WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

30.04.2017 | Polska Partia Kobiet, o której w ostatnich czasach jakby nieco ucichło zmienia nazwę na Inicjatywa Feministyczna.

30.04.2017 | Jak się dowiedzieliśmy jeszcze w grudniu 2016 roku ni stąd ni zowąd na przystani żeglarskiej w Łunowie pojawili się umundurowani przedstawiciele Straży Granicznej i nikogo o nic nie pytając przechadzali się po przystani wymieniając między sobą uwagi typu „No fajnie będzie tutaj stać”. Czyżby jak zwykle w Świnoujściu decyzje zapadły w trybie nietransparentnym? Folwark to folwark „dobrej” władzy wszystko wolno...

30.04.2017 | Teraz to już nie ze względu na pogodę sztormową, ale nawet w normalnych warunkach pogodowych tworzą się na Warszowie coraz większe korki związane ze wzrostem liczby TIR-ów.

26.04.2017 | Jak się okazało radny Jan Borowski jest za RÓWNOMIERNYM rozwojem miasta, stąd też jest za budową terminalu kontenerowego na Warszowie. A tak w ogóle zdaniem radnego 50 % mieszkańców miasta żyje z gospodarki morskiej. Jak radny Krzysztof Szpytko poddał to w wątpliwość to usłyszał od radnego Borowskiego, że co tam nawet 90 % mieszkańców żyje z gospodarki morskiej, bo turystyka też się do niej zalicza. Cóż słowo RÓWNOMIERNY uzyskuje całkiem nową definicję tak jak i statystyki przewracają się do góry nogami

26.04.2017 | W związku z planowanym węzłem przesiadkowym na Warszowie w okolicach dworca PKP i PKS trwa inwentaryzacja tamtejszych drzew pod kątem ich wycinki. Jak zapewniał Inżynier Miasta Świnoujście Rafał Łysiak - „Nie ma jeszcze wskazania projektanta, które drzewa kolidują z projektem, a które nie”. Do redakcji dotarła jednak informacja, że wytną wszystkie, w tym dorodne kasztanowce dające błogi cień w upalne dni. Betonowanie miasta niestety nieprzerwanie trwa i jak mawia coraz większe grono mieszkańców - „najwyższy czas „betoniarzy”pozbawić władzy”.

18.04.2017 | Prawdopodobnie w maju odbędzie się wspólne posiedzenie Rady Miejskiej Międzyzdrojów z Radą Miasta Świnoujście. Tematem ma być planowana budowa terminalu kontenerowego na Warszowie w Świnoujściu w połączeniu z drogą ekspresową S3.

18.04.2017 | Liczni mieszkańcy miasta skarżą się w redakcji na niską kaloryczność gazu w swoich domach. Wyliczano nam jakie czynią oszczędności w korzystaniu z gazu a ich rachunki niestety nie ulegają zmianie, albo są nawet wyższe od poprzednich.

13.04.2017 | Zaprzestaliśmy zamieszczać na naszym portalu komentarzy kogoś kto przedstawia się jako mieszkaniec Świnoujścia i permanentnie twierdzi, że wszyscy mieszkańcy są za budową terminalu kontenerowego na Warszowie. Powód jest oczywisty - adres IP tego "świnoujścianina" jest zarejestrowany na serwerze w Sofii (Bułgaria).

10.04.2017 | Ze świnoujskiego cmentarza w dniu 10 kwietnia wywieziono znalezione tam niewybuchy z czasów II Wojny Światowej.

09.04.2017 | Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Konkursu Pisanki Wielkanocnej w Świnoujściu odbywał się z wyraźnym niedowładem organizacyjnym.

03.04.2017 | Podczas sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 30 marca radny Wiesław Góreczny (PO) w pewnym momencie zwrócił się do nowego przewodniczącego Rady Dariusza Śliwińskiego mówiąc "Panie prezesie" i po chwili kłopotliwego milczenia... "Panie przewodniczący"

21.03.2017 | Przed zmianami w Radzie Miasta Świnoujście to jedynie codziennym gościem w gmachu świnoujskiego urzędu był radny Sławomir Nowicki. Teraz dołączył do niego w urzędowych wizytach kolejny radny – przewodniczący Dariusz Śliwiński.

21.03.2017 | Podczas Międzynarodowego Strajku Kobiet w dniu 8 marca, który w Świnoujściu był formą pikiety na Placu Wolności pojawił się także jakiś prowokator wykrzykujący m.in. do pań prowadzących ę” owo zgromadzenie np. „zamknij mordę” . Jak facetowi zwrócono uwagę, żeby skończył i że nikt go nie zmusza żeby tu był ten po prostu wypiął tyłek Ktoś wtedy powiedział : „Tacy to przeciwnicy - jaki ich poziom kultury”. Rzec by też można - Chamstwa nie sieją ...samo się rodzi i normalnym ludziom w szkodę wchodzi.

17.03.2017 | Dopiero po Świętach Wielkanocnych Wojewoda Zachodniopomorski ma się wypowiedzieć w ramach swojego nadzoru w kwestiach związanych z przeprowadzonymi 6 marca br. głosowaniami tajnymi inaczej przy odwołaniu i powołaniu przewodniczącego Rady Miasta Świnoujście.

07.03.2017 | Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 6 marca w tajnych głosowaniach odwołującym przewodniczącą Rady i powołującym nowego przewodniczącego 11 radnych "nie koalicji" pokazywało swoje głosy publicznie choć niby głosowali tajnie. Udowadniali więc lojalnie na kogo oddali głos. Tylko radny Andrzej Staszyński (PiS) wydawało się, że zachował się normalnie bowiem nie pokazał jak zagłosował tylko okazywał złożoną kartkę do głosowania za co nawet otrzymał z sali brawa. To był jednak tylko wybieg, bowiem radny wyraźnie zaznaczył swoją kartę do głosowania i to właśnie publicznie okazał, a to i tak pozwalało ją jednoznacznie zidentyfikować.

06.03.2017 | W trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 6 marca Joanna Agatowska przypomniała, ze 10 lat temu też przestała być przewodniczącą Rady po swojej rezygnacji na skutek faktu, że w Radzie zasiadł radny wybrany do jej składu pomimo prawomocnego wyroku za przestępstwo pospolite przez co wojewoda z PiS uchylił szereg ustaw podjętych z udziałem owego radnego. Czyżby chodziło o tego radnego, który teraz także zasiada w gronie obecnej Rady...tyle tylko, że już z zatartym wyrokiem?

06.03.2017 | Po zakończeniu nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście na spotkaniu z dziennikarzami obecnej większości w Radzie skupiającej radnych Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Grupy Morskiej Cała Naprzód można było usłyszeć zasadnicze przesłanie, że "TO NIE JEST ŻADNA KOALICJA TYLKO SPÓJNOŚĆ"

03.03.2017 | Jak się dowiedzieliśmy przed poniedziałkową nadzwyczajną sesją Rady Miasta Świnoujście na której ma być odwołana jej przewodnicząca radna Joanna Agatowska trwają intensywne rozmowy nowych lokalnych koalicjantów - Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowach póki co nie bierze udziału Grupa Morska Cała Naprzód.

02.03.2017 | Pierwszego wniosku o odwołanie przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście Joanny Agatowskiej nie podpisał z grona radnych Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Staszyński. Wniosek podpisało 5. radnych PO, 4. z Grupy Morskiej i 2. z PiS. Ponowny wniosek o odwołanie Agatowskiej na sesji nadzwyczajnej w dniu 6 marca radny Staszyński już podpisał.

01.03.2017 | Wyraźnie zawiedziona była egzotyczna koalicja świnoujskich radnych po nieudanym odwołaniu przewodniczącej Rady Joanny Agatowskiej. Radni z ponurymi minami goraczkowo prowadzili rozmowy w koalicyjnych grupkach zastanawiajac się, który to z 11 radnych podpisanych pod wnioskiem o odwolanie zaglosowal przeciw. Tak to jest powiedzial ktoś w kuluarach - amatorzy za wcześnie poczuli krew, a nie policzyli dobrze szabel .

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  89  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
mieszkaniec - Rewelacja
2013-01-21 8:50:46  |  IP: 83.25.120.*
A pracownicy sfer kultury stolicy - Warszawki przyjeżdżają do Świnoujścia na Karuzelę Cooltury!!! To dopiero REWELACJA!
ja - Przestepczośź zorganizowana ?
2012-10-16 15:50:57  |  IP: 80.245.190.*
Niestety, żyją w mieście jeszcze prawnicy, którzy całe swe życie zawodowe poświęcili ochronie przestępstw w magistracie, ale niestety ich śladami idą też młodsi.
Juras - FAMA
2012-08-20 18:33:52  |  IP: 88.156.234.*
Skąd u Was tyle nienawiści w stosunku do Prezydenta miasta? Jak każdy może się pomylić, a tu zaraz tyle jadu!? Jako wybrańcowi nas wszystkich (bo taki był wynik wyborów) - należy się mu jakiś szacunek, choć nie musimy aprobować wszystkie jego poczynania.
g - Geblewicz
2012-07-24 23:06:30  |  IP: 80.245.191.*
Pozostaje się tylko dziwić dlaczego marszałek wykazał tak daleko idącą cierpliwość. A gdzie się podziała odrobina zwykłego, naturalnego honoru? Przecież spóźnienie prezydenta Świnoujścia było reżyserowane. Tak kiedyś robił Józef Stalin i Joseph Goebbels.
szok - edukacja
2012-03-30 14:58:32  |  IP: 92.42.116.*
Czy Radni wiedza jakie cięcia kosztów planuje się w edukacji.Ile osób straci i tak źle płatną pracę . Pan Prezydent ma się dobrze, bo Warszawa mu zabrała 2 mln ale nie pomyśli że można dołożyć z budżetu miasta ,lepiej wydać te pieniądze na ,,Karuzelkę Kultury,, bo przepraszam opowieści Pani Muchy w zeszłym roku nic z kulturą wspólnego nie miały.Czy Pan Prezydent mógłby wreszcie być Prezydentem mieszkańców którzy go wybrali a nie ,,wybrańców,, wydaje mnóstwo pieniędzy na rzeczy śmieszne.
gość - na bipie inaczej
2012-03-22 17:01:06  |  IP: 80.245.190.*
Kevin Kiraga - Funkcja Asystent Wicemarszałka Wojciecha Drożdza https://bip.wzp.pl/index.php?option=com_telefony&task=pokaz_grupe&grupa=grupa.gm&Itemid=10
mieszkanka - 25% strat w sieci wodociągowej
2011-12-04 13:18:44  |  IP: 217.97.193.*
Ja nie wiem co ma pomóc biuro rachunkowe i skarbnik na dziurawe rury. Zwik bierze kasę za przesył, ale rury remontuje jak już pęknie i będzie mega dziura, nikt nie sprawdza drobnych przecieków!!!
g - zastępca pożal sie Boże
2011-11-26 17:32:17  |  IP: 80.245.191.*
Pani Michalska to już bije rekordy niekompetencji. Ciekawe dlaczego tak jeszcze jest i czy faktycznie prezydent jest taki ślepy i nie widzi jej błędów. Może musi ją tolerować z jakiś względów dla siebie tylko zrozumiałych. Kobieta na takim stanowisku, która nie słucha innych argumentów to pomyłka. A już żeby nie wiedzieć o czym się mówi na sesji i wtrącać swoje niepotrzebne trzy grosze to istny kabaret. Kobieto daj sobie i innym wreszcie spokój. Dlaczego tylko w ZWiKu mają być szczęśliwi, że się takiej "specjalistki" pozbyli.
obcy - rodzinka
2011-11-07 21:24:31  |  IP: 83.8.1.*
Dla rodziny radny robi co może, jeżeli decydenci na to pozwaląją, to nawet godzą się na kuriozalne przestawianie przystanków autobusu
kibic - a ja?
2011-10-25 7:35:27  |  IP: 80.54.123.*
Mnie na ostatnim meczu też niestety nie było. Czemu o tym nie napiszecie. jestem wiernym kibicem Floty i co ja się nie licze??
« Poprzednia  |  1  |  ...  |  2  |  3  |  4  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Rodzinie i Przyjaciołom  wyrazy współczucia z powodu śmierci

śp. Stanisława Możejki

Prezydenta Miasta Świnoujście w latach 1998-2000  oraz Radnego Miasta Świnoujście I,III,IV i V kadencji.

składają członkowie Klubu Radnych SLD-Lewica Razem

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski