WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

20.12.2008 | Firma „Pomerania Development” od dawna ostrzyła sobie zęby na teren w pobliżu własnego „Osiedla Platan” i obiektu STSG. Dowodem tego były wcześniejsze już przymiarki do bezprzetargowej dzierżawy z późniejszą opcją sprzedaży terenu, którą chciano przepchnąć tradycyjnie za pośrednictwem Rady Miasta Świnoujścia, w której posłuszną większość ma obecny prezydent. Władza się jednak przestraszyła, że przesadza i projekt uchwały wycofała. A może dlatego się wycofała, że o terenie jak juz wcześniej pisaliśmy intensywnie myślał też przewodniczący Zbigniew Pomieczyński? Firma miała zatem uczestniczyć w przetargu i długo była w tym osamotniona. Rzutem na taśmę zgłosiła się jednak w ostatniej chwili szczecińska firma w której władzach zasiada syn przewodniczącego Pomieczyńskiego i to ona wygrała przetarg. Ciekawe, czy teraz po przegranym nieoczekiwanie przetargu firma „Pomerania Development” będzie nadal sponsorem świnoujskiej „FLOTY”?

20.12.2008 | Radni Rady Miasta powinni zmienić w Ognicy nazwę jednej z ulic w trybie pilnym. Mieszkańcy tamtejszej dzielnicy są zdania, że ulica Wyspowa powinna nosić nazwę imienia radnego Ryszarda Teterycza. To, co tam wykonano jako prowizorkę, tzn. przerobienie drogi polno – leśnej na jezdnię dla taczek kosztowało jakieś pieniądze z kasy Miasta. Ułożono tam w dwóch ciągach betonowe płyty o dłg. 3 m i szer. 1,25 z półmetrową przerwą między nimi. Jeden samochód jakoś pojedzie, ale dwa już się nie miną. Nie ma nawet kawałka chodnika, więc piesi, dzieci, mamy z wózkami itp. przed samochodem zwiewać będą na okoliczne płoty albo w piach albo w błoto (w zależności od pogody). Szczególne gratulacje należą się Wydziałowi Inżyniera Miasta za „drogową wyobraźnię”.

20.12.2008 | Niektóre członkinie Polsko Niemieckiego Forum Kobiet obecne na Walnym Zgromadzeniu, jakie odbyło się w miniony piątek, mają zastrzeżenia w związku ze sposobem wyboru nowego zarządu. Wybory sobie, a demokracja sobie można by powiedzieć.

11.12.2008 | Pracownicy Wydziału Inżyniera Miasta zupełnie „nie czują” sportu, stąd też nie mają pojęcia o tym, jak powinien wyglądać obiekt sportowy o różnorakim przeznaczeniu. Projektuje się i wykonuje sale sportowe, boiska, ale żadne z nich nie są przystosowane np. do gry w piłkę ręczną, nikomu do głowy nawet nie przyjdzie, że oprócz biegania w lekkiej atletyce są także konkurencje techniczne. A jakby tak boks? To gdzie ring? – tak rozmawiali między sobą: jeden ze świnoujskich radnych i znany świnoujski działacz sportowy, organizator bardzo wielu udanych przedsięwzięć o sportowym i rekreacyjnym charakterze.

11.12.2008 | Komisja doradcza ds. sportu przy Prezydencie Miasta od czasu tragicznej śmieci Pawła Dodka nie ma przewodniczącego. Może zostałby nim jakiś znany i doświadczony świnoujski trener, działacz z doświadczeniem organizacyjnym no i koniecznie ktoś spoza radnych?

11.12.2008 | W nadesłanej mediom przez Roberta Karelusa, rzecznika prasowego prezydenta informacji o decyzji Ministra Zdrowia potwierdzającej możliwość prowadzenia w Świnoujściu lecznictwa uzdrowiskowego wyeksponowano mocno pozytywy. Sprawę nadmiernego hałasu, która może nas pozbawić statusu uzdrowiska zamykało niewinnie jedno praktycznie zdanie na które można było nie zwrócić większej uwagi. Dopiero cały tekst ministerialnej decyzji dał pogląd o istniejącym problemie. I jak tu wierzyć w złośliwe stwierdzenie radnego Pawła Sujki, że Polacy to często doszukują się drugiego dna, którego przecież nie ma. Czyżby?

10.12.2008 | We wtorkowym (9 grudnia), późnowieczornym programie TVP1 odsłonięto kulisy funkcjonowania Polskiego Związku Karate udowadniając , że jest to całkowicie prywatne przedsięwzięcie, za którym stoi m.in. taka znana twarz sportu jak Andrzej Drewniak (aktualny wiceprezes tego związku). Dziennikarze wskazali także na rodzinne powiązania ludzi pracujących dla tego związku z wysokimi funkcjonariuszami Ministerstwa Sportu. Jak informowano konto jednej z komisji związku (karate) to np. konto prezesa związku karate w Szczecinie. W strukturach tego związku działają także świnoujscy karatecy, którzy jednak nie wypowiadali się w programie. Natomiast wystąpiło w nim kilku działaczy karate z innych polskich klubów oskarżając władze klubu o liczne nieprawidłowości, między innymi obrót pieniędzmi i tolerowanie przejawów pedofilii.

06.12.2008 | Świnoujscy urzędnicy podejmują czasem paradoksalne decyzje. Jeden z mieszkańców otrzymał decyzję o przydziale lokalu socjalnego na ul. Steyera. W tym samym czasie prezydent wydał zarządzenie o rozbiórce budynków socjalnych na tej ulicy.

06.12.2008 | Ogromne brawa, może jeszcze większe niż powyżej, należą się świnoujskiej Komunikacji Autobusowej za to, że kursy linii nr 5 i 7 (czyli prawobrzeże) kończą się około godziny 20-tej. Potem już tylko jeden kurs okrężny i koniec. Potem diabeł mówi dobranoc tym, którzy chcieliby dojechać do własnych domów. Taryfa – to jakieś 30 złotych! W bardzo wielu mniejszych miastach w Polsce komunikację miejską obsługują busy. Są ekonomiczne w obsłudze, kursują do najdalszych miejsc nawet nocną porą. Tam się opłaca. A u nas? Jak zwykle...

04.12.2008 | Na czwartkowym (4 grudnia) spotkaniu w "Afrodycie", gdzie prezentowano projekt budowy pięciogwiazdkowego Hotelu SPA Dr Ireny Eris w Świnoujściu obecny był również przewodniczący Rady Miasta, radny Zbigniew Pomieczyński, którego jednak nie poproszono do tzw. "stołu prezydialnego", w związku z czym w cichości i bez zwykłej dla siebie swady zapomniany przewodniczacy okupował tyły sali.

04.12.2008 | Minister Julia Pitera także oczekuje na uzasadnienie do umorzenia postępowania Prokuratury Rejonowej w Kamieniu Pomorskim w sprawie podejrzenia o popełnienie przestępstwa przez prezydenta Janusza Żmurkiewicza dotyczącego bezprzetargowego wydzierżawienia działek firmie Dr Irena Eris.

29.11.2008 | Przewidziany na przyszły rok koncert popularnej DODY w Świnoujściu ma kosztować budżet miasta 42 tysiące złotych. To wydatek na wokalistkę oraz jej 15-osobowy zespół.

29.11.2008 | Z początkowo przewidywanych 10 mln zł na most do Karsibora kwota ta ni stąd ni zowąd rozrosła się do niebotycznego rozmiaru 50 milionów złotych. Miasta nie będzie stać na realizacje tego zadania i już na ostatniej sesji zastępca prezydenta Andrzej Szczodry informował o tym marszałka Władysława Husejkę.

29.11.2008 | „Wujek Stasiu to załatwi” albo „wujek Staszek wam pokaże” - tak twierdzą członkowie rodziny K., mieszkający przy ul. Hołdu Pruskiego, do których z interwencjami co rusz przyjeżdża policja po zgłoszeniu przez sąsiadów, którzy są zastraszani, ba niektórzy nawet pobici. Za co zastraszani? Ano za nic, bo taką rodzina ma taką „fantazję”, a zwłaszcza uroczy synalkowie z mamuśką na czele, która jednemu z sąsiadów obiecała oblanie go kwasem. A jak coś obieca, to och!!! Tu potrzebna jest jeszcze wiedza, że przeciwko członkom tej rodziny toczą się różne postępowania, w tym także sprawy sądowe, a niektórzy z nich na swoim koncie mają już wyroki. Ciekawe, czy wujek Staszek o tym wie, czy może wierzy w ich niewinność. A wujek Staszek – to kto? Ano radny Stanisław Huszcza.

24.11.2008 | W ostatnim numerze tygodnika Newsweek Polska ukazał się opracowany przez ten periodyk Ranking Prezydentów Polskich Miast. W gronie poddanych ocenie 108 prezydentów, stojących na czele miejskich samorządów w Polsce, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zajął wysoką 4. pozycję. Świnoujskiego prezydenta wyprzedzili tylko samorządowcy z Krosna , Wrocławia i Rzeszowa. Ocenie podlegały między innymi: budżet miasta , stopień zadłużenia miasta, zdolność pozyskiwania funduszy zewnętrznych oraz nakłady inwestycyjne na infrastrukturę komunalną , oświatę, kulturę ,opiekę społeczną, walkę z przestępczością i patologiami społecznymi. Podstawą do oceny był rodzaj ankiety, którą trzeba było wcześniej wypełnić w Świnoujściu. W wypełnianiu jesteśmy dobrzy...

24.11.2008 | Na tę ocenę Newsweeka pewnie złożyła się i planowana prywatna inwestycja hotelowa Ireny Eris. Co prawda prywatna i w dodatku na dzierżawionej od Miasta za grosze działce nieopodal Wiatraka, ale o dziwo na prezentację projektu Hotelu SPA Dr Irena Eris jaka odbędzie się 4 grudnia zapraszają już osobiście ...Irena Eris i prezydent Janusz Żmurkiewicz.

24.11.2008 | 21 listopada br. w hotelu AVANGARD odbyła się uroczysta kolacja MKS FLOTA, w której potrawy spożywali: piłkarze nożni czyli zawodnicy, zarząd klubu, naczelnik Wydz. Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, działacze klubowi, sekretarz Miasta oraz zaproszeni goście. Kolacji tej nie stawiał ani na niej nie był tzw. dobrodziej Floty – Michał Leonowicz. I pewnikiem już niczego w tym mieście nikomu nie postawi, nawet szumnie zapowiadanego hotelu. Teraz z kolei uwodzi obietnicami „Czarnych” Żagań i tamtejszego burmistrza, ale to już nie nasz ból.

21.11.2008 | W czwartek 20 listopada odbyła się kolejna rozprawa sądowa, w sprawie przeciwko świnoujskiej radnej Katarzynie P. oraz trzem mężczyznom - wszyscy oskarżeni o kupowanie głosów na rzecz obecnej radnej, a jeden z nich Wojciech G. dodatkowo o groźby karalne. Tego ostatniego – Wojciecha G. na rozprawę przywiózł osobiście Zbigniew Pomieczyński, Przewodniczący Rady Miasta Świnoujścia.

20.11.2008 | Premier Donald Tusk będąc z oficjalną wizytą w Katarze rozmawiał m.in. o zaopatrzeniu przyszłego świnoujskiego terminalu LNG w katarski gaz.

20.11.2008 | W środę 19 listopada na Placu Wolności o godz. 15.45, aż na pięknie wybrukowany chodnik wjechał radiowóz policyjny z błyskiem świateł, po to aby wręczyć Niemce mandat za zaparkowanie auta dwoma kołami na pobliskim przejściu dla pieszych. Kiedyś informowaliśmy o tym, że prezydent Janusz Żmurkiewicz też zaparkował, ale za to czterema kołami na przejściu dla pieszych przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Wówczas interweniowała także świnoujska policja, a prezydent ...został jedynie pouczony, bez mandatu.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  104  | 105  |  106  |  ...  |  107  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

Włodzimierz Andrzej Olek

    SPECJALISTA CHIRURG

WIZYTY DOMOWE

        tel. dom. 91 321 22 44

przyjęcia: wtorek, czwartek, godz. 15.00-17.00

  ul. Piastowska 60, Świnoujście

 

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski