WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

16.08.2018 | Ponad miesiąc temu z głębokim przekonaniem przedstawiciel firmy ASTALDI podczas seminarium pt „Dlaczego tunel, a nie most” mówił, że w granicach dwóch tygodni zostanie podpisana umowa na budowę tunelu. Czas minął i jak wiadomo wyszły z tego nici, bowiem poważna firma ze 100 letnią tradycją zrezygnowała z budowy. Teraz władze miasta mają nadzieję, że kolejne Konsorcjum z Porr na czele podpisze umowę. Może i podpisze tylko ile to nas świnoujścian będzie kosztować – aż strach pomyśleć! A może za czas jakiś kolejna władza zorganizuje seminarium pt. „Dlaczego most a nie tunel?”

16.08.2018 | Jak nas poinformowali niepełnosprawni, którzy szukali dla siebie miejsca parkingowego w obszarze nowej świnoujskiej promenady...jest tylko jedno takie miejsce na ul. Słowackiego, a na ul. Żeromskiego nie ma żadnego. No cóż promenada w Świnoujściu widać tylko dla pełnosprawnych i do tego najlepiej bogatych...

05.08.2018 | Z pewnością graniczącą z głębokim przekonaniem o betonowej mocy cienkiego lodu można stwierdzić, że projekt BON SENIORA w Świnoujściu to nie jest żadna kiełbasa wyborcza, a jego wprowadzenie w życie to tylko w końcu zrealizowane 16-letnie marzenie obecnego prezydenta miasta. To zaś, że pojawia się tuż przed tegorocznymi wyborami samorządowymi to przecież czysty przypadek i nieoczekiwana zbieżność terminów, co pewnie może nawet potwierdzić obecny Trybunał Konstytucyjny.

05.08.2018 | W najnowszym, sierpniowym Rankingu Mazura w TVN furorę robi nabijanie się z nadziei na świnoujski tunel, która niezmiennie się odwleka, a świnoujscy rozmówcy "telewizorów" po prostu nie wierzą w realizację tego projektu.

25.07.2018 | Właśnie w dniu świętego Krzysztofa świnoujski prezydent obchodzi uroczyście jubileusz 70-lecia swoich urodzin.

23.07.2018 | Jeden z uczestników seminarium tunelowego ( 4 lipca) pytał o to co dalej jak minie 9-letni okres gwarancji na wybudowany już obiekt. „Po 9 latach te bieżące przeglądy tunelu zapewnią, ze nie nastąpi jego degradacja. A co będzie za 30 lat to my się już chyba nie musimy martwić” - odpowiedziała na to zastępca prezydenta Barbara Michalska . Brzmi to niestety jednoznacznie - PO NAS CHOĆBY POTOP – a to nie jest dobre świadectwo dla kogoś kto się uważa znakomitym gospodarzem miasta.

23.07.2018 | W końcówce tunelowego seminarium „zabłysnął” prowadzący je Mariusz Rabenda – nowa siła dziennikarska w Urzędzie Miasta Świnoujście. Nawiązując do prac podziemnych powiedział mianowicie, że „Po wybudowaniu tunelu miasto Świnoujście uzyska prawo do organizowania BARBÓRKI” .

17.07.2018 | Sprawa pylenia na teren Osiedla Warszów przy przeładunku węgla i rudy żelaza przez OT PORT budzi sporo emocji. Pojawiają się też głosy, że świnoujski prezydent jako członek Rady Nadzorczej ZMPSiŚ nic w tej materii przez lata nie zdziałał. Dla przykładu na naszym portalu www,wyspiarzniebieski.pl pojawił się w tej sprawie taki komentarz internauty: „Wielka i niczym nieograniczona jest niemoc świnoujskiego prezydenta, od blisko 20 lat członka rady nadzorczej zarządów portów. Rada ma prawo do wielu działań, w tym kontrolnych mających uchronić spółkę od strat. Operator działa na terenie ZMPSiŚ, a to oznacza nie tylko odpowiedzialność operatora ale i właściciela. A swoją drogą, mając na uwadze niemoc prezydenta, jakby tak do Inspektoratu Ochrony Środowiska, z pomocą prawnika, wpłynęło setki skarg od mieszkańców, to może by to pomogło?”

17.07.2018 | Na drugim zbiorniku gazowym w terminalu LNG nadal nie ma zamontowanej suwnicy, która w ubiegłym roku podczas silnego wiatru spadła z jego kopuły.

10.07.2018 | Dziennikarz Tomasz Duklanowski zainicjował w Szczecinie zbiórkę pieniędzy na nagrobek dla Stanisława Możejko, byłego prezydenta Świnoujścia. Grób znajduje się na świnoujskim cmentarzu komunalnym.

29.06.2018 | Jakby radny Kamil Janta-Lipiński czytał lokalne gazety i portale to odpuściłby sobie interpelację w sprawie huśtawki dla niepełnosprawnych, gdyż już teksty na ten temat były w Świnoujściu publikowane.

28.06.2018 | Po ogłoszeniu na czerwcowej sesji Rady Miasta Świnoujście informacji, że sprawa budowy tunelu jest ostatecznie dopięta i przesądzona świnoujski prezydent otrzymał najwyraźniej niesatysfakcjonujące go brawa - "Ale krótko. Zauważyłem" - powiedział zawiedziony Żmurkiewicz wskazując na radnych lewicy, którzy jego zdaniem pierwsi przestali bić brawa.

28.06.2018 | Podczas interpelacji na sesji Rady Miasta w dniu 28 czerwca radny i zarazem przewodniczący Komisji Edukacji RM Andrzej Staszyński zgłosił POWAŻNY problem związany z uroczystością zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 w Przytorze. "Nie odegrano hymnu i nie powitano radnych. W ceremoniale nie zapewniono powagi. Jestem zaskoczony postawą pani dyrektor" - grzmiał radny Staszyński. Radny sugerował, że pan prezydent powinien się przyjrzeć co z tym dalej zrobić I pomyśleć jak to dobrze, że zniesiono już karę publicznej chłosty, bo brak powitania radnych z pewnością by na to zasługiwał. Radny przecie to pępek świata...

28.06.2018 | W czasie interpelacji sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 28 czerwca radna Elżbieta Jabłońska wnosiła o to żeby przypadkiem nie zapomnieć o zaproszeniu na podpisanie umowy tunelowej marszałka Olgierda Geblewicza , który tez miał udział w staraniach o tunel.

27.06.2018 | Można odnieść wrażenie, że rozmowy z dyspozytorem Żeglugi Świnoujskiej nie wiedzieć czemu, ale są limitowane!!!. Rano 13 czerwca jeden z mieszkańców zadzwonił do dyspozytora żeby się dowiedzieć o kolejki na promach i na której przeprawie szybciej przedostanie się na wyspę Uznam. Ku swojemu zdumieniu usłyszał zdanie wygłoszone z wyraźnym wyrzutem w głosie : Na moich ostatnich dyżurach to pan jak poznaję po głosie dzwoni do mnie w takiej sprawie już po raz szósty!. Mieszkańca zatkało, bo po raz szósty to z całą pewnością nie dzwonił, ale chyba Jego Wysokość Dyspozytor ŻŚ jest też od tego aby udzielać informacji a nikt nie dzwoni tam dla zabawy. Aż strach pomyśleć, czy aby za siódmym telefonem do dyspozytora nie można przypadkiem trafić na policyjny dołek?

27.06.2018 | Ku zaskoczeniu uczestników inauguracyjnego jubileuszowego XX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE’ 2018 pojawił się na nim świnoujski prezydent, który nie miał w zwyczaju uczestniczyć w tego typu koncertach i od lat - nie bywał. Prezydent pojawia się teraz także na otwarciach niektórych wystaw. Przedwyborcza obecność obowiązkowa?

14.06.2018 | Jak mówił na majowej sesji Rady Miasta Świnoujście radny Marek Niewiarowski przez świnoujskie schronisko została założona strona internetowa poświęcona adopcjom zwierząt. „Przez rok niczego tam nie zamieszczano” - informował radny

14.06.2018 | Jak w sprawie zagospodarowania Wybrzeża Władysława IV informował nas jeden z internautów : „w 2013 roku ten sam projektant (T. Cykalewicz) głosił, że na nabrzeżu Władysława IV jest miejsce wyłącznie na miejski bulwar aż do stacji filtrów ZWiK. Pawilony sezonowe tak ale tylko gastronomiczne. Po to przeniesiono przecież dworzec obsługujący statki wycieczkowe na zewnętrzne nabrzeże basenu północnego. Ustawa zakazuje stawiania na nabrzeżach portu budek, ogrodzeń itp. To jak się okazuje nie obowiązuje armatora Adler Schiffe. Teraz projektant planu zagospodarowania zmienił zdanie. Na czyjeś polecenie? Ma powstać prywatny dworzec morski a do tego o czym nie wspominał parking dla autokarów. Rodzi się wiele pytań... „

12.06.2018 | Gminnym "politykom" wydaje się, że dziennikarze tylko czekają na telefon od nich w jakże jak zawsze ważnych sprawach, bo przecież nic innego nie mają do roboty. Szczególnie rewelacyjne wrażenie robią telefony o godzinie 8.45 , że tego samego dnia o godzinie 12.00 odbedzie sie konferencja prasowa na ktorej zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta w wyborach samorządowych. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości o jakie ugrupowanientu tu chodzi to informujemy, że to wyspiarska PO.

07.06.2018 | Świnoujscy radni na komisji mają się zapoznać z informacją o zamiarze likwidacji Zakładu Pielęgnacyjno0Opiekuńczego. Pojawił się pomysł o włączeniu placówki do szpitala miejskiego. Czy to jednak możliwe aby ZP-O połączyć ze szpitalem, który jest przecież spółką?

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  96  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
Slawek - woda z Kodrąbia
2013-02-13 17:27:57  |  IP: 213.233.148.*
Została podpisana umowa w sprawie przesyłu wody przez Kodrabek , kto jest właścicielem terenów z zasobami wody
Sławek - kasierka
2013-02-13 16:15:47  |  IP: 213.233.148.*
Sprawe kasjerki z U.M prowadzi kancelarja P.mec. Rozwałki a nie sam P. mec. jak wiem jest już w stanie spoczynku, zresztą jego pracownicy są lub byli radcami prawnymi w U M miasta nic dziwnego ,wszystko zgodnie z prawem.
mieszkaniec - Rewelacja
2013-01-21 8:50:46  |  IP: 83.25.120.*
A pracownicy sfer kultury stolicy - Warszawki przyjeżdżają do Świnoujścia na Karuzelę Cooltury!!! To dopiero REWELACJA!
ja - Przestepczośź zorganizowana ?
2012-10-16 15:50:57  |  IP: 80.245.190.*
Niestety, żyją w mieście jeszcze prawnicy, którzy całe swe życie zawodowe poświęcili ochronie przestępstw w magistracie, ale niestety ich śladami idą też młodsi.
Juras - FAMA
2012-08-20 18:33:52  |  IP: 88.156.234.*
Skąd u Was tyle nienawiści w stosunku do Prezydenta miasta? Jak każdy może się pomylić, a tu zaraz tyle jadu!? Jako wybrańcowi nas wszystkich (bo taki był wynik wyborów) - należy się mu jakiś szacunek, choć nie musimy aprobować wszystkie jego poczynania.
g - Geblewicz
2012-07-24 23:06:30  |  IP: 80.245.191.*
Pozostaje się tylko dziwić dlaczego marszałek wykazał tak daleko idącą cierpliwość. A gdzie się podziała odrobina zwykłego, naturalnego honoru? Przecież spóźnienie prezydenta Świnoujścia było reżyserowane. Tak kiedyś robił Józef Stalin i Joseph Goebbels.
szok - edukacja
2012-03-30 14:58:32  |  IP: 92.42.116.*
Czy Radni wiedza jakie cięcia kosztów planuje się w edukacji.Ile osób straci i tak źle płatną pracę . Pan Prezydent ma się dobrze, bo Warszawa mu zabrała 2 mln ale nie pomyśli że można dołożyć z budżetu miasta ,lepiej wydać te pieniądze na ,,Karuzelkę Kultury,, bo przepraszam opowieści Pani Muchy w zeszłym roku nic z kulturą wspólnego nie miały.Czy Pan Prezydent mógłby wreszcie być Prezydentem mieszkańców którzy go wybrali a nie ,,wybrańców,, wydaje mnóstwo pieniędzy na rzeczy śmieszne.
gość - na bipie inaczej
2012-03-22 17:01:06  |  IP: 80.245.190.*
Kevin Kiraga - Funkcja Asystent Wicemarszałka Wojciecha Drożdza https://bip.wzp.pl/index.php?option=com_telefony&task=pokaz_grupe&grupa=grupa.gm&Itemid=10
mieszkanka - 25% strat w sieci wodociągowej
2011-12-04 13:18:44  |  IP: 217.97.193.*
Ja nie wiem co ma pomóc biuro rachunkowe i skarbnik na dziurawe rury. Zwik bierze kasę za przesył, ale rury remontuje jak już pęknie i będzie mega dziura, nikt nie sprawdza drobnych przecieków!!!
g - zastępca pożal sie Boże
2011-11-26 17:32:17  |  IP: 80.245.191.*
Pani Michalska to już bije rekordy niekompetencji. Ciekawe dlaczego tak jeszcze jest i czy faktycznie prezydent jest taki ślepy i nie widzi jej błędów. Może musi ją tolerować z jakiś względów dla siebie tylko zrozumiałych. Kobieta na takim stanowisku, która nie słucha innych argumentów to pomyłka. A już żeby nie wiedzieć o czym się mówi na sesji i wtrącać swoje niepotrzebne trzy grosze to istny kabaret. Kobieto daj sobie i innym wreszcie spokój. Dlaczego tylko w ZWiKu mają być szczęśliwi, że się takiej "specjalistki" pozbyli.
« Poprzednia  |  1  |  ...  |  2  |  3  |  4  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja
Szkola muzyczna

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski