WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

26.04.2009 | Po raz kolejny potwierdza się, że obrotny świnoujski prezydent żadnej pracy się nie boi. Podczas sobotniego (25.04) benefisu szantymena Jurka Porębskiego przywdział na prezydencka głowę marynarską czapeczkę z napisem m/v BOSMAN EXPRESS. Ot taka wcale nie dyskretna reklama firmy i wodolotu kursującego pomiędzy Szczecinem i Świnoujściem, Właściwie to da się zrozumieć prezydencką troskę. Skoro ów wodolot ciągle nawala to trzeba im jakoś pomóc...A pomoc reklamowa była wydatna skoro czapeczkę na głowie prezydenta filmowały telewizje, a i fotoreporterzy nie pozostali bierni.

24.04.2009 | Po środowym spotkaniu Flota – Tur dostało się dziennikarce, która śmiała zwrócić uwagę jednemu z działaczy świnoujskiego zespołu na warunki, w jakich odbywają się pomeczowe konferencje. Na grzeczne pytanie, dlaczego spotkania z trenerami i piłkarzami mają miejsce w ciasnym pomieszczeniu, gdzie ledwie mieści się kilka osób usłyszała, że jak się jej nie podoba to może nie brać w nich udziału. Działacz zdawał się być oburzony faktem, że pytanie padło, i że ktoś sugeruje brak szacunku klubu dla dziennikarzy. Flota na pierwszoligowym poziomie, ale na razie chyba tylko sportowo.

21.04.2009 | Podczas sobotniego meczu siatkarskiego juniorów Polska-Brazylia dało się zauważyć na widowni przebywającego na zwolnieniu sędziego Marciniaka z Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Należy mieć nadzieję, że sędzia dzięki temu szybko powróci do zdrowia ...i dalszego orzekania na przykład w sprawach radnej Katarzyny Pawlickiej, czy pełnomocnik społecznej wolińskiego burmistrza Małgorzaty Kruszniak. Obecnie obie te sprawy znowu są przesuwane z uwagi na chorego sędziego

21.04.2009 | Leszek Dorosz – Burmistrz Międzyzdrojów opuścił szeregi partyjne PiS (którego członkiem był na papierze) i obecnie współtworzy na wyspach struktury ruchu obywatelskiego „POLSKA XXI” (uwaga! To nie partia polityczna!). Data utworzenia ruchu: 27.09.2008. Założyciel: Rafał Dutkiewicz – Wrocław. W Szczecinie przedstawicielem jest Norbert Obrycki.

20.04.2009 | W ramach intensywnej obsady stanowisk w firmach podległych Miastu, dawny biznesowy wspólnik obecnego prezydenta (ostatnio zaś były pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyspiarz, który musiał odejść tam z pracy za molestowanie seksualne pracownicy), niespodziewanie zaczął pracować w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Nie on jeden zresztą, bowiem w tej firmie znaleźli także zatrudnienie córka radnego Tadeusza Kaczmarka oraz towarzysz jej życia. Towarzysze się wyraźnie umacniają...

18.04.2009 | Kolejny radny rządzącej w Świnoujściu proprezydenckiej koalicji zaczął pracę w firmie podległej obecnemu prezydentowi. Radny Tadeusz Kaczmarek został specjalistą do spraw technicznych w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

15.04.2009 | Krótka rozmowa gościa przebywającego po raz pierwszy w Świnoujściu, w Centrum Informacji Turystycznej (przy promie Bielik). - Jakim autobusem i za ile dojadę ze Świnoujścia do Ahlbecku? Odpowiedź pracownicy: nie wiem. - Jak i czym dostanę się na wzgórze Golm? Odpowiedź: nie wiem. Chyba najlepiej spacerkiem, prosto ul. Grunwaldzką. - W jakiej cenie są bilety na UBB? Odpowiedź: nie wiem. - A czy są jakieś materiały informacyjne dotyczące komunikacji w ogóle ze Świnoujścia do Niemiec? Odpowiedź: na razie nie mamy. - A statki? Odpowiedź: to trzeba pójść do kasy, gdzie sprzedają bilety. Pytający poczuł się doinformowany. Potem idąc ulicami miasta dopytywał przechodniów, np.: - Czy dobrze idę w stronę granicy? - Dobrze – odpowiadano.

15.04.2009 | Po tym, jak po naszej publikacji na wysoce zaniedbanej przytorskiej działce rolnej dzierżawionej od Agencji Nieruchomości Rolnych przez przewodniczącego Rady Miasta Świnoujścia Zbigniewa Pomieczyńskiego pojawiła się kontrola, która zaleciła doprowadzenie terenu do porządku wiele się tam zmieniło na lepsze. Teraz działka odżyła, a zaniedbania zniknęły. Mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

15.04.2009 | W liczeniu ptaków lęgowych na wyspach, zorganizowanym 4 i 5 kwietnia przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków uczestniczyło raptem czterech wolontariuszy i jeden pracownik OTOP-u. Ptaków na szczęście też było niewiele.

15.04.2009 | Za przydziałową karteczkę uprawniającą do odebrania daru w postaci paczki przygotowywanej przez Stanisława Huszczę, ci którzy nie przychodzą na manifestacje zwoływane przez tego radnego musieli jednak zapłacić 2 zł. Paczek jak powiadali sami rozdający było podobno 200. Wypada publicznie zapytać ile paczek z tego było opłaconych po dwa złote za sztukę? , co stało się z tymi pieniędzmi?, czy była formalna zgoda na taką zbiórkę pieniędzy?, czy wydawane karteczki jako forma pokwitowania odbioru pieniędzy były drukami ścisłego zarachowania? oraz czy aby zapłacono stosowny podatek od zebranych pieniędzy na rzecz fiskusa?

10.04.2009 | Znowu widziano w jednym z centrów handlowych radnego Stanisława Huszczę jak zbierał przed świętami dary dla ubogich. Z kasy Miasta przeznaczono natomiast 7 tys zł na zakupy do paczek dla potrzebujących skupionych wokół radnego, stanowiących zarazem jego zaplecze polityczne. Tym razem jednak - jak zapewniała naczelnik Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej - urzędnicy osobiście dokonywali zakupów. a nie jak poprzednio radny Huszcza.

06.04.2009 | Sekretarz Miasta Świnoujścia Dariusz Wojcieszek w rozmowie telefonicznej obiecał w ciągu 30 sekund skontaktować się z rzecznikiem prezydenta Robertem Karelusem i odpowiedzieć do naszej redakcji czy będą zamieszczone życzenia od władz miasta na łamach „Wyspiarza niebieskiego”. Minęło już wiele godzin i dni, a telefonu (jakiegokolwiek!) od sekretarza jak nie było tak nie ma...

06.04.2009 | Jak dotąd w zdecydowanej większości imprez w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu nie uczestniczyła Małgorzata Żak, obecna nowa dyrektor tej placówki. Ostatnie niespodziewane utworzenie stanowiska zastępcy dyrektora MDK z obsadą w tej roli Andrzeja Grzechowskiego (emerytowanego wojskowego i prężnego działacza SLD) podziałało jednak niezwykle mobilizująco. Na otwarciu wystawy pisanki i aukcji pewnie przez szacunek do jajek byli obecni oboje zarówno dyrektor jak i jej zastępca.

06.04.2009 | Tradycyjne otwarcie pokonkursowej wystawy Pisanki Wielkanocnej w świnoujskim MDK kultywującej polskie tradycje, po raz pierwszy nie odbyło się tradycyjnie, w samo południe w Niedzielę Palmową, tylko w sobotę po południu.

06.04.2009 | Na sobotniej (4 bm.) uroczystej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z kilkudziesięciu jej uczestników siedzących w sali Międzynarodowego Domu Kultury nagrodzono specjalnym medalem z okazji 25-lecia odłączenia się kurortu od Świnoujścia ...kilkadziesiąt osób. Nagrodzeni pozostali pod sceną i wówczas widownia niemal opustoszała. Miedzy innymi burmistrz Leszek Dorosz wręczył medal swojemu antagoniście Stanisławowi Świrskiemu, który chce teraz doprowadzić do referendum odwołującego międzyzdrojskiego burmistrza. Ostatnim akordem wręczania było wzajemne uhonorowanie się tym okazjonalnym medalem przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Sutyły i Burmistrza Międzyzdrojów Leszka Dorosza.

02.04.2009 | Przewodniczący Rady Miasta Świnoujścia Zbigniew Pomieczyński otrzymał 30 marca pismo z Ministerstwa Infrastruktury w sprawie stałego połączenia pomiędzy wyspami Wolin i Uznam. W piśmie podpisanym 20 marca przez Podsekretarza Stanu Zbigniewa Rapciaka informowano, że nie została podjęta decyzja o wpisaniu tej inwestycji do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 (na czym tak bardzo Miastu zależało). Było to zapewne jedno z ostatnich pism jakie podpisywał w tym ministerstwie podsekretarz Rapciak, gdyż trzy później (23 marca) został odwołany ze swojego stanowiska.

01.04.2009 | Jak się teraz okazało przynajmniej w jednym niektórzy totalnie zantagonizowani świnoujscy prezydenci są całkowicie zgodni. Dotyczy to rodzinnych ogrodów działkowych i wsparcia dla tych którzy np. łamiąc prawo wybudowali tam obiekty przekraczające obowiązujące normy powierzchniowe. Ramię w ramię w ich obronie, występują obecnie zarówno Stanisław Możejko, jak i Janusz Żmurkiewicz. Obaj zarzucają sobie przy każdej okazji naruszanie prawa, a teraz wspólnie wspierają tych, którzy prawo złamali. Czy to już walka o głosy wyborców, czy też forma wsparcia dla innego byłego prezydenta Janusza Dziekońskiego i jego rodziny - posiadaczy kilku działek na terenie ogrodów rodzinnych?

30.03.2009 | Podczas ostatnich weekendowych imprez jakie odbywały się w świnoujskim MDK dyrektor tej placówki Małgorzata Żak jak to zwykle bywa nie zaszczyciła ich swoją obecnością.

30.03.2009 | Irena Kurszewska, świnoujska radna Platformy Obywatelskiej ma ogromne szanse zostać jeszcze w tej kadencji posłem do Sejmu RP. W zbliżających się bowiem wyborach na wojewódzkiej liście PO do Europarlamentu poseł Sławomir Nitras jest „jedynką”, a poseł Magdalena Kochan „trójką”. Po tych wyborach więc na zwolnione miejsce w Sejmie „wchodzi” I. Kurszewska.

30.03.2009 | Przewodniczący Rady Miasta Świnoujścia Zbigniew Pomieczyński wraz z synem, Pomieczyńskim juniorem odwiedzili ostatnio Warszawę w poszukiwaniu inwestorów na zdobyty w przetargu teren przy Osiedlu Platan w Świnoujściu. Teraz junior opowiada w jednym z międzyzdrojskich lokali, że może wybudują właśnie tam stację benzynową, bo to przecież złoty interes...

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  87  | 88  |  89  |  ...  |  94  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
Włodzimierz Szymański - smiech z Sadu w Swinoujściu
2013-12-27 13:09:44  |  IP: 88.156.235.*
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Beaty Krygier a ona na wczasach w si e śmieje
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Uzdrowisko
Wulkanizacja
Wulkanizacja

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski