WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

14.05.2009 | Czeski żeglarz pływający pod słowacką banderą z polską duszą, czyli Ruda Krautschneider na wczorajszym spotkaniu w "Konstelacji" przyznał, że przez wiele lat właściwie nie był okradziony w Polsce. Natomiast dwukrotnie okradła go szwedzka młodzież w Goeteborgu, choć sugerowano mu wtedy, że złodziejami mogli być Czesi albo Rumunii. Jak powiedział, że jest Czechem to wskazano natychmiast na Rumunów jako sprawców.

14.05.2009 | Podczas środowego (13 bm.) meczu piłkarskiego pierwszoligowych rozgrywek świnoujska FLOTA długo nie mogła zdobyć bramki. Pierwszy gol padł dopiero w tym momencie kiedy to na stadion wszedł właśnie ksiądz z kościoła przy ul. Siemiradzkiego. Nie ma to jak właściwe wsparcie w odpowiednim momencie...

12.05.2009 | Miejski Dom Kultury w Świnoujściu nie ma Głównej Księgowej, gdyż ta nie mogła się absolutnie dogadać z dyrektor Małgorzatą Żak. Pani dyrektor "zasłużyła się" też słuchaczom Uniwersytetu III Wieku przenosząc nagle zajęcia z sobót na piątki, w skutek czego z uczęszczania na wykłady zrezygnowało blisko 100 osób.

11.05.2009 | Sekretarz Miasta Dariusz Wojcieszek podczas sobotniej ceremonii chrztu jachtu w Ośrodku Żeglarskim w Łunowie życzył w imieniu prezydenta młodym żeglarzom, aby nie straszne były dla nich bałwany morskie i ...te bałwany, które z pewnością napotkają na swojej drodze w życiu.

11.05.2009 | Radny Marcin Mireński oraz zdolny artysta młodego pokolenia Sławomir Gębczyński po castingu do filmu niemieckiego, jaki odbywał się w Ahlbecku dostaną w nim role polskich policjantów. Zdjęcia do filmu już 12 maja.

08.05.2009 | W sobotę (9 maja) w Ośrodku Żeglarskim w Łunowie z pompą odbędzie się uroczystość chrztu i przekazania młodzieży jachtu pełnomorskiego zakupionego dla ośrodka przez Miasto. Warto przypomnieć, że deklaracja ze strony prezydenta w sprawie zakupu nie tylko tego jednego jachtu padła ...w czerwcu 2004 roku. Pięć lat temu prezydent obiecywał, że za rok lub dwa będzie dla młodzieży jacht i optymisty. Zapowiadał optymistycznie oczywiście, a skończyło się jak się skończyło...

06.05.2009 | Nie tak dawno jeszcze po niepokojących informacjach w "Wyspiarzu niebieskim" na temat braku odpowiedniej liczby parkingów w Świnoujściu obecny prezydent oponował mówiąc, że nie ma u nas problemu parkingów. Czyżby? Pewnie tylko na parkingu urzędowym, ale niech no tylko prezydent spróbuje zaparkować w ciągu dnia w centrum miasta...

06.05.2009 | We wtorek 5 bm. w "SWAROŻYCU" odbyło się znaczące spotkanie w sprawie przygotowania do sezonu letniego. Organizowała je Świnoujska Organizacja Turystyczna. Niestety nie powiadomiono o tym mediów. Pewnie nie było się czym pochwalić. A może ze wstydu przy braku dobrych wiadomości?

06.05.2009 | W świnoujskim urzędzie w ramach ogólnopolskiej akcji porządkowania nazw zmieni się wiele pieczątek. Od 1 czerwca będą obowiązywały pieczątki Urząd Miasta Świnoujście (a nie Świnoujścia jak dotychczas)

06.05.2009 | Robotnicy pracujący przy sklepiku i przystanku na ul. Matejki znani są okolicznym mieszkańcom z bezceremonialnego, publicznego nadużywania napojów alkoholowych. W poniedziałek 4 maja popijali np. od 8 do 10.30.

05.05.2009 | W czasie czwartkowej (30 kwietnia) sesji Rady Miasta Świnoujścia dokonano wręczenia Miastu medalu "90 lat w Służbie Inwalidom Wojennym" przyznanego przez Zarząd Główny Związku Inwalidów Wojennych. Ceremonia wręczenia wyglądała następująco najpierw przypięto medal prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi, po czym zdjęto go z jego piersi i ten sam medal za chwilę przypięto przewodniczącemu Rady Miasta Zbigniewowi Pomieczyńskiemu. W ten oto sprytny sposób zadowolono zarówno władzę wykonawczą jak i uchwałodawczą. Pozostaje pytanie który z panów będzie okazjonalnie ten medal nosił... Też na zmianę i według grafiku?

04.05.2009 | Siedziało sobie 3 maja obok siebie dwóch byłych „wojskowych k-o” i utyskiwało nad tym, ileż to dodatkowej – ich zdaniem niepotrzebnej - pracy trzeba włożyć przy organizacji biegów ulicznych. I że to trzeba pozamykać ulice przy promenadzie. A może pobiegliby chodnikami. .. Cholera jasna! JAK TO JEST KIEDY NA OKOLICZNOŚĆ MARATONU JEST ZAMKNIĘTE PÓŁ NOWEGO JORKU ALBO LONDYNU i nie słychać tam narzekań?

04.05.2009 | Podczas odbywającej się w kaplicy garnizonowej sobotniej (2 maja) uroczystości poświęcenia nowego sztandaru dla III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” harcerki i harcerze mdleli jak muchy i co rusz trzeba było kogoś wynosić na świeże powietrze. Ktoś ze starszych uczestników mszy skwitował to krótkim „ Oj słabe to młode pokolenie, słabe”

04.05.2009 | W trakcie czwartkowej (30 kwietnia) sesji radna Irena Kurszewska zapytała przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Świnoujścia, radną Krystynę Filińska czy komisja której przewodniczy dokonała analizy wykonania ubiegłorocznego budżetu jednostek organizacyjnych. Przewodnicząca Filińska w dość obcesowy sposób odmówiła odpowiedzi i obrażona mówiła, że nikt jej nie będzie odpytywał na sesji.

01.05.2009 | Prezydent Janusz Żmurkiewicz podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Świnoujścia, w obrzydliwy sposób zareklamował sam siebie. Najpierw poinformował radnych, że Miasto Świnoujście bardzo dużo pieniędzy wydaje na pomoc dla potrzebujących i wobec ogromu nadesłanej już pomocy dla ludzi ze spalonego hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim nie ma potrzeby udzielenia im jeszcze pomocy od naszego Miasta. Po czym oświadczył, że sam jako Janusz Żmurkiewicz, a nie prezydent Miasta gospodarujący pieniędzmi publicznym wpłacił z własnego konta pieniądze na pomoc dla kamieńskich pogorzelców - Sądzę, że wielu z państwa podobnie tak zrobiło i może się tym również POCHWALIĆ - dodał na koniec J. Żmurkiewicz. Cóż chciał to i publicznie POCHWALIŁ SIĘ przed radnymi, kamerami i mieszkańcami. Uznał pewnie, że to świetna przedwyborcza reklama. Świnoujskiemu prezydentowi nie mieści się bowiem w mentalności podstawa dobroczynności - ci którzy pomagają z dobroci serca czynią to przecież BEZINTRESOWNIE i najczęściej pozostają na własną prośbę anonimowi.

27.04.2009 | Prócz beneficjenta Jerzego Porębskiego na poświęconej mu imprezie zaprezentowali się także inni wokaliści, w tym niektórzy nawet znakomici. Niestety trafiła się tam i śpiewająca inaczej, której można tylko PORADZIĆ, żeby nigdy więcej nie próbowała swoich sił na scenie.

27.04.2009 | Mieszkańcy PRAWOBRZEŻA po raz kolejny czują się zdyskredytowani w naszym mieście. Podczas akcji z okazji Dnia Ziemi torby ekologiczne rozdawano wyłącznie na lewobrzeżu. „Ci z drugiej strony mogą sobie przepłynąć po torbę” - dało się słyszeć (niestety!) przy rozdających.

27.04.2009 | Już wiadomo, jaki zakres obowiązków dotyczy zapracowanego zastępcy dyrektora MDK Andrzeja Grzechowskiego, byłego żołnierza zawodowego (emeryt wojskowy), wynajmującego pokoje w swojej willi wybudowanej bardzo blisko morza, aktywisty SLD i współwydawcy biuletynu SLD „Razem dla Świnoujścia” . Ostatnio nadzorował on wymianę stłuczonych żarówek przed budynkiem należącym do MDK. Jak widać do tej pory nikt nie chciał się podjąć tej trudnej i jakże odpowiedzialnej roli.

26.04.2009 | Po raz kolejny potwierdza się, że obrotny świnoujski prezydent żadnej pracy się nie boi. Podczas sobotniego (25.04) benefisu szantymena Jurka Porębskiego przywdział na prezydencka głowę marynarską czapeczkę z napisem m/v BOSMAN EXPRESS. Ot taka wcale nie dyskretna reklama firmy i wodolotu kursującego pomiędzy Szczecinem i Świnoujściem, Właściwie to da się zrozumieć prezydencką troskę. Skoro ów wodolot ciągle nawala to trzeba im jakoś pomóc...A pomoc reklamowa była wydatna skoro czapeczkę na głowie prezydenta filmowały telewizje, a i fotoreporterzy nie pozostali bierni.

24.04.2009 | Po środowym spotkaniu Flota – Tur dostało się dziennikarce, która śmiała zwrócić uwagę jednemu z działaczy świnoujskiego zespołu na warunki, w jakich odbywają się pomeczowe konferencje. Na grzeczne pytanie, dlaczego spotkania z trenerami i piłkarzami mają miejsce w ciasnym pomieszczeniu, gdzie ledwie mieści się kilka osób usłyszała, że jak się jej nie podoba to może nie brać w nich udziału. Działacz zdawał się być oburzony faktem, że pytanie padło, i że ktoś sugeruje brak szacunku klubu dla dziennikarzy. Flota na pierwszoligowym poziomie, ale na razie chyba tylko sportowo.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  87  | 88  |  89  |  ...  |  95  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
Włodzimierz Szymański - smiech z Sadu w Swinoujściu
2013-12-27 13:09:44  |  IP: 88.156.235.*
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Beaty Krygier a ona na wczasach w si e śmieje
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski