WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

06.01.2009 | Po tragedii do jakiej doszło na ul. Hołdu Pruskiego jeden z dziennikarzy zadzwonił w sobotę 3 bm. do domu radnego Stanisława Huszczy aby zapytać co ten sądzi o całej sytuacji. Telefon odebrał mężczyzna, który powiedział, że jest bratem radnego Huszczy, który jest obecnie w Niemczech i będzie dopiero po godzinie 22. Dziennikarz był gotów dać głowę, że głos należał do radnego Huszczy, który przecież nie ma brata. No, chyba, że go ostatnio cudownie odnalazł...

06.01.2009 | W świnoujskim sądzie odbyła się sprawa ugodowa z udziałem sędziego, prokuratora, oskarżyciela posiłkowego i adwokata broniącego oskarżonych w sprawie wypadku, jaki miał miejsce na budowie w ubiegłym roku, w wyniku czego w drodze do szkoły została dotkliwie poparzona gimnazjalistka Kasia. Leczenie Kasi trwa nadal, a kiedy się zakończy, nie wiadomo. Jakie będą efekty operacji plastycznej, którą jeszcze Kasia ma przejść też nie wiadomo. Nie wiadomo także, czy kiedykolwiek odzyska pełną sprawność nóg. Świnoujski sąd uznał za dobrą monetę pokajanie się dwóch oskarżonych i zaproponował na rzecz poszkodowanej najpierw kwotę... 5 tys. złotych, jakie mieliby obaj uiścić! Druga propozycja sędziego – to była kwota po pięć tysięcy złotych od każdego, bez wyroku skazującego (argument na to ostatnie: oskarżeni mają bardzo dobrą opinię). Prokurator i oskarżyciel posiłkowy nie przystali na to. Rozprawa ma się więc odbyć 26 stycznia br. Tu dodać trzeba, że Kasia nie otrzymała jeszcze nawet odszkodowania z PZU, bo takowe podobno należy się po zakończeniu leczenia. A więc za rok, dwa, trzy...

06.01.2009 | Mamy nowego komendanta Straży Miejskiej w Świnoujściu. Został nim 37-letni Adam Waś, były policjant, a ostatnio pracownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM. Dotychczasowy komendant Marian Wojtczak, złożył rezygnację z powodów osobistych, ale nadal będzie pracował w straży.

05.01.2009 | W piątek (2 bm.) nad ranem, zmarł 25-letni Łukasz R., ofiara pożaru altanki na Warszowie. Mężczyzna z niemal 100% poparzeniem ciała po ok. godzinie czasu od chwili zgłoszenia znalazł się na OIOM-ie świnoujskiego szpitala. Później został przetransportowany do specjalistycznego szpitala oparzeniowego w Gryficach, gdzie mimo wysiłkom tamtejszych lekarzy nie udało się go uratować.

02.01.2009 | Uczestnicy projektu „Stać Mnie na Więcej”, którego realizatorem jest świnoujski MOPR pojechali na tydzień do Barlinka, gdzie obok zajęć terapeutycznych mogli poznać tajniki żeglowania. A Świnoujście to, co? Tu nie ma przypadkiem ośrodka szkoleniowego w Łunowie? A może o tej przystani żeglarskiej z doświadczoną kadrą urzędnicy po prostu nie wiedzą? No to do Łunowa z nimi, na szkolenie i poznawanie tajników żeglowania (ale za własne pieniądze!).

02.01.2009 | Oj plączą się świnoujscy urzędnicy, plączą na temat wywieszonych wykazów działek dotyczących terenu wydzierżawionego firmie Dr Ireny Eris. Rzecznik prasowy prezydenta Robert Karelus mówił, że przecież wykazy wisiały dłużej niż określony na nich termin wywieszenia (czyli do 25 listopada br.). Z kolei Małgorzata Borowiec, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w programie Telewizji Słowianin informowała, że przecież ustawodawca nie określił terminu w jakim należy w mediach poinformować o wywieszonych wykazach. Pewnie, przecież można było dać ogłoszenie o wywieszonych wykazach działek w Kurierze Szczecińskim nie cztery dni po zdjęciu tych wykazów tylko na przykład w następnym roku!

02.01.2009 | Na wielu imprezach organizowanych przez Miejski Dom Kultury nie bywa obecna dyrektor tej placówki. Ani na tych o ogólnopolskim zasięgu, ani na wernisażach wystaw, ani na spotkaniach opłatkowych. Może warto by pomyśleć o utworzeniu czegoś na kształt rezydencji w Kodrąbku?

02.01.2009 | Na grudniowej sesji Rady Miasta Świnoujścia nieoczekiwanie w punkcie interpelacje radnych, radny Zdzisław Merchelski zamiast konstruktywnego zapytania ...złożył świąteczne życzenia świnoujskim urzędnikom i radnym radząc m.in „MNIEJ KŁÓTNI, WIĘCEJ MERYTORYKI”.

02.01.2009 | Radny Paweł Sujka wnosił w przedsesyjnych dyskusjach na temat przyszłorocznego budżetu o zmniejszenie o 100 tys zł wydatków na turystykę. Radny jak mówił w kuluarach zamierzał pozbawić takiej kwoty dotowaną przez świnoujski urząd Świnoujską Organizację Turystyczną uznając, że i tak niewiele robi, a pieniądze przeznaczyć na sport.

02.01.2009 | Na opłatkowych spotkaniach, które odbywały się w poszczególnych dzielnicach prawobrzeża władze po macoszemu potraktowały Przytór – Łunowo. Nie pojawił się tam żaden przedstawiciel władz Miasta. Może liczono na to, że w imieniu wszystkich przyjdzie i złoży życzenia, dzieląc się opłatkiem Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Pomieczyński, mieszkający w pobliżu filii MDK Przytór. Niestety. Nic z tego.

02.01.2009 | Ja czytałem ten wyrok dopiero dwa razy i nie wszystkie kwestie są dla mnie jasne – powiedział na wizji w Telewizji „Słowianin” prezes Spółdzielni Mieszkaniowej L-W Słowianin - Mariusz Łukaszyk mówiąc o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wykupu mieszkań spółdzielczych po cenach preferencyjnych.

20.12.2008 | Firma „Pomerania Development” od dawna ostrzyła sobie zęby na teren w pobliżu własnego „Osiedla Platan” i obiektu STSG. Dowodem tego były wcześniejsze już przymiarki do bezprzetargowej dzierżawy z późniejszą opcją sprzedaży terenu, którą chciano przepchnąć tradycyjnie za pośrednictwem Rady Miasta Świnoujścia, w której posłuszną większość ma obecny prezydent. Władza się jednak przestraszyła, że przesadza i projekt uchwały wycofała. A może dlatego się wycofała, że o terenie jak juz wcześniej pisaliśmy intensywnie myślał też przewodniczący Zbigniew Pomieczyński? Firma miała zatem uczestniczyć w przetargu i długo była w tym osamotniona. Rzutem na taśmę zgłosiła się jednak w ostatniej chwili szczecińska firma w której władzach zasiada syn przewodniczącego Pomieczyńskiego i to ona wygrała przetarg. Ciekawe, czy teraz po przegranym nieoczekiwanie przetargu firma „Pomerania Development” będzie nadal sponsorem świnoujskiej „FLOTY”?

20.12.2008 | Radni Rady Miasta powinni zmienić w Ognicy nazwę jednej z ulic w trybie pilnym. Mieszkańcy tamtejszej dzielnicy są zdania, że ulica Wyspowa powinna nosić nazwę imienia radnego Ryszarda Teterycza. To, co tam wykonano jako prowizorkę, tzn. przerobienie drogi polno – leśnej na jezdnię dla taczek kosztowało jakieś pieniądze z kasy Miasta. Ułożono tam w dwóch ciągach betonowe płyty o dłg. 3 m i szer. 1,25 z półmetrową przerwą między nimi. Jeden samochód jakoś pojedzie, ale dwa już się nie miną. Nie ma nawet kawałka chodnika, więc piesi, dzieci, mamy z wózkami itp. przed samochodem zwiewać będą na okoliczne płoty albo w piach albo w błoto (w zależności od pogody). Szczególne gratulacje należą się Wydziałowi Inżyniera Miasta za „drogową wyobraźnię”.

20.12.2008 | Niektóre członkinie Polsko Niemieckiego Forum Kobiet obecne na Walnym Zgromadzeniu, jakie odbyło się w miniony piątek, mają zastrzeżenia w związku ze sposobem wyboru nowego zarządu. Wybory sobie, a demokracja sobie można by powiedzieć.

11.12.2008 | Pracownicy Wydziału Inżyniera Miasta zupełnie „nie czują” sportu, stąd też nie mają pojęcia o tym, jak powinien wyglądać obiekt sportowy o różnorakim przeznaczeniu. Projektuje się i wykonuje sale sportowe, boiska, ale żadne z nich nie są przystosowane np. do gry w piłkę ręczną, nikomu do głowy nawet nie przyjdzie, że oprócz biegania w lekkiej atletyce są także konkurencje techniczne. A jakby tak boks? To gdzie ring? – tak rozmawiali między sobą: jeden ze świnoujskich radnych i znany świnoujski działacz sportowy, organizator bardzo wielu udanych przedsięwzięć o sportowym i rekreacyjnym charakterze.

11.12.2008 | Komisja doradcza ds. sportu przy Prezydencie Miasta od czasu tragicznej śmieci Pawła Dodka nie ma przewodniczącego. Może zostałby nim jakiś znany i doświadczony świnoujski trener, działacz z doświadczeniem organizacyjnym no i koniecznie ktoś spoza radnych?

11.12.2008 | W nadesłanej mediom przez Roberta Karelusa, rzecznika prasowego prezydenta informacji o decyzji Ministra Zdrowia potwierdzającej możliwość prowadzenia w Świnoujściu lecznictwa uzdrowiskowego wyeksponowano mocno pozytywy. Sprawę nadmiernego hałasu, która może nas pozbawić statusu uzdrowiska zamykało niewinnie jedno praktycznie zdanie na które można było nie zwrócić większej uwagi. Dopiero cały tekst ministerialnej decyzji dał pogląd o istniejącym problemie. I jak tu wierzyć w złośliwe stwierdzenie radnego Pawła Sujki, że Polacy to często doszukują się drugiego dna, którego przecież nie ma. Czyżby?

10.12.2008 | We wtorkowym (9 grudnia), późnowieczornym programie TVP1 odsłonięto kulisy funkcjonowania Polskiego Związku Karate udowadniając , że jest to całkowicie prywatne przedsięwzięcie, za którym stoi m.in. taka znana twarz sportu jak Andrzej Drewniak (aktualny wiceprezes tego związku). Dziennikarze wskazali także na rodzinne powiązania ludzi pracujących dla tego związku z wysokimi funkcjonariuszami Ministerstwa Sportu. Jak informowano konto jednej z komisji związku (karate) to np. konto prezesa związku karate w Szczecinie. W strukturach tego związku działają także świnoujscy karatecy, którzy jednak nie wypowiadali się w programie. Natomiast wystąpiło w nim kilku działaczy karate z innych polskich klubów oskarżając władze klubu o liczne nieprawidłowości, między innymi obrót pieniędzmi i tolerowanie przejawów pedofilii.

06.12.2008 | Świnoujscy urzędnicy podejmują czasem paradoksalne decyzje. Jeden z mieszkańców otrzymał decyzję o przydziale lokalu socjalnego na ul. Steyera. W tym samym czasie prezydent wydał zarządzenie o rozbiórce budynków socjalnych na tej ulicy.

06.12.2008 | Ogromne brawa, może jeszcze większe niż powyżej, należą się świnoujskiej Komunikacji Autobusowej za to, że kursy linii nr 5 i 7 (czyli prawobrzeże) kończą się około godziny 20-tej. Potem już tylko jeden kurs okrężny i koniec. Potem diabeł mówi dobranoc tym, którzy chcieliby dojechać do własnych domów. Taryfa – to jakieś 30 złotych! W bardzo wielu mniejszych miastach w Polsce komunikację miejską obsługują busy. Są ekonomiczne w obsłudze, kursują do najdalszych miejsc nawet nocną porą. Tam się opłaca. A u nas? Jak zwykle...

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  105  | 106  |  107  |  ...  |  108  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

z ponad 20-letnim doświadczeniem.

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski