Jak nas poinformowali uczestnicy memoriału Tadeusza Kaczmarka, który odbywał się na Warszowie, świnoujski prezydent po rezygnacji 3 osób z pięcioosobowego składu Zarządu Osiedla Warszów usilnie namawiał pozostałe dwie żeby też złożyły rezygnację. Te jednak nie zrezygnowały i nagle o dziwo po ki;lku dniach w Biurze Rady Miasta Świnoujście pojawił się wniosek podpisany przez 60 mieszkańców Warszowa wnoszący o odwołanie tych dwóch osób - Doroty Turlejskiej i Dariusza Krzywdy. W konsekwencji prezydent skorzystał też z wątpliwego w interpretacji zapisu statutu osiedla i postanowił odwołać pełen skład zarządu i przeprowadzić nowe wybory. Jak się ten cyrk nakręcany teraz przez władze skończy? Zobaczymy w piątek 23 czerwca podczas otwartego zebrania mieszkańców osiedla. Nieoficjalnie mówi się, że przewodnicząca, która zrezygnowała chce wrócić do zarządu.W kabarecie powiedzieliby ALE JAJA! Wybory te będą pewnego rodzaju próbą sił przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

20.06.2017 | Dzisiejszej nocy o godz. 1:13 w świnoujskim Terminalu LNG cały czas włączał się alarm przeciwpożarowy. Jak podają na portalach społecznościowych mieszkańcy Warszowa temat powtarzających się alarmów był poruszany już kilkukrotnie. Zwracano się nawet w tej sprawie pół roku temu do Polskiego LNG. Przyszła zwrotna informacje że Generalny Realizator Inwestycji w ramach usuwania usterek przeprowadza różnorakie testy, stąd zdarzają się fałszywe alarmy. Dlaczego jednak o 1 w nocy? Czy testów nie można prowadzić w dzień?

19.06.2017 | Liderująca w tabeli świnoujska Flota niestety przegrała u siebie 0 :3 mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej Szczecin Północ z zespołem wicelidera - Wicher Brojce. Walka o awans potoczy się zatem do ostatniej kolejki.

15.06.2017 | Coś o świnoujskim tunelu jakby ucichło, tymczasem wzdłuż Zakopianki jest już wiercony najdłuższy tunel w Polsce - ok 2 km. Powstanie do 2020 roku. Tam jak to normalnie bywa budują dwie nitki tunelu...

12.06.2017 | Słynny międzyzdrojski hotel AMBER BALTIC ma nowego właściciela...z odległej Tajlandii.

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  91  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Wszyscy do wymiany i rozliczenia
2013-12-12 21:57:30  |  IP: 80.245.190.*
Bardzo wątpliwej jakości usługi prawne świadczą zatrudnieni u Zmura.
mych - Strefy płatnego parkowania
2013-07-22 13:40:21  |  IP: 93.94.187.*
Inwestycja parkomatów przy kilku ulicach nadmorskich wydaje się conajmniej nieopłacalna. Letnicy parkują samochody na wszystkich pozostałych stwarzając zagrożenie dla innych kierowców i pieszych (tam dzie nie ma chodników). Wystarczyłoby na ulicach nie objętych strefą płatnego parkowania ustawić znaki zakazu postoju, ale kto na to wpadnie?? Strefy płatnego parkowania zieją pustką, a miasto mogłoby zarobić . Zreszt ą postawiono znaki zakazu postoju przy ulicy Sienkiewicza do Ujejskiego i co z tego, dalej parking dziki kwitnie i nie ma komu egzekwować przestrzegania zakazu. A Policja szuka rezerw. Straż Miejska też zajęta.
oburzona - Beata K. ma być tymczasowo aresztowana
2013-06-18 8:15:33  |  IP: 81.190.76.*
Hm anielskie ozdrowienie po rozprawie a w czasie baardzo chora w szpitalu czekajaca na wypis.Wszystkie dolegliwosci przypadaja jakos pechowo na terminy rozpraw.Jaki kolejny przekret wymysli B.K na kolejna rozprawe?
mieszkaniec - Opłaty
2013-06-06 5:34:20  |  IP: 83.25.246.*
Nie będą musieli płacić , bo kanalizacja w programie UE musi być zrobiona , będą kary dla gmin , wszyscy za to zapłacimy .
ja - Zmurkiewicz głupieje do reszty
2013-03-29 14:41:13  |  IP: 80.245.190.*
Ciekawe, w czyim gabinecie jest podgląd z tych kamer ? Rozliczenie jego 2 kadencji może byc bardzo bolesne.
ja - Lemingów nie brakuje
2013-03-12 22:38:57  |  IP: 80.245.190.*
Widać , że mieszkasz tu niedawno i pewnie łykasz wszystko co Ci powie Zmurkiewicz albo jego niedo/rzecznik. Zostań w mieście wtedy, gdy za bezprawie Zmurkiewicza przyjdzie spłacać długi i oddawac pieniądze do Unii.
od niedawna świnoujścianin - czemu tak jest?
2013-03-12 12:37:06  |  IP: 80.245.176.*
Z wielkim zdziwieniem czytam artykuły w lokalnych mediach. Dlaczego miejscowi dziennikarze tak bardzo krytykuja wszystko co robi się w tym mieście. Przyprowadziłem się tu z woj. lubuskiego za pracą, ale też i dlatego, że Świnoujście bardzo mi sie podoba. Ludzie, którzy tu przyjeżdzają też chwalą miasto. A miejscowi dziennikarze wszystko krytykują. Kompletnie tego nie rozumiem. Być może coś jest zrobione nie tak, jak mogło być. Ale przecież nie mozna tak wszystkiego w czambuł walić
kika - okładki
2013-03-05 17:32:55  |  IP: 80.245.179.*
Bardzo mi się podobają zdjęcia na okładkach. Szkoda,że ich tak mało. Ta dzisiejsza z mewami - REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!
... - W Galerii ART podczas sobotniego
2013-02-18 18:22:37  |  IP: 83.21.209.*
Akurat tak się się składa, że małżonek szczecińskiej artystki to świnoujścianin (również artysta) z dużą świnoujską rodziną !?
Slawek - woda z Kodrąbia
2013-02-13 17:27:57  |  IP: 213.233.148.*
Została podpisana umowa w sprawie przesyłu wody przez Kodrabek , kto jest właścicielem terenów z zasobami wody
« Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Miasteczko Uzdrowiskowe 2017
CIROKO
Wulkanizacja
Pastelowy

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE

w zakresie :  - wykańczania mieszkań

                        - malowania

                         - szpachlowania

                          - układania paneli

                          - tapet natryskowych i wiele innych

telefon 720 807 723                

 

PRAKTYKA LEKARSKA

lek. med. Bogusław Brzuchalski

spec. psychiatrii dzieci i młodzieży

       spec. terapii uzależnień

  Gabinet prywatny   

Szczecin i Świnoujście

  Rejestracja telefoniczna

tel. 530 645 447

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski