WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

28.06.2018 | Po ogłoszeniu na czerwcowej sesji Rady Miasta Świnoujście informacji, że sprawa budowy tunelu jest ostatecznie dopięta i przesądzona świnoujski prezydent otrzymał najwyraźniej niesatysfakcjonujące go brawa - "Ale krótko. Zauważyłem" - powiedział zawiedziony Żmurkiewicz wskazując na radnych lewicy, którzy jego zdaniem pierwsi przestali bić brawa.

28.06.2018 | Podczas interpelacji na sesji Rady Miasta w dniu 28 czerwca radny i zarazem przewodniczący Komisji Edukacji RM Andrzej Staszyński zgłosił POWAŻNY problem związany z uroczystością zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 w Przytorze. "Nie odegrano hymnu i nie powitano radnych. W ceremoniale nie zapewniono powagi. Jestem zaskoczony postawą pani dyrektor" - grzmiał radny Staszyński. Radny sugerował, że pan prezydent powinien się przyjrzeć co z tym dalej zrobić I pomyśleć jak to dobrze, że zniesiono już karę publicznej chłosty, bo brak powitania radnych z pewnością by na to zasługiwał. Radny przecie to pępek świata...

28.06.2018 | W czasie interpelacji sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 28 czerwca radna Elżbieta Jabłońska wnosiła o to żeby przypadkiem nie zapomnieć o zaproszeniu na podpisanie umowy tunelowej marszałka Olgierda Geblewicza , który tez miał udział w staraniach o tunel.

27.06.2018 | Można odnieść wrażenie, że rozmowy z dyspozytorem Żeglugi Świnoujskiej nie wiedzieć czemu, ale są limitowane!!!. Rano 13 czerwca jeden z mieszkańców zadzwonił do dyspozytora żeby się dowiedzieć o kolejki na promach i na której przeprawie szybciej przedostanie się na wyspę Uznam. Ku swojemu zdumieniu usłyszał zdanie wygłoszone z wyraźnym wyrzutem w głosie : Na moich ostatnich dyżurach to pan jak poznaję po głosie dzwoni do mnie w takiej sprawie już po raz szósty!. Mieszkańca zatkało, bo po raz szósty to z całą pewnością nie dzwonił, ale chyba Jego Wysokość Dyspozytor ŻŚ jest też od tego aby udzielać informacji a nikt nie dzwoni tam dla zabawy. Aż strach pomyśleć, czy aby za siódmym telefonem do dyspozytora nie można przypadkiem trafić na policyjny dołek?

27.06.2018 | Ku zaskoczeniu uczestników inauguracyjnego jubileuszowego XX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE’ 2018 pojawił się na nim świnoujski prezydent, który nie miał w zwyczaju uczestniczyć w tego typu koncertach i od lat - nie bywał. Prezydent pojawia się teraz także na otwarciach niektórych wystaw. Przedwyborcza obecność obowiązkowa?

14.06.2018 | Jak mówił na majowej sesji Rady Miasta Świnoujście radny Marek Niewiarowski przez świnoujskie schronisko została założona strona internetowa poświęcona adopcjom zwierząt. „Przez rok niczego tam nie zamieszczano” - informował radny

14.06.2018 | Jak w sprawie zagospodarowania Wybrzeża Władysława IV informował nas jeden z internautów : „w 2013 roku ten sam projektant (T. Cykalewicz) głosił, że na nabrzeżu Władysława IV jest miejsce wyłącznie na miejski bulwar aż do stacji filtrów ZWiK. Pawilony sezonowe tak ale tylko gastronomiczne. Po to przeniesiono przecież dworzec obsługujący statki wycieczkowe na zewnętrzne nabrzeże basenu północnego. Ustawa zakazuje stawiania na nabrzeżach portu budek, ogrodzeń itp. To jak się okazuje nie obowiązuje armatora Adler Schiffe. Teraz projektant planu zagospodarowania zmienił zdanie. Na czyjeś polecenie? Ma powstać prywatny dworzec morski a do tego o czym nie wspominał parking dla autokarów. Rodzi się wiele pytań... „

12.06.2018 | Gminnym "politykom" wydaje się, że dziennikarze tylko czekają na telefon od nich w jakże jak zawsze ważnych sprawach, bo przecież nic innego nie mają do roboty. Szczególnie rewelacyjne wrażenie robią telefony o godzinie 8.45 , że tego samego dnia o godzinie 12.00 odbedzie sie konferencja prasowa na ktorej zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta w wyborach samorządowych. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości o jakie ugrupowanientu tu chodzi to informujemy, że to wyspiarska PO.

07.06.2018 | Świnoujscy radni na komisji mają się zapoznać z informacją o zamiarze likwidacji Zakładu Pielęgnacyjno0Opiekuńczego. Pojawił się pomysł o włączeniu placówki do szpitala miejskiego. Czy to jednak możliwe aby ZP-O połączyć ze szpitalem, który jest przecież spółką?

07.06.2018 | Uroczyście z udziałem Matki Chrzestnej – Janiny Miecznik w dniu 30 maja prom Bielik II wraz z załogą obchodził 20-lecie swojej eksploatacji.

30.05.2018 | Jak nam mówił Dariusz Śliwiński, Przewodniczący Rady Miasta Świnoujście powiadomił pisemnie Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście o pilnej konieczności spotkania ze świnoujskimi radnymi jeszcze przed wakacjami i konkretnego poinformowania, co do planów dotyczących budowy terminala kontenerowego na Warszowie.

29.05.2018 | Na interpelację radnej Joanny Agatowskiej w sprawie drzew jej konkurent w wyborach samorządowych do stanowiska prezydenta obecny prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz poinformował pisemnie, że odpowie jej do ...20 listopada 2018 br, czyli po wyborach. Trudno powiedzieć w jakiej kategorii należy usytuować taką odpowiedź. W każdym bądź razie jeśli ktoś myśli, że to niby śmieszne to raczej bardziej aroganckie. A kto odpowie jak Słońce Bałtyku zgaśnie na kolejną kadencję ?

29.05.2018 | Do 2022 roku ma potrwać pogłębianie toru wodnego Świnoujście- Szczecin, co umożliwi wpływanie do stolicy województwa większych niż dotychczas jednostek.

27.05.2018 | Na sobotnim /26.05/ spotkaniu w świnoujskim MDK z marszałkiem Stanisławem Karczewskim atmosfera wokół osób zadających trudne dla władzy PiS pytania nie była bynajmniej przyjazna, co potwierdzały ostre reakcje obecnych tam zagorzałych zwolenników partii rządzącej.

23.05.2018 | W trakcie interpelacji na sesji Rady Miasta Świnoujście radny Zdzisław Merchelski wnioskował o przygotowanie mapki dróg na wyspie Karsibór z podziałem na gminne i powiatowe. Argument był niepodważalny - jak mówił -"Mi to potrzebne". Ten sam radny w ramach tego punktu składał prezydentowi podziękowania - nie sposób doszukać się w tym interpelacji. Dziw bierze, że przewodniczący rady jak zwykł innych pouczać tego radnego nie napomniał. Widać są równi i równiejsi...

23.05.2018 | Wczoraj radna Joanna Agatowska i radny Ryszard Teterycz złożyli wypowiedzenia umów o pracę w OSiR "Wyspiarz". Okres 3-miesięcznego wypowiedzenia zakończy się dnia 31.08.2018 r. i do tego czasu będą realizować swoje obowiązki zawodowe w tej firmie. Tym samym oboje będą mogli prowadzić niczym nieskrępowaną kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi. Ciekawe czy obecny świnoujski prezydent na czas kampanii weźmie przynajmniej urlop bezpłatny, czy też będzie nadal przecinał wstęgi, otwierał spotkania, obejmował wszystko honorowym patronatem i wykorzystywał każdy moment żeby błyszczeć i zbierać wyborcze punkty.

23.05.2018 | Świnoujścianin – Główny Inspektor Sanitarny, lekarz z zawodu Marek Posobkiewicz otrzymał w tym roku kolejny znamienity tytuł. Po Osobowości Roku ministra M. Posobkiewicza uhonorowano ostatnio tytułem Absolutnie Wyjątkowy Urzędnik Państwowy. Minister znany jest m.in. ze swojego wykraczającego poza pełnioną funkcję zaangażowania i prowadzonych rozlicznych prozdrowotnych akcji w mediach społecznościowych.

18.05.2018 | Na warszowskim spotkaniu w dniu 15 maja w sprawie przebiegu ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3 w którym uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad z wyjątkiem kilkorga radnych nie było nikogo ze świnoujskiej władzy i urzędników zajmujących się inwestycjami drogowymi.

03.05.2018 | Świnoujski prezydent na kwietniowej sesji prosił radnych o przesunięcie sesji rady w związku z koniecznością wyjazdu...tylko zwątpił prosząc czy to chodzi o maj czy czerwiec. Z troski martwimy się o zdrowie prezydenta. Chyba jest przepracowany skoro trudno mu osadzić prośbę w czasie rzeczywistym.

19.04.2018 | Dzisiaj w imieniu Klubu Poselskiego Nowoczesna zostało złożone przez Pana Posła Piotra Misiło - Przewodniczącego Nowoczesnej w Szczecinie oraz Pana Posła Marka Sowę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Panią Premier Beatę Szydło oraz wniosek do Urzędu Skarbowego o kontrolę oświadczenia majątkowego Pana Jarosława Kaczyńskiego.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  2  | 3  |  4  |  ...  |  98  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski