WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

06.03.2017 | Po zakończeniu nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście na spotkaniu z dziennikarzami obecnej większości w Radzie skupiającej radnych Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Grupy Morskiej Cała Naprzód można było usłyszeć zasadnicze przesłanie, że "TO NIE JEST ŻADNA KOALICJA TYLKO SPÓJNOŚĆ"

03.03.2017 | Jak się dowiedzieliśmy przed poniedziałkową nadzwyczajną sesją Rady Miasta Świnoujście na której ma być odwołana jej przewodnicząca radna Joanna Agatowska trwają intensywne rozmowy nowych lokalnych koalicjantów - Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowach póki co nie bierze udziału Grupa Morska Cała Naprzód.

02.03.2017 | Pierwszego wniosku o odwołanie przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście Joanny Agatowskiej nie podpisał z grona radnych Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Staszyński. Wniosek podpisało 5. radnych PO, 4. z Grupy Morskiej i 2. z PiS. Ponowny wniosek o odwołanie Agatowskiej na sesji nadzwyczajnej w dniu 6 marca radny Staszyński już podpisał.

01.03.2017 | Wyraźnie zawiedziona była egzotyczna koalicja świnoujskich radnych po nieudanym odwołaniu przewodniczącej Rady Joanny Agatowskiej. Radni z ponurymi minami goraczkowo prowadzili rozmowy w koalicyjnych grupkach zastanawiajac się, który to z 11 radnych podpisanych pod wnioskiem o odwolanie zaglosowal przeciw. Tak to jest powiedzial ktoś w kuluarach - amatorzy za wcześnie poczuli krew, a nie policzyli dobrze szabel .

21.02.2017 | Dziwne sytuacje wydarzają się w działaniach Zarządu Osiedla Warszów. Jak nam mówią niektórzy członkowie tego gremium przygotowywane stanowiska w imieniu pełnego składu miały zawierać nieco inne treści od tych faktycznie umieszczonych. Bywa też, że np. wiceprzewodniczący tamtejszego Zarządu zaskoczony na publicznym spotkaniu słyszy wygłoszone przez sekretarza stanowisko pod którym się wcale nie podpisywał. Ktoś manipuluje Zarządem?

21.02.2017 | Intensywne dalsze wycinki drzew w Świnoujściu na potrzeby budowy ścieżek rowerowych skłaniają do wyrażenia opinii, że Wydziałowi Inżyniera Miasta nie zależy wcale na miejskiej zieleni. Przecież budując taką ścieżkę można wcześniej zaznaczyć projektodawcom, że mają zadbać o zachowanie przynajmniej części drzew, co nie jest takie trudne. Sytuacja się niestety powtarza także przy innych inwestycjach miejskich. A może to jakaś drzewna trauma?

13.02.2017 | Pomiędzy prokuratorami nadal krążą dokumenty i zeznania dotyczące nieprawidłowości przy budowie mostu łączącego wyspy Wolin i Karsibór. Pismem z dnia 26 stycznia 2017 r zawiadomienie o przestępstwie i protokół przesłuchania z Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Śródmieście zostały przesłane do Prokuratury Okręgowej Wydział V w Szczecinie „celem wykorzystania i rozważenia ewentualnego podjęcia postępowania na nowo”.

10.02.2017 | Wychodzący z czwartkowej sesji Rady Miasta Świnoujście radny Zdzisław Merchelski, który był w grupie tych, którzy odrzucili projekt uchwały w sprawie oświadczenia radnych dotyczącego terminalu kontenerowego natknął się pod gmachem urzędu na grupę mieszkańców. Ci wołali za nim ZDRAJCA....Radny oddalał się od tej grupy w wyraźnym pośpiechu żeby nie powiedzieć salwował się ucieczką.

07.02.2017 | W miniony piątek (3 lutego) w Dębnie odbyły się wojewódzkie konsultacje w sprawie wprowadzanej reformy oświatowej. W konsultacjach pomimo zapowiedzi przybycia na to jakże ważne spotkanie nie zjawił się NIKT z Ministerstwa Edukacji Narodowej. To nie zmienia postaci rzeczy, bo reforma i tak się odbędzie. W Świnoujściu jeszcze w lutym w tej sprawie odbędzie się sesja nadzwyczajna...a póki co jeszcze nie do końca wiadomo jak to wszystko w świnoujskiej oświacie będzie teraz wyglądać.

28.01.2017 | Część polskich samorządowców wobec widma wprowadzenia ograniczenia do dwóch kadencji możliwości sprawowania władzy przez wójtów, burmistrzów i prezydentów usilnie zabiega teraz o wydłużenie tego okresu...do trzech kadencji. Cóż, nawet ten postulowany wydłużony okres kadencji nie uchroni naszego Słońca Bałtyku od utraty stanowiska, które wraz z poprzednią epoką piastuje od 20 lat.

28.01.2017 | W świnoujskim Urzędzie Miasta trwają poszukiwania winnych niewłaściwego wydatkowania pieniędzy z dotacji z opłaty klimatycznej co wytknął po kontroli Urząd Kontroli Skarbowej w Szczecinie.

20.01.2017 | Trudno się dziwić, że odwołano w Świnoujściu koncert Ireny Santor. Sprzedano zaledwie kilkadziesiąt biletów ... każdy w cenie 110 zł. Na koncert Aloszy Awdiejewa bilety są nieco tańsze i kosztują 100 zł. Cóż, pewnie myślą, że Świnoujście to kraina Krezusów.

17.01.2017 | Podczas urlopowej nieobecności Przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście w Biurze Rady Miasta Świnoujście dochodzi do zaskakujących sytuacji, kiedy to świnoujscy radni nie mogą tam uzyskać ksero interesujących ich informacji nadesłanych... na adres Rady Miasta Świnoujście. Przewodnicząca nie wydała jakiegokolwiek zakazu więc o co tu chodzi? Państwo w państwie?

15.01.2017 | Tak się zastanawiamy jak słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w wywiadzie dla węgierskiego tygodnika o tym, że Grupa Wyszehradzka wraz z państwami bałtyckimi może stanowić alternatywę dla Brukseli i Unii Europejskiej odbiją się na przyznaniu unijnych pieniędzy na budowę tunelu pod Świną. Może teraz miasto Świnoujście powinno raczej złożyć wniosek o przyznanie pieniędzy na tunel do Grupy Wyszehradzkiej?

13.01.2017 | Można odnieść wrażenie, że jakąś pokrętną rozgrywkę przy uchwalaniu diet dla trzech Przewodniczących Zarządów Osiedli w Świnoujściu prowadził radny Sławomir Nowicki z Grupy Morskiej Cała Naprzód, a jednocześnie przewodniczący Komisji Gospodarku Rady Miasta, która określiła dietę za każdorazowy ich udział w sesji na kwotę 200 zł. Radny już na sesji w imieniu dwóch przewodniczących z Warszowa i Przytoru-Łunowa przedstawił wniosek o rezygnacji z pobierania przez nie diet. Dzień przed sesją S. Nowicki próbował także nakłonić do podpisania tego wniosku trzeciego z przewodniczących (z Karsibora). Póki co nie wiadomo co to za gra...

10.01.2017 | Coś z matematyką u świnoujskiego prezydenta jest mocno na bakier. Na konferencji prasowej w sprawie przyznanych przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych środków na tunel Janusz Żmurkiewicz orzekł nie wiedzieć czemu, że on sam czeka 15 rok na stałe połączenie, a mieszkańcy od 70 lat. Czy to znaczy, że jak był poprzednio przez 5 lat prezydentem w tzw. „Komunie” to nie czekał na stałe połączenie międzywyspowe, czy też wykreślił sobie z życiorysu ten okres błędów i wypaczeń?

10.01.2017 | Około 100 milionów złotych mają kosztować drogi dojazdowe do planowanego tunelu w Świnoujściu.

03.01.2017 | Jazda pociągiem ze stacji PKP Świnoujście zakrawa niekiedy na totalną kpinę. Już w nowym roku bywa tak, że pociągi dalekobieżne wyjeżdżają ze Świnoujścia, czyli ze stacji początkowej z ponad godzinnym opóźnieniem ...z powodu braku obsady składu. Dobra zmiana nadeszła.

30.12.2016 | Dyskusja wokół zamysłu budowy na Warszowie terminalu kontenerowego nie zamiera. Oto kolejny w tej sprawie sensowny wpis internauty „wyłowiony”na naszym portalu www.wyspiarzniebieski.pl : „Budowa terminalu kontenerowego o zdolności przeładunkowej 2 miliony TEU (kontener jednostkowy dwudziestostopowy) jest pomysłem godzącym w interes państwa i regionu. W Polsce mamy wielki terminal w Gdańsku (2,5 mln TEU a za pięć lat 5 mln TEU), dwa nieco mniejsze w Gdyni (1,5 mln TEU). Dla naszego kraju to aż nadto, stąd trójmiejskie terminale obsługują też ładunki na kierunku Białorusi, Ukrainy i w coraz mniejszej ilości Czech, Słowacji, Austrii. To ostatnie związane jest z rozwojem portu Koper w Słowenii, który staje się najważniejszym portem kontenerowym regionu. Dlaczego Koper? Bo statki idące ze wschodu poprzez Kanał Sueski mają o wiele bliżej niż do portów na Bałtyku. Stąd też wiodą szybkie szlaki kolejowe i autostrady. Na Morzu Śródziemnym nie obowiązują restrykcje wynikające z dyrektywy paliwowej a co nie mniej ważne, krótsza droga to mniej spalonego paliwa i mniejsza emisja CO2, tlenków azotu i tlenków siarki. Terminal w Świnoujściu, jeśli w ogóle powstanie bo chodzą słuchy że ma być finansowany z tak zwanej "pralni pieniędzy", skazany jest na porażkę z wielu względów. Już nie piszę o tragicznym dostępie do portu od strony lądu (brak czteropasmowej drogi ekspresowej i szlaku kolejowego o europejskich parametrach do terminali lądowych), bo tylko zbudowanie toru podejściowego i falochronów pochłonie co najmniej 3 miliardy złotych. Beton zostanie a plaży nikt nam nie przywróci. PiS w niesławie odejdzie z polityki a smród po nim pozostanie”

27.12.2016 | W ostatnim półroczu ze świnoujskiego pogotowia Ratunkowego odeszło z powodów ekonomicznych 6 ratowników medycznych. Niektórzy podjęli pracę w swoim zawodzie na innych wyspach za całkowicie inne pieniądze.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  2  | 3  |  4  |  ...  |  90  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
Włodzimierz Szymański - smiech z Sadu w Swinoujściu
2013-12-27 13:09:44  |  IP: 88.156.235.*
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Beaty Krygier a ona na wczasach w si e śmieje
ja - Wszyscy do wymiany i rozliczenia
2013-12-12 21:57:30  |  IP: 80.245.190.*
Bardzo wątpliwej jakości usługi prawne świadczą zatrudnieni u Zmura.
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Poszukiwana osoba lub firma, która na zasadzie partnerstwa chciałaby współdzierżawić z firmą turystyczną wspólne pomieszczenie biurowe o powierzchni ponad 28 m2. Wiadomość telefon 601 779 254

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski