WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

02.01.2009 | Uczestnicy projektu „Stać Mnie na Więcej”, którego realizatorem jest świnoujski MOPR pojechali na tydzień do Barlinka, gdzie obok zajęć terapeutycznych mogli poznać tajniki żeglowania. A Świnoujście to, co? Tu nie ma przypadkiem ośrodka szkoleniowego w Łunowie? A może o tej przystani żeglarskiej z doświadczoną kadrą urzędnicy po prostu nie wiedzą? No to do Łunowa z nimi, na szkolenie i poznawanie tajników żeglowania (ale za własne pieniądze!).

02.01.2009 | Oj plączą się świnoujscy urzędnicy, plączą na temat wywieszonych wykazów działek dotyczących terenu wydzierżawionego firmie Dr Ireny Eris. Rzecznik prasowy prezydenta Robert Karelus mówił, że przecież wykazy wisiały dłużej niż określony na nich termin wywieszenia (czyli do 25 listopada br.). Z kolei Małgorzata Borowiec, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w programie Telewizji Słowianin informowała, że przecież ustawodawca nie określił terminu w jakim należy w mediach poinformować o wywieszonych wykazach. Pewnie, przecież można było dać ogłoszenie o wywieszonych wykazach działek w Kurierze Szczecińskim nie cztery dni po zdjęciu tych wykazów tylko na przykład w następnym roku!

02.01.2009 | Na wielu imprezach organizowanych przez Miejski Dom Kultury nie bywa obecna dyrektor tej placówki. Ani na tych o ogólnopolskim zasięgu, ani na wernisażach wystaw, ani na spotkaniach opłatkowych. Może warto by pomyśleć o utworzeniu czegoś na kształt rezydencji w Kodrąbku?

02.01.2009 | Na grudniowej sesji Rady Miasta Świnoujścia nieoczekiwanie w punkcie interpelacje radnych, radny Zdzisław Merchelski zamiast konstruktywnego zapytania ...złożył świąteczne życzenia świnoujskim urzędnikom i radnym radząc m.in „MNIEJ KŁÓTNI, WIĘCEJ MERYTORYKI”.

02.01.2009 | Radny Paweł Sujka wnosił w przedsesyjnych dyskusjach na temat przyszłorocznego budżetu o zmniejszenie o 100 tys zł wydatków na turystykę. Radny jak mówił w kuluarach zamierzał pozbawić takiej kwoty dotowaną przez świnoujski urząd Świnoujską Organizację Turystyczną uznając, że i tak niewiele robi, a pieniądze przeznaczyć na sport.

02.01.2009 | Na opłatkowych spotkaniach, które odbywały się w poszczególnych dzielnicach prawobrzeża władze po macoszemu potraktowały Przytór – Łunowo. Nie pojawił się tam żaden przedstawiciel władz Miasta. Może liczono na to, że w imieniu wszystkich przyjdzie i złoży życzenia, dzieląc się opłatkiem Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Pomieczyński, mieszkający w pobliżu filii MDK Przytór. Niestety. Nic z tego.

02.01.2009 | Ja czytałem ten wyrok dopiero dwa razy i nie wszystkie kwestie są dla mnie jasne – powiedział na wizji w Telewizji „Słowianin” prezes Spółdzielni Mieszkaniowej L-W Słowianin - Mariusz Łukaszyk mówiąc o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wykupu mieszkań spółdzielczych po cenach preferencyjnych.

20.12.2008 | Firma „Pomerania Development” od dawna ostrzyła sobie zęby na teren w pobliżu własnego „Osiedla Platan” i obiektu STSG. Dowodem tego były wcześniejsze już przymiarki do bezprzetargowej dzierżawy z późniejszą opcją sprzedaży terenu, którą chciano przepchnąć tradycyjnie za pośrednictwem Rady Miasta Świnoujścia, w której posłuszną większość ma obecny prezydent. Władza się jednak przestraszyła, że przesadza i projekt uchwały wycofała. A może dlatego się wycofała, że o terenie jak juz wcześniej pisaliśmy intensywnie myślał też przewodniczący Zbigniew Pomieczyński? Firma miała zatem uczestniczyć w przetargu i długo była w tym osamotniona. Rzutem na taśmę zgłosiła się jednak w ostatniej chwili szczecińska firma w której władzach zasiada syn przewodniczącego Pomieczyńskiego i to ona wygrała przetarg. Ciekawe, czy teraz po przegranym nieoczekiwanie przetargu firma „Pomerania Development” będzie nadal sponsorem świnoujskiej „FLOTY”?

20.12.2008 | Radni Rady Miasta powinni zmienić w Ognicy nazwę jednej z ulic w trybie pilnym. Mieszkańcy tamtejszej dzielnicy są zdania, że ulica Wyspowa powinna nosić nazwę imienia radnego Ryszarda Teterycza. To, co tam wykonano jako prowizorkę, tzn. przerobienie drogi polno – leśnej na jezdnię dla taczek kosztowało jakieś pieniądze z kasy Miasta. Ułożono tam w dwóch ciągach betonowe płyty o dłg. 3 m i szer. 1,25 z półmetrową przerwą między nimi. Jeden samochód jakoś pojedzie, ale dwa już się nie miną. Nie ma nawet kawałka chodnika, więc piesi, dzieci, mamy z wózkami itp. przed samochodem zwiewać będą na okoliczne płoty albo w piach albo w błoto (w zależności od pogody). Szczególne gratulacje należą się Wydziałowi Inżyniera Miasta za „drogową wyobraźnię”.

20.12.2008 | Niektóre członkinie Polsko Niemieckiego Forum Kobiet obecne na Walnym Zgromadzeniu, jakie odbyło się w miniony piątek, mają zastrzeżenia w związku ze sposobem wyboru nowego zarządu. Wybory sobie, a demokracja sobie można by powiedzieć.

11.12.2008 | Pracownicy Wydziału Inżyniera Miasta zupełnie „nie czują” sportu, stąd też nie mają pojęcia o tym, jak powinien wyglądać obiekt sportowy o różnorakim przeznaczeniu. Projektuje się i wykonuje sale sportowe, boiska, ale żadne z nich nie są przystosowane np. do gry w piłkę ręczną, nikomu do głowy nawet nie przyjdzie, że oprócz biegania w lekkiej atletyce są także konkurencje techniczne. A jakby tak boks? To gdzie ring? – tak rozmawiali między sobą: jeden ze świnoujskich radnych i znany świnoujski działacz sportowy, organizator bardzo wielu udanych przedsięwzięć o sportowym i rekreacyjnym charakterze.

11.12.2008 | Komisja doradcza ds. sportu przy Prezydencie Miasta od czasu tragicznej śmieci Pawła Dodka nie ma przewodniczącego. Może zostałby nim jakiś znany i doświadczony świnoujski trener, działacz z doświadczeniem organizacyjnym no i koniecznie ktoś spoza radnych?

11.12.2008 | W nadesłanej mediom przez Roberta Karelusa, rzecznika prasowego prezydenta informacji o decyzji Ministra Zdrowia potwierdzającej możliwość prowadzenia w Świnoujściu lecznictwa uzdrowiskowego wyeksponowano mocno pozytywy. Sprawę nadmiernego hałasu, która może nas pozbawić statusu uzdrowiska zamykało niewinnie jedno praktycznie zdanie na które można było nie zwrócić większej uwagi. Dopiero cały tekst ministerialnej decyzji dał pogląd o istniejącym problemie. I jak tu wierzyć w złośliwe stwierdzenie radnego Pawła Sujki, że Polacy to często doszukują się drugiego dna, którego przecież nie ma. Czyżby?

10.12.2008 | We wtorkowym (9 grudnia), późnowieczornym programie TVP1 odsłonięto kulisy funkcjonowania Polskiego Związku Karate udowadniając , że jest to całkowicie prywatne przedsięwzięcie, za którym stoi m.in. taka znana twarz sportu jak Andrzej Drewniak (aktualny wiceprezes tego związku). Dziennikarze wskazali także na rodzinne powiązania ludzi pracujących dla tego związku z wysokimi funkcjonariuszami Ministerstwa Sportu. Jak informowano konto jednej z komisji związku (karate) to np. konto prezesa związku karate w Szczecinie. W strukturach tego związku działają także świnoujscy karatecy, którzy jednak nie wypowiadali się w programie. Natomiast wystąpiło w nim kilku działaczy karate z innych polskich klubów oskarżając władze klubu o liczne nieprawidłowości, między innymi obrót pieniędzmi i tolerowanie przejawów pedofilii.

06.12.2008 | Świnoujscy urzędnicy podejmują czasem paradoksalne decyzje. Jeden z mieszkańców otrzymał decyzję o przydziale lokalu socjalnego na ul. Steyera. W tym samym czasie prezydent wydał zarządzenie o rozbiórce budynków socjalnych na tej ulicy.

06.12.2008 | Ogromne brawa, może jeszcze większe niż powyżej, należą się świnoujskiej Komunikacji Autobusowej za to, że kursy linii nr 5 i 7 (czyli prawobrzeże) kończą się około godziny 20-tej. Potem już tylko jeden kurs okrężny i koniec. Potem diabeł mówi dobranoc tym, którzy chcieliby dojechać do własnych domów. Taryfa – to jakieś 30 złotych! W bardzo wielu mniejszych miastach w Polsce komunikację miejską obsługują busy. Są ekonomiczne w obsłudze, kursują do najdalszych miejsc nawet nocną porą. Tam się opłaca. A u nas? Jak zwykle...

04.12.2008 | Na czwartkowym (4 grudnia) spotkaniu w "Afrodycie", gdzie prezentowano projekt budowy pięciogwiazdkowego Hotelu SPA Dr Ireny Eris w Świnoujściu obecny był również przewodniczący Rady Miasta, radny Zbigniew Pomieczyński, którego jednak nie poproszono do tzw. "stołu prezydialnego", w związku z czym w cichości i bez zwykłej dla siebie swady zapomniany przewodniczacy okupował tyły sali.

04.12.2008 | Minister Julia Pitera także oczekuje na uzasadnienie do umorzenia postępowania Prokuratury Rejonowej w Kamieniu Pomorskim w sprawie podejrzenia o popełnienie przestępstwa przez prezydenta Janusza Żmurkiewicza dotyczącego bezprzetargowego wydzierżawienia działek firmie Dr Irena Eris.

29.11.2008 | Przewidziany na przyszły rok koncert popularnej DODY w Świnoujściu ma kosztować budżet miasta 42 tysiące złotych. To wydatek na wokalistkę oraz jej 15-osobowy zespół.

29.11.2008 | Z początkowo przewidywanych 10 mln zł na most do Karsibora kwota ta ni stąd ni zowąd rozrosła się do niebotycznego rozmiaru 50 milionów złotych. Miasta nie będzie stać na realizacje tego zadania i już na ostatniej sesji zastępca prezydenta Andrzej Szczodry informował o tym marszałka Władysława Husejkę.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  92  | 93  |  94  |  ...  |  95  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
Włodzimierz Szymański - smiech z Sadu w Swinoujściu
2013-12-27 13:09:44  |  IP: 88.156.235.*
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Beaty Krygier a ona na wczasach w si e śmieje
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski