WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

09.02.2009 | Świnoujski prezydent już sam, bez udziału w pełni demokratycznej Kapituły Tytułu (ale też za nasze pieniądze) przyznał specjalne Trytony za rok 2008 mediom ze Szczecina. Otrzymały je TVP Szczecin i Radio Szczecin, jako te rzetelne media, znakomicie zorientowane w świnoujskich realiach. Radość prezydenta jak widać była ogromna, gdyż za jednym zamachem upiekł jak mu się wydaje dwie pieczenie: „przypalił” media lokalne jako nierzetelne - bo czasem źle wyrażające się o nim samym, a jednocześnie zapewnił sobie darmową reklamę na województwo i zapracował na wzrost poziomu podziwu własnego tych połaskotanych, za dziennikarski warsztat.

09.02.2009 | Na stronie internetowej Federacji Regionów i Komisji Zakładowych Solidarność '80 z siedzibą we Wrocławiu, a której przewodniczącym jest dr Zbigniew Półtorak, w tabelce informującej o bardzo szerokim składzie członków zarządu z dumą czytamy nazwiska świnoujskiej czołówki związkowej, a są to: Małgorzata Kruszniak – członek, Andrzej Tyszka – członek, Stanisław Huszcza – wiceprzewodniczący. Pewnie powinniśmy być dumni z takiej krajowej czołówki.

06.02.2009 | Inne ciekawe sformułowanie wygłoszone przez prezydenta jakie dało się tego dnia odnotować dotyczyło zastępcy prezydenta Andrzeja Szczodrego, który jest zastępcą członka Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jak zaznaczył z przekonaniem prezydent Świnoujścia, A. Szczodry może zasiadać w tym gremium dopiero„WTEDY KIEDY CZŁONEK NIEDOMAGA”

06.02.2009 | Podczas piątkowej (6 lutego) konferencji prasowej świnoujskiego prezydenta dało się słyszeć z jego ust nielogiczne i trudne do znaczeniowego przetłumaczenia sformułowanie „FAKTY, KTÓRE NIE ODPOWIADAJĄ PRAWDZIE” . Cóż, jak FAKTY to FAKTY, które przecież nie mogą nie odpowiadać prawdzie! Użyty ów złożony zwrot dotyczył treści jakie przewijały się w ostatnim oświadczeniu Stanisława Możejki, radnego i zarazem dziennikarza.

02.02.2009 | Dopiero co trwał światowy szczyt w szwajcarskim Davos, a już 17 lutego w Świdnicy odbędzie się kolejny Szczyt N -15, czyli spotkanie piętnastu najlepszych, według rankingu tygodnika Newsweek Polska, prezydentów polskich miast. Na ten znamienity szczyt pojedzie także świnoujski prezydent, nasze Słońce Bałtyku, który przypomnijmy jest również zdobywcą tytułu ŚWINKS 2008

02.02.2009 | Zakład przyrodoleczniczy”Rusałka” będzie niebawem skomputeryzowany, co przyczyni się wydatnie do szybszej obsługi pacjentów czekających na zabiegi. Wpłynie to istotnie także na przyjęcia pacjentów ze Świnoujścia. „Rusałka” pracuje na dwie zmiany, a Uzdrowisko Świnoujście S A podpisało na 2009 r. bardzo korzystny kontrakt z zachodniopomorskim NFZ.

02.02.2009 | Do szczecińskiego Sądu Okręgowego trafił akt oskarżenia dotyczący zatrzymanych 20 osób, którym postawiono 121 zarzutów, w tym dwa morderstwa. Jedno z nich to dokonane w sierpniu 2005 r zabójstwo dyspozytora firmy Sekret. Okazuje się, że w większości tych przestępstw brał udział 33 letni Przemysław K (jego wujek był świnoujskim milicjantem i policjantem). To właśnie Przemysław K. zabił dyspozytora, brał także udział w napadzie na kantor na świnoujskim terminalu promowym, gdzie dotkliwie pobito kasjerkę i w spektakularnym włamaniu do sklepu RTV w Wolinie, kiedy to sprawcy zablokowali bramę wyjazdową z posterunku policji, a później włamali się do sklepu.

01.02.2009 | W sobotę 31 stycznia br. przynajmniej na dwóch stanowiskach do mycia samochodów w myjni samoobsługowej firmowanej nazwiskiem świnoujskiego prezydenta nie można było korzystać z pierwszego programu - mycie wstępne z użyciem środków chemicznych. Naklejono tam napis nieczynne. Czyżby zaistniały jakieś istotne problemy związane z późniejszym oczyszczaniem spływających nieczystości chemicznych?

30.01.2009 | Dziennikarze z programu telewizyjnego „INTERWENCJE” (TV Polsat) bardzo się zainteresowali naszym tekstem z ostatniego wydania gazety pt. „Chory sąd”. Prawdopodobnie do Świnoujścia przyjedzie więc kolejna ekipa telewizyjna by zrobić program o przedziwnych wydarzeniach do jakich dochodzi w Świnoujściu.

30.01.2009 | W dniu 16 stycznia w sali Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbył się charytatywny koncert karnawałowy „Marek Torzewski i świnoujscy artyści” . Koncert z Torzewskim w tytule odbył się...ale bez Torzewskiego. Słynny tenor nie przybył na występ, który organizował świnoujski Klub Rotary i MDK. Przykre w tym wszystkim było i to, że bilety w cenie 15 zł nawet przed koncertem sprzedawano nadal na Marka Torzewskiego i świnoujskich artystów, nie informując, że tenora nie będzie.

27.01.2009 | W poniedziałek (26 stycznia) pomiędzy godziną 22.00, a 23.00 ktoś ustawił zapalone znicze pod zakładem szklarskim Andrzeja Garbacza przy ul. Hołdu Pruskiego. Znicze były tymi, które tamtejsi mieszkańcy palą nieopodal przy budynku nr 10 - ku czci Jana Rosia, zmarłego w skutek zepchnięcia ze schodów po sąsiedzkiej awanturze. Policja sporządziła z tego zdarzenia notatkę służbową. A Garbacz niejako przewodzi społecznemu protestowi wobec przejawów przemocy na tej ulicy, a członkowie rodziny K. jednoznacznie odgrażali się swojemu sąsiadowi.

26.01.2009 | W miniony piątek przez cały dzień pod gabinetem ginekologa Krzysztofa Sz. czatował wraz z ekipą nieoznakowany radiowóz policyjny. Lekarza przywieziono do komendy na przesłuchanie o godzinie 22.00. Jak nam powiedziała Małgorzata Śliwińska, rzecznik prasowy KMP „Policjanci wykonywali czynności w związku z otrzymaniem informacji o przeprowadzeniu w jednym z gabinetów nielegalnej aborcji. Trwają wyjaśnienia, a materiały zostaną przekazane do prokuratury”. Wkrótce się okaże czy świnoujska policja będzie to mogła sobie zaliczyć na poczet sukcesów, czy raczej porażek.

26.01.2009 | Aż trzech pieczątek używa Małgorzata Kruszniak, pełnomocnik d/s społecznych w Wolinie i zarazem prawa ręka radnego Stanisława Huszczy, także słynącego z posługiwania się różnymi przedziwnymi pieczątkami.

26.01.2009 | Pięć nowych świnoujskich radiowozów policyjnych., w tym jeden nieoznakowany z wideoradarem zostało w poniedziałek 26 stycznia uroczyście poświęconych przez księdza dziekana Zbigniewa Rzeszótko i teraz już żaden diabeł nie będzie się ich imał.

26.01.2009 | W miesiącu styczniu 2009r. W ambitnych planach Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu przewidziano 16 imprez, z czego aż wszystkie trzy na lewobrzeżu, czyli w pomieszczeniach przy ul. W. Polskiego, a są to (lub były): Finał WOŚP, konkurs „Wyspiarskie kolędowanie” oraz zajęcia na Uniwersytecie III Wieku. Cala reszta, to praca w filiach na prawobrzeżu.

22.01.2009 | Uzdrowisko Świnoujście obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie swojego istnienia. Przygotowywany jest z tej okazji specjalny program, o którym napiszemy niebawem. Oj, będzie się działo, oj, będzie.

22.01.2009 | Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy na ową działkę w Przytorze (dzierżawioną właśnie przez przewodniczącego Z. Pomieczyńskiego) , która teraz według planu zagospodarowania przestrzennego ma być działką budowlana ma wielką chrapkę także prezydent Janusz Żmurkiewicz.

22.01.2009 | Naszą publikacją dotyczącą działki rolnej dzierżawionej przez Zbigniewa Pomieczyńskiego przewodniczącego Rady Miasta Świnoujścia w Przytorze, której tenże dzierżawca nie uprawia zgodnie z obowiązkiem wsadziliśmy chyba przysłowiowy kij w mrowisko. Agencja Nieruchomości Rolnych, która wydzierżawia tę działkę rolną o powierzchni 1,77 ha zapowiedziała już kontrolę wykorzystania tego gruntu.

15.01.2009 | W przeddzień czwartkowej (15 bm.) sesji Rady Miasta Świnoujścia widziano radną Katarzynę Pawlicką z niewyraźną miną, jak wchodziła do świnoujskiego szpitala. Na dzisiejszej sesji radna się już nie pojawiła. Należy przypuszczać, że nie pojawi się też za kilka dni na ogłoszeniu wyroku w sądzie, w sprawie kupowania głosów wyborców. A może z tego powodu sąd znowu przełoży termin?

15.01.2009 | Prezydent Miasta Świnoujścia na poniedziałkowej (12 bm.) konferencji prasowej zwołanej po to aby się wyżyć do woli na mediach, które głównie obwinił za formalne póki co wycofanie się Firmy Dr Irena Eris z inwestowania w Świnoujściu, mówił także o tym, że miasto wcale nie jest zainteresowane budowaniem kolejnych apartamentowców. Ciekawe? Chyba się jednak coś prezydentowi z nerwów pomieszało. A te kolejne budowane w Świnoujściu apartamentowce to powstają na mocy decyzji miejscowego proboszcza, stróża nocnego, czy też prezydenta?

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  92  | 93  |  94  |  ...  |  96  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja
Szkola muzyczna

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski