WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

26.04.2017 | Jak się okazało radny Jan Borowski jest za RÓWNOMIERNYM rozwojem miasta, stąd też jest za budową terminalu kontenerowego na Warszowie. A tak w ogóle zdaniem radnego 50 % mieszkańców miasta żyje z gospodarki morskiej. Jak radny Krzysztof Szpytko poddał to w wątpliwość to usłyszał od radnego Borowskiego, że co tam nawet 90 % mieszkańców żyje z gospodarki morskiej, bo turystyka też się do niej zalicza. Cóż słowo RÓWNOMIERNY uzyskuje całkiem nową definicję tak jak i statystyki przewracają się do góry nogami

26.04.2017 | W związku z planowanym węzłem przesiadkowym na Warszowie w okolicach dworca PKP i PKS trwa inwentaryzacja tamtejszych drzew pod kątem ich wycinki. Jak zapewniał Inżynier Miasta Świnoujście Rafał Łysiak - „Nie ma jeszcze wskazania projektanta, które drzewa kolidują z projektem, a które nie”. Do redakcji dotarła jednak informacja, że wytną wszystkie, w tym dorodne kasztanowce dające błogi cień w upalne dni. Betonowanie miasta niestety nieprzerwanie trwa i jak mawia coraz większe grono mieszkańców - „najwyższy czas „betoniarzy”pozbawić władzy”.

18.04.2017 | Prawdopodobnie w maju odbędzie się wspólne posiedzenie Rady Miejskiej Międzyzdrojów z Radą Miasta Świnoujście. Tematem ma być planowana budowa terminalu kontenerowego na Warszowie w Świnoujściu w połączeniu z drogą ekspresową S3.

18.04.2017 | Liczni mieszkańcy miasta skarżą się w redakcji na niską kaloryczność gazu w swoich domach. Wyliczano nam jakie czynią oszczędności w korzystaniu z gazu a ich rachunki niestety nie ulegają zmianie, albo są nawet wyższe od poprzednich.

13.04.2017 | Zaprzestaliśmy zamieszczać na naszym portalu komentarzy kogoś kto przedstawia się jako mieszkaniec Świnoujścia i permanentnie twierdzi, że wszyscy mieszkańcy są za budową terminalu kontenerowego na Warszowie. Powód jest oczywisty - adres IP tego "świnoujścianina" jest zarejestrowany na serwerze w Sofii (Bułgaria).

10.04.2017 | Ze świnoujskiego cmentarza w dniu 10 kwietnia wywieziono znalezione tam niewybuchy z czasów II Wojny Światowej.

09.04.2017 | Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Konkursu Pisanki Wielkanocnej w Świnoujściu odbywał się z wyraźnym niedowładem organizacyjnym.

03.04.2017 | Podczas sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 30 marca radny Wiesław Góreczny (PO) w pewnym momencie zwrócił się do nowego przewodniczącego Rady Dariusza Śliwińskiego mówiąc "Panie prezesie" i po chwili kłopotliwego milczenia... "Panie przewodniczący"

21.03.2017 | Przed zmianami w Radzie Miasta Świnoujście to jedynie codziennym gościem w gmachu świnoujskiego urzędu był radny Sławomir Nowicki. Teraz dołączył do niego w urzędowych wizytach kolejny radny – przewodniczący Dariusz Śliwiński.

21.03.2017 | Podczas Międzynarodowego Strajku Kobiet w dniu 8 marca, który w Świnoujściu był formą pikiety na Placu Wolności pojawił się także jakiś prowokator wykrzykujący m.in. do pań prowadzących ę” owo zgromadzenie np. „zamknij mordę” . Jak facetowi zwrócono uwagę, żeby skończył i że nikt go nie zmusza żeby tu był ten po prostu wypiął tyłek Ktoś wtedy powiedział : „Tacy to przeciwnicy - jaki ich poziom kultury”. Rzec by też można - Chamstwa nie sieją ...samo się rodzi i normalnym ludziom w szkodę wchodzi.

17.03.2017 | Dopiero po Świętach Wielkanocnych Wojewoda Zachodniopomorski ma się wypowiedzieć w ramach swojego nadzoru w kwestiach związanych z przeprowadzonymi 6 marca br. głosowaniami tajnymi inaczej przy odwołaniu i powołaniu przewodniczącego Rady Miasta Świnoujście.

07.03.2017 | Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 6 marca w tajnych głosowaniach odwołującym przewodniczącą Rady i powołującym nowego przewodniczącego 11 radnych "nie koalicji" pokazywało swoje głosy publicznie choć niby głosowali tajnie. Udowadniali więc lojalnie na kogo oddali głos. Tylko radny Andrzej Staszyński (PiS) wydawało się, że zachował się normalnie bowiem nie pokazał jak zagłosował tylko okazywał złożoną kartkę do głosowania za co nawet otrzymał z sali brawa. To był jednak tylko wybieg, bowiem radny wyraźnie zaznaczył swoją kartę do głosowania i to właśnie publicznie okazał, a to i tak pozwalało ją jednoznacznie zidentyfikować.

06.03.2017 | W trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 6 marca Joanna Agatowska przypomniała, ze 10 lat temu też przestała być przewodniczącą Rady po swojej rezygnacji na skutek faktu, że w Radzie zasiadł radny wybrany do jej składu pomimo prawomocnego wyroku za przestępstwo pospolite przez co wojewoda z PiS uchylił szereg ustaw podjętych z udziałem owego radnego. Czyżby chodziło o tego radnego, który teraz także zasiada w gronie obecnej Rady...tyle tylko, że już z zatartym wyrokiem?

06.03.2017 | Po zakończeniu nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście na spotkaniu z dziennikarzami obecnej większości w Radzie skupiającej radnych Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Grupy Morskiej Cała Naprzód można było usłyszeć zasadnicze przesłanie, że "TO NIE JEST ŻADNA KOALICJA TYLKO SPÓJNOŚĆ"

03.03.2017 | Jak się dowiedzieliśmy przed poniedziałkową nadzwyczajną sesją Rady Miasta Świnoujście na której ma być odwołana jej przewodnicząca radna Joanna Agatowska trwają intensywne rozmowy nowych lokalnych koalicjantów - Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowach póki co nie bierze udziału Grupa Morska Cała Naprzód.

02.03.2017 | Pierwszego wniosku o odwołanie przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście Joanny Agatowskiej nie podpisał z grona radnych Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Staszyński. Wniosek podpisało 5. radnych PO, 4. z Grupy Morskiej i 2. z PiS. Ponowny wniosek o odwołanie Agatowskiej na sesji nadzwyczajnej w dniu 6 marca radny Staszyński już podpisał.

01.03.2017 | Wyraźnie zawiedziona była egzotyczna koalicja świnoujskich radnych po nieudanym odwołaniu przewodniczącej Rady Joanny Agatowskiej. Radni z ponurymi minami goraczkowo prowadzili rozmowy w koalicyjnych grupkach zastanawiajac się, który to z 11 radnych podpisanych pod wnioskiem o odwolanie zaglosowal przeciw. Tak to jest powiedzial ktoś w kuluarach - amatorzy za wcześnie poczuli krew, a nie policzyli dobrze szabel .

21.02.2017 | Dziwne sytuacje wydarzają się w działaniach Zarządu Osiedla Warszów. Jak nam mówią niektórzy członkowie tego gremium przygotowywane stanowiska w imieniu pełnego składu miały zawierać nieco inne treści od tych faktycznie umieszczonych. Bywa też, że np. wiceprzewodniczący tamtejszego Zarządu zaskoczony na publicznym spotkaniu słyszy wygłoszone przez sekretarza stanowisko pod którym się wcale nie podpisywał. Ktoś manipuluje Zarządem?

21.02.2017 | Intensywne dalsze wycinki drzew w Świnoujściu na potrzeby budowy ścieżek rowerowych skłaniają do wyrażenia opinii, że Wydziałowi Inżyniera Miasta nie zależy wcale na miejskiej zieleni. Przecież budując taką ścieżkę można wcześniej zaznaczyć projektodawcom, że mają zadbać o zachowanie przynajmniej części drzew, co nie jest takie trudne. Sytuacja się niestety powtarza także przy innych inwestycjach miejskich. A może to jakaś drzewna trauma?

13.02.2017 | Pomiędzy prokuratorami nadal krążą dokumenty i zeznania dotyczące nieprawidłowości przy budowie mostu łączącego wyspy Wolin i Karsibór. Pismem z dnia 26 stycznia 2017 r zawiadomienie o przestępstwie i protokół przesłuchania z Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Śródmieście zostały przesłane do Prokuratury Okręgowej Wydział V w Szczecinie „celem wykorzystania i rozważenia ewentualnego podjęcia postępowania na nowo”.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  2  | 3  |  4  |  ...  |  91  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
Włodzimierz Szymański - smiech z Sadu w Swinoujściu
2013-12-27 13:09:44  |  IP: 88.156.235.*
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Beaty Krygier a ona na wczasach w si e śmieje
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Miasteczko Uzdrowiskowe 2017
CIROKO
Wulkanizacja
Pastelowy

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE

w zakresie :  - wykańczania mieszkań

                        - malowania

                         - szpachlowania

                          - układania paneli

                          - tapet natryskowych i wiele innych

telefon 720 807 723                

 

PRAKTYKA LEKARSKA

lek. med. Bogusław Brzuchalski

spec. psychiatrii dzieci i młodzieży

       spec. terapii uzależnień

  Gabinet prywatny   

Szczecin i Świnoujście

  Rejestracja telefoniczna

tel. 530 645 447

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski