WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

10.12.2016 | W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity (od 11 grudnia) uruchomi całoroczne, dzienne pociągi dla mieszkańców Świnoujścia oraz Międzyzdrojów. Będą to IC Barnim, jadący do Katowic przez Poznań IC Matejko jadący przez Wrocław i Poznań. Oba składy zatrzymają się również w Szczecinie. PKP Intercity umożliwia zakup biletów krajowych na 30 dni przed planowaną podróżą. Na tych, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem czekają rabaty – w przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo

10.12.2016 | Świnoujski prezydent w naszej ocenie niestety nie grzeszy kulturą osobistą i wymaganą zwykłą ludzką grzecznością. Podczas obrad Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta Świnoujście w dniu 5 grudnia o konkretną odpowiedź w sprawie wpisania budowy kanalizacji na wyspie Karsibór do korekty budżetu wnosił radny Kazimierz Nowicki. Zapadło kłopotliwe milczenie..., a prezydent (Słońce Bałtyku - jak go niektórzy nazywają) nie raczył zaszczycić radnego odpowiedzią.

29.11.2016 | Zdaniem świnoujskiego specjalisty nurka z uprawnieniami - Romana Kuchcińskiego most łączący wyspy Wolin i Karsibór osiada ( co potwierdzają także eksperci w ostatniej ekspertyzie pisząc, że „przemieszcza się w dół”) i wyraźnie się przesuwa ponad przewidziane normy. Dla przykładu według pomiarów Kuchcińskiego dokonanych na nowym moście do Karsibora w dniu 20 listopada podpora nr 10 odchyla się od pionu na wysokości 2 m o 2,5 cm.

29.11.2016 | Należy mieć nadzieję, że po „złotym strzale”, czyli sprzedaży 4 nadmorskich działek w Świnoujściu za kwotę ponad 105 mln zł w końcu Miasto sfinansuje budowę kanalizacji na wyspie Karsibór, enklawie „środowiskowego skansenu” w kurorcie.

25.11.2016 | Warto wiedzieć, że składanie wniosków w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) jest wolne od opłat! Natomiast wiele podmiotów gospodarczych na wyspach otrzymuje teraz pisma z dołączonym formularzem pilnego przelewu w sprawie rejestracji firmy w CEIIDG. Te pisma pochodzą jednak od prywatnych firm i dotyczą wyłącznie wpisów do ich rejestrów.

25.11.2016 | Prawicowe media w Polsce za sprawą świnoujskiego eksprezydenta Stanisława Możejki podniosły larum w sprawie planowanej budowy terminalu kontenerowego na Warszowie. Dziennikarze atakują świnoujski samorząd i mieszkańców, że z otwartymi ramionami, na kolanach i w geście uniżonego podziękowania nie wspiera tego pomysłu. A co tu wspierać? Potencjalny chiński czy koreański biznes na zabetonowanej warszowskiej plaży przy zdegradowanym na obszarze około 500 ha - teraz zielonym terenie? Trzeba być chyba niespełna rozumu żeby popierać coś tak ekstremalnie niszczącego środowisko naturalne kurortu!

24.11.2016 | "Ja wiem, że pan nie lubi Karsibora" - mówił w pewnym momencie podczas listopadowej sesji Rady Miasta do prezydenta Żmurkiewicza radny Kazimierz Nowicki. "Ja protestuję, pani przewodnicząca proszę zwrócić uwagę radnemu" - wrzasnął Żmurkiewicz. Na to Agatowska do radnego " Zwracam panu uwagę, przecież wiemy, że pan prezydent lubi wszystkich". Na wielu obliczach pojawił się w tej sekundzie silnie hamowany grymas szalonego śmiechu...

21.11.2016 | Od razu widać, że kampania wyborcza się na dobre rozkręca, a świnoujski prezydent licząc na to, że nikt tego nie dostrzeże uprawia już znaną metodę pozyskiwania głosów poprzez okazywaną hojność. W dniu 21 listopada w Interferie Medical SPA obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego podczas którego błyszczał prezydent, a stoły uginały się od dobra wszelakiego. To się nazywa gest...za czyjeś pieniądze

13.11.2016 | Kultowy dla Świnoujścia lokal Jazz Club Scena ma niestety istnieć tylko do końca tego roku. Z żalem o tym informujemy, bowiem nie ma TAKIEGO INNEGO MIEJSCA w mieście które byłoby w stanie przejąć po nich pałeczkę. Ważna sfera kultury tym samym wymiera...

13.11.2016 | Rada Miejska Międzyzdrojów i władze tego kurortu póki co nie przyjęły żadnego stanowiska w sprawie planów budowy terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który swoimi granicami będzie się zbliżać do Międzyzdrojów.

06.11.2016 | W czasie październikowej sesji Rady Miasta świnoujski prezydent zdecydowanie mało precyzyjnie wyraził się o konieczności przygotowania przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście uszczegółowionych materiałów dotyczących planowanego terminalu kontenerowego. Jak że bowiem inaczej należy rozumieć prezydenckie słowa, że mają przedstawić „alternatywne albo prawdziwe informacje” . To jakie w końcu mają być? Alternatywne, czy prawdziwe? A może po prostu alternatywne, czyli prawdziwe inaczej? A nam się wydawało, że sesja to jednak nie kabaret i słowa ważą.

03.11.2016 | Zastępca prezydenta Paweł Sujka jest wyjątkowo aktywny i działa na wielu różnych frontach. Ostatnio nawet został członkiem Rady Parafialnej kościoła Gwiazdy Morza. Jak się ma spore ambicje to zawsze warto powalczyć o każdego potencjalnego wyborcę ...

27.10.2016 | O tym, że radni opowiadają głupoty mówiła podczas sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 27 października zastępca prezydenta Barbara Michalska. Po tym jak przewodnicząca Rady Miasta Joanna Agatowska zwróciła jej uwagę, że to niestosowne, uwłaczające przytyki Michalska "wymiękła" , przeprosiła i stwierdziła ..."Trochę mnie poniosło".

27.10.2016 | W czasie październikowej nadzwyczajnej sesji RM Świnoujście w sprawie Strefy Płatnego Parkowania niezwykle płomienne lica miała zastępca prezydenta Barbara Michalska. Tak się głęboko zastanawiamy czy mocne zaczerwienienie to z wrażenia przed kompromitacją tego pomysłu, czy też ze wstydu, że projekt uchwały w tej wersji w ogóle trafił na sesję?

24.10.2016 | Prezydent Janusz Żmurkiewicz i zarazem członek Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście "nie zaszczycił" swoją obecnością 24 października posiedzenia Komisji Gospodarki i Budżetu Miasta RM Świnoujście. Ta zaś debatowała na temat opinii w sprawie zmian granic portu morskiego Śwoinoujście, co powinno zainteresować Żmurkiewicza niejako podwójnie, czyli osobę biorącą wynagrodzenie jako prezydent i członek. J. Żmurkiewicz nie pojawił sie choć przyjechał do urzędu przed najważniejszą częścią obrad komisji i po pewnym czasie opuścił śwoinoujski urząd.

20.10.2016 | Życie to nie tylko pasmo sukcesów nawet jeśli są często tylko wydmuszkami, czasem też zdarzają się klęski. Boleśnie przekonał się o tym na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście prezydent Janusz Żmurkiewicz, który po raz pierwszy doznał sromotnej porażki po tym jak świnoujscy radni nie oddali żadnego głosu za przyjęciem projektu uchwały w sprawie zmian w Strefie Płatnego Parkowania. To przełom w prezydenckiej karierze, który wskazuje, że praktycznie Żmurkiewicz stracił poparcie większości. Prezydenta w tym momencie chyba poniosło. Powiedział do obecnych na sali radnych - „Na temat parkingów w tej kadencji nie będziemy już rozmawiali. Będę rozmawiał z radnymi przyszłej kadencji” , co da się tylko przełożyć w jeden sposób „ja zostaję, ale was już tu nie będzie”. Czyżby?

20.10.2016 | Stowarzyszenie Projekt Infinity realizowało w tym roku z Budżetu Obywatelskiego 2015 r. cykl imprez pod wspólną nazwą „Wyspy Sportu” . Trwa obecnie rozliczanie tego projektu na który wydano blisko 500 tys zł. Póki co zagospodarowanie zakupionego sprzętu i urządzeń oraz szereg poniesionych wydatków budzą pewne zastrzeżenia co do sposobu dalszego wykorzystania dokonanych zakupów oraz form i zasadności wydatkowania publicznych pieniędzy. Wśród wydatków jest np. faktura na blisko 16 tysięcy funtów za organizację imprez koszykarskich w dniach 20-30 maja br. , zakupy różnego sprzętu za ponad 110 tys zł (m.in. bezprzewodowy mikrofon Shure za blisko 2,5 tys zł , który przecież można było bez wydatkowania pieniędzy pożyczyć z MDK), czy choćby też sowite wydatki na koordynatorów. Czy aby nie jest to przesadne szastanie publicznymi pieniędzmi? Na przyszły rok „Wyspy Sportu” dostały z Budżetu Obywatelskiego 2016 r kwotę 100 tys zł.

16.10.2016 | W słynnym prześmiewczym Rankingu Mazura w TVN skandaliczny brak ogrzewania w świnoujskim LO Mieszka I, w związku z prowadzonym tam w październiku remontem ogrzewania szkolnego, zajął wysokie 5 miejsce.

15.10.2016 | Podczas sobotniej (15 października) inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świnoujściu w swoim przemówieniu prezydent Janusz Żmurkiewicz roztaczał przed pełną widownią wspaniałą wizję miasta ... do 2020 r Jeszcze nie wygrał kolejnych wyborów a już tonem pewniaka zapowiada co zbuduje. Zapowiada zresztą od lat a jakie są efekty...to widać.

07.10.2016 | Z wypowiedzi nowego dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego w dniu 6 października można było się m.in. dowiedzieć, że trwa kolejna kontrola ministerialna - także w zakresie gospodarki mieszkaniowej Parku. Pytany co z willą byłego dyrektora WPN, która miała być oddana dyrektor Zyska odpowiedział, "że może kontrola ustali inny stan". Czyżby co ministerstwo to inna decyzja?

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  2  | 3  |  4  |  ...  |  89  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
Włodzimierz Szymański - smiech z Sadu w Swinoujściu
2013-12-27 13:09:44  |  IP: 88.156.235.*
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Beaty Krygier a ona na wczasach w si e śmieje
ja - Wszyscy do wymiany i rozliczenia
2013-12-12 21:57:30  |  IP: 80.245.190.*
Bardzo wątpliwej jakości usługi prawne świadczą zatrudnieni u Zmura.
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Rodzinie i Przyjaciołom  wyrazy współczucia z powodu śmierci

śp. Stanisława Możejki

Prezydenta Miasta Świnoujście w latach 1998-2000  oraz Radnego Miasta Świnoujście I,III,IV i V kadencji.

składają członkowie Klubu Radnych SLD-Lewica Razem

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski