WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

19.03.2018 | W poniedziałek 19 marca nad ranem doszczętnie spłonęły trzy stoiska handlujących przy świnoujskiej promenadzie (tuż obok lokalu "Kredens" ).

16.03.2018 | To ci dopiero cyrk. Według radnych SLD składających interpelacje w sprawie m.in wycinki drzew pod przyszłą Promenadę Zdrowia przekroczono zakres wycinki na szerokości pasa wydrzewienia o 10 metrów. Zgodnie z informacją prezydenckiego rzecznika od 1 do 4 metrów z którego wycięto...53 drzewa (w tym obumarłe) za co odpowiada wykonawca. Wcale byśmy się nie zdziwili gdyby za chwilę okazało się, że za tą nielegalną wycinkę osobiście odpowiada kandydatka na prezydenta Joanna Agatowska.

08.03.2018 | Tunel w Świnoujściu jak wiadomo temat ważny. Nadal śmieszy nas natomiast posługiwanie się wszędzie oficjalnymi mapami z zarysem przebiegu tunelu i informacją, że przebiega on pod "RZEKĄ" Świna podczas gdy jest to CIEŚNINA ŚWINY. Cóż z geografią "na bakier"

27.02.2018 | W trakcie nieformalnego spotkania świnoujskich radnych po zakończeniu sesji nadzwyczajnej rady Miasta Świnoujście w dniu 27 lutego krótko mówiono o terminalu kontenerowym. Radni oczekują w tym zakresie opracowania o stanie wiedzy władz Gminy Świnoujście na ten temat oraz oficjalnego spotkania z przedstawicielami ZMPSiŚ. Przewodniczący Rady Miasta, radny Dariusz Śliwiński skwitował to jednym zdaniem -" Ok. To rozpoczynamy działania na serio!"

23.02.2018 | Przytór staje się w Świnoujściu swoistą Mekką dla ważnych polskich polityków. Tu przyjeżdżają znane osobistości PiS-u na czele z Jarosławem Kaczyńskim i Joachimem Brudzińskim. Teraz z kolei były przewodniczący Rady Miasta Świnoujście Zbigniew Pomieczyński gościł innego tuza polskiej polityki - Kornela Morawieckiego.

23.02.2018 | Sesję Rady Miasta Świnoujście w dniu 22 lutego zdominowały sprawy perspektyw dostawy wody z nowych ujęć, wycinka drzew w mieście, terminal kontenerowy,...i sytuacje dotyczące poprzedniego i obecnego Zarządu Osiedla Warszów. Szczególnie te dwa ostatnie bloki tematyczne wzbudziły wśród radnych gwałtowne emocje przekraczające momentami oczekiwane standardy zachowań.Padały ostre słowa i wzajemne oskarżenia, trwały wypominki, grano m.in. żalem i ludzkim cierpieniem. Nad emocjami nie bardzo już panował przewodniczący przez to sesja skończyła się po godzinie 21, a niektórzy radni zachęcali nawet do siedzenia na sali obrad ...do rana.

22.02.2018 | "Przypomnę dla przypomnienia" - przypominał... na sesji Rady Miasta Świnoujście radny Sławomir Nowicki o procesie i perspektywie przygotowania i prezentacji przez ZMPSiŚ koncepcji budowy portu kontenerowego na Warszowie.

20.02.2018 | Pięcioro radnych Rady Miejskiej w Międzyzdrojach złożyło wniosek do burmistrza Leszka Dorosza żeby pozwolił obecnemu dyrektorowi Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach dokończyć niejako jego kadencję dyrektorowania do ostatnich dni grudnia br. Odpowiedzi póki co nie ma. Na stanowisko dyrektora na okres 7 lat trwa obecnie konkurs. Czas na składanie ofert mija o godzinie 17.00 w dniu 28 lutego.

14.02.2018 | Na konferencji prasowej świnoujskiego prezydenta w dniu 14 lutego odnotowaliśmy zaskakującą wypowiedź Janusza Żmurkiewicza w sprawie budowy terminalu kontenerowego na Warszowie. Prezydent ni mniej ni więcej powiedział, że rozmawiał z radnym Nowickim, który z kolei rozmawiał ze Słaboszewskim - prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który mówił radnemu, że nie ma decyzji w sprawie budowy terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Cóż wyrasta nam nowy autorytet w mieście - radny Nowicki. Swoją drogą to nie radny, ale prezydent Żmurkiewicz jest członkiem Rady Nadzorczej ZMPSiŚ i powinien mieć choćby z tego względu bezpośredni kontakt z prezesem Słaboszewskim, bez korzystania z pośrednictwa.

14.02.2018 | Jedna z obiektywnych inaczej świnoujskich telewizji kablowych prezentując materiał z konferencji prasowej SLD jaka odbyła się 12 lutego zrobiła to w sposób wybiórczy. Nie zamieszczono wypowiedzi Joanny Agatowskiej unikając też ukazywania wizerunku radnej. Rzetelność? Dziennikarstwo? Czy to aby nie obrazuje strachu obecnego prezydenta przed kampanią wyborczą?

12.02.2018 | Podczas konferencji prasowej świnoujskiego SLD w dniu 12 lutego br. radny Jarosław Włodarczyk powiedział z przekonaniem - "nowym prezydentem Świnoujścia jest Joanna Agatowska" ,po czym na chwilę zamarł i szybko poprawił się mówiąc "kandydatem na prezydenta". Wyraźnie nie było to zamierzone, ale zabrzmiało jak...PRZEPOWIEDNIA.

07.02.2018 | Na lutowej Gali Trytonów świnoujski prezydent wręczył też przyznane od siebie nagrody TRYTONA (ciekawe czy też ufundowane osobiście, z własnej kieszeni?). Otrzymał je jak podkreślał prezydent największy pracodawca w Świnoujsku 8 FOW oraz dyrektor MDK Leon Ryszard Kowalski, który jego zdaniem organizuje najlepszy w Polsce festiwal – ten poświęcony Markowi Grechucie.

07.02.2018 | Podczas uroczystości uhonorowania nominowanych i laureatów nagród TRYTON 2017, która po raz pierwszy odbyła się w nowym pięciogwiazdkowym hotelu Radisson Blu Resort Świnoujście doszło do śmiesznej z oczywistych powodów sytuacji. Po uściskach dłoni dla nominowanych TRYTONA wręczał świnoujski prezydent Janusz Żmurkiewicz. Informacje o trzech zwycięzcach prezydent otrzymywał...w zalakowanych kopertach. Już przy pierwszej z nich zrywając lakową pieczęć Żmurkiewicz przyznał, że on i tak wie kto wygrał bo jest przecież członkiem Kapituły Tytułu, która dokonywała wyboru. Po co zatem ten cyrk z zalakowanymi kopertami? W obawie, że prezydent nie spamięta? A może dla dodatkowej nobilitacji uroczystości?

02.02.2018 | Po nagłej śmierci Waldemara Buczyńskiego, radnego SLD Rady Miasta Świnoujście kolejną osobą z wyborczej listy tego komitetu wyborczego do piastowania mandatu radnego jest Magdalena Anna Ilczuk, która zdobyła kolejną co do wielkości liczbę głosów wyborców (42), w ostatnich wyborach samorządowych w 2014 r..

02.02.2018 | Prokuratura Krajowa wszczęła postępowanie w sprawie wyrządzenia znacznych szkód rzędu ponad 18 mln zł powstałych w PŻM podczas rządów byłego dyrektora Pawła Szynkaruka, który od stycznia br. jest dyrektorem Żeglugi Świnoujskiej.

29.01.2018 | Świnoujski prezydent stwierdził podczas styczniowej sesji, że nie było błędu przy wyborze włoskiego Konsorcjum Astaldi - pierwszego wykonawcy tunelu pod Świną. Skoro nie było błędu to skąd zmiana na "Konsorcjum Por"r i dlaczego ten drugi wybór prezydent jako Zamawiający też zaakceptował?

28.01.2018 | Jacek Antczak - specjalista do spraw gospodarki morskiej w Urzędzie Miasta Świnoujście był członkiem komisji wyłaniającej niedawno nowego dyrektora Żeglugi Świnoujskiej.

25.01.2018 | Gwoździem programu sesji Rady Miasta Świniujście w dniu 25 stycznia była wypowiedź Inżyniera Miasta Rafała Łysiaka, który stwierdził : "WYCINAMY TE DRZEWA, KTÓRE BĘDĄ ZAGROŻENIEM W PRZYSZŁOŚCI". Tylko te? - CZYLI WSZYSTKIE!. To niestety oznacza, że zrobią z naszego miasta apartamentową pustynię... Już następnego dnia po dosłownym zacytowaniu fragmentu wypowiedzi otrzymaliśmy od R. Łysiaka prośbę o sprostowanie, które w całości zamieszczamy poniżej: Panie Redaktorze proszę o sprostowanie informacji, które publikuje Pan w rubryce "Rozmaitości". Przytoczona moja wypowiedź została wyrwana z kontekstu i wyciągnięty z niej wniosek jej nie dotyczy. Otóż moja wypowiedź była odpowiedzią na interpelację Pana Radnego Stanisława Bartkowiaka, która dotyczyła wycinek drzew w związku z realizowanymi inwestycjami drogowymi. Nie powiedziałem, że wycinamy wszystkie drzewa. Powiedziałem, że wycinamy te które kolidują z budową lub przebudowa dróg i te których stan zdrowotny nie rokuje na przyszłość i mogą być zagrożeniem dla ruchu bezpieczeństwa na drodze. W ogóle nie wypowiadałem się i nie mam nawet kompetencji aby się wypowiadać w sprawie wycinek nie dotyczących inwestycji miejskich i w celu jak Pan to określił "robienia z naszego miasta apartamentowej pustyni". Biorąc pod uwagę etykę dziennikarską i rzetelny przekaz, bardzo proszę o sprostowanie tej informacji. Serdecznie pozdrawiam Rafał Łysiak Naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta

23.01.2018 | Blisko 50 tysięcy złotych to koszty jakie ma ponieść Gmina Miasto Świnoujście na rzecz odwołujących się Konsorcjów w związku z wyrokiem KIO dotyczącym przetargu na tunel.

23.01.2018 | W styczniowym wywiadzie w Radio Szczecin obecny świnoujski prezydent pytany czy będzie kandydował na następną kadencję powiedział - „Tak, jeżeli mój stan zdrowia się nie pogorszy”

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  2  | 3  |  4  |  ...  |  96  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja
Szkola muzyczna

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski