WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

24.11.2008 | Na tę ocenę Newsweeka pewnie złożyła się i planowana prywatna inwestycja hotelowa Ireny Eris. Co prawda prywatna i w dodatku na dzierżawionej od Miasta za grosze działce nieopodal Wiatraka, ale o dziwo na prezentację projektu Hotelu SPA Dr Irena Eris jaka odbędzie się 4 grudnia zapraszają już osobiście ...Irena Eris i prezydent Janusz Żmurkiewicz.

24.11.2008 | 21 listopada br. w hotelu AVANGARD odbyła się uroczysta kolacja MKS FLOTA, w której potrawy spożywali: piłkarze nożni czyli zawodnicy, zarząd klubu, naczelnik Wydz. Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, działacze klubowi, sekretarz Miasta oraz zaproszeni goście. Kolacji tej nie stawiał ani na niej nie był tzw. dobrodziej Floty – Michał Leonowicz. I pewnikiem już niczego w tym mieście nikomu nie postawi, nawet szumnie zapowiadanego hotelu. Teraz z kolei uwodzi obietnicami „Czarnych” Żagań i tamtejszego burmistrza, ale to już nie nasz ból.

21.11.2008 | W czwartek 20 listopada odbyła się kolejna rozprawa sądowa, w sprawie przeciwko świnoujskiej radnej Katarzynie P. oraz trzem mężczyznom - wszyscy oskarżeni o kupowanie głosów na rzecz obecnej radnej, a jeden z nich Wojciech G. dodatkowo o groźby karalne. Tego ostatniego – Wojciecha G. na rozprawę przywiózł osobiście Zbigniew Pomieczyński, Przewodniczący Rady Miasta Świnoujścia.

20.11.2008 | Premier Donald Tusk będąc z oficjalną wizytą w Katarze rozmawiał m.in. o zaopatrzeniu przyszłego świnoujskiego terminalu LNG w katarski gaz.

20.11.2008 | W środę 19 listopada na Placu Wolności o godz. 15.45, aż na pięknie wybrukowany chodnik wjechał radiowóz policyjny z błyskiem świateł, po to aby wręczyć Niemce mandat za zaparkowanie auta dwoma kołami na pobliskim przejściu dla pieszych. Kiedyś informowaliśmy o tym, że prezydent Janusz Żmurkiewicz też zaparkował, ale za to czterema kołami na przejściu dla pieszych przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Wówczas interweniowała także świnoujska policja, a prezydent ...został jedynie pouczony, bez mandatu.

20.11.2008 | Świnoujska Prokuratura Rejonowa od sierpnia zajmuje się (z doniesienia Związku Gmin Wyspy Wolin) sprawą braku odcinków wykonanej i zapłaconej już kanalizacji w Wicku i Wapnicy. Teraz w momencie przyłączania kolejnych domostw wyszło szydło z worka, a właściwie trysnęły nieczystości tam, gdzie powinny one płynąć rurami kanalizacyjnymi. W październiku br. zostało wszczęte postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji, które intensywnie trwa. Wielce interesujące,że na dokumentacji jest rura, a w terenie jej po prostu nie ma. Niektórzy twierdzą, że im rurę wykopano i ukradziono...

20.11.2008 | Do kolejnych bezmyślnie zniszczonych w Świnoujściu drzew można spokojnie zaliczyć część drzew rosnących na ul. Moniuszki (po prawej stronie idąc od ul. Wojska Polskiego). Po prostu oberżnięto im blisko 50 % systemu korzeniowego, poszerzając jezdnię o niebotyczną szerokość 10 centymetrów. Z pewnością długo drzewa już nie pożyją i w zasadzie można je już wyciąć. Nadzór nad trwającym tam remontem prowadzi Wydział Inżyniera Miasta.

20.11.2008 | Prezydent Janusz Żmurkiewicz odebrał w trakcie niedzielnej (16 bm.) okręgowej uroczystości z okazji 85 lecia Polskiego Związku Łowieckiego i jubileuszy trzech świnoujskich kół łowieckich medal „Za zasługi dla Łowiectwa Ziemi Szczecińskiej”. Podczas uroczystości zabrakło jednak jakiegokolwiek uzasadnienia...A może chodziło o zgodę na upolowanie miejskich dzików, w ramach tzw redukcji?

20.11.2008 | Hala na terenie Baseny Północnego, która tak znakomicie sprawdza się podczas różnych imprez kulturalnych (ostatnio Dźwięki Wyspy "PĘDY") ma być przeznaczona na hotel, a może i kolejne apartamenty. Zdecydowanie apartamentów mamy w mieście jeszcze zbyt mało. Tnijmy drzewa zalewajmy świat betonem i stawiajmy nowe apartamenty...póki miejsca starczy!

20.11.2008 | Po sobotnim spektaklu Grupy Teatralnej Krzyk z Maszewa z grona młodzieży w nim uczestniczącej dało się słyszeć nieukrywane słowa podziwu typu „Wiecie, tak mnie to walnęło...” „To takie prawdziwe” .

14.11.2008 | Temat przewodni przyszłorocznego Uznamskiego Festiwalu Muzyki brzmi "DZIEDZICTWO MUZYCZNE PRUS". Ten XVI już Festiwal ma się odbyć w dniach od 19 września do 10 października 2009 r.

14.11.2008 | Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury przeprowadza wśród kół zbliżonych do Mł.DK śledztwo w sprawie opublikowanego w naszym tygodniku artykułu „Nasze miejsce na mapie wojewódzkiej” dochodząc: od kogo oni mieli dane?! Panie dyrektorze! Opracowanie powstało w oparciu o broszurę wydaną przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie,dostępną dla wszystkich zainteresowanych! Nie jest to wydawnictwo tajne, wprost przeciwnie. A tak poza wszystkim prawda boli, co?

14.11.2008 | Ubiegłotygodniowy czwartkowy poranek na Osiedlu Zachodnim w Świnoujściu. Przy jednym z bloków tuż obok głębokiego wykopu stoi trzech pracowników w roboczych kombinezonach. Zadumani ciągną niespiesznie papierosowego dymka podparci na łopatach, intensywnie – jak to wyglądało - myśląc nad czekającą ich robotą. Obok na trawniku spiralnie zalegiwał długi i gruby kabel energetyczny. W końcu milczenie przerwał jeden z robotników wskazując palcem na kabel powiedział – A ja sobie tak myślę, że upier...imy go w tym miejscu. Po tej technicznej kwestii milczenie zapadło ponownie.

14.11.2008 | Siostrzenica świnoujskiego prezydenta Janusza Żmurkiewicza została szefową telewizyjnej Kroniki Szczecińskiej.

14.11.2008 | Gmina Rewal otrzyma 5 mln euro na rewitalizację kolejki wąskotorowej łączącej Pogorzelicę z Niechorzem. Kolejka ta została wpisana na listę Zachodniopomorskiego Szlaku Kolei Wąskotorowych. A na wyspie Wolin, w lesie, w pobliżu Fortu Gerharda znajdują się tory, które także można by odrestaurować. To dopiero byłaby atrakcja nie tylko dla turystów!

08.11.2008 | Były dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej, który jeszcze nie tak dawno badał m.in. sprawę oświadczeń majątkowych i działalności świnoujskiego prezydenta Janusza Żmurkiewicza, został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze, a w piątek 7 listopada br., po decyzji sądu, tymczasowo aresztowany na 3 miesiące ... za udział w aferze paliwowej. Mężczyzna jest podejrzany o szereg przestępstw, a jego aresztowanie wynika z obaw o mataczenie w tej sprawie. W tej sytuacji jak sie dowiedzieliśmy postępowanie w sprawie świnoujskiego prezydenta odbędzie się teraz od nowa.

06.11.2008 | W trakcie ostatniej październikowej sesji Rady Miasta Świnoujścia , radna Irena Kurszewska (PO), zwróciła się do radnych, którzy jako proprezydencka koalicja stanowią większość w Radzie, z wnioskiem o rozważenie do następnej listopadowej sesji, sprawy odwołania radnego Zbigniewa Pomieczyńskiego z funkcji przewodniczącego RM. Zdaniem radnej obecny przewodniczący nie zachowuje odpowiedniej powagi przebiegu sesji, popełnia dużo błędów formalnych i nie zachowuje wymaganej strony formalnej prowadzenia obrad.

03.11.2008 | Największe w historii Meklemburgii-Pomorza Przedniego publiczne przesłuchania rozpoczęły się w związku z planowaną budową elektrowni węglowej w Lubminie koło Greifswaldu. Potrwają one do końca listopada. Duński koncern Dong Energy zamierza kosztem 2,3 miliarda euro wybudować elektrownię, która będzie w stanie zaopatrzyć w prąd do 1,5 miliona gospodarstw domowych. Obiekt ma być gotowy do roku 2012, zaś w roku 2013 planuje się jego wprowadzenie do eksploatacji. Inwestycji sprzeciwiają się organizacje ekologiczne oraz mieszkańcy, bojąc się degradacji środowiska naturalnego. Zebrano 9 tys podpisów osób przeciwnych tej budowie. O zagrożeniach informowaliśmy wcześniej na naszych łamach w konsekwencji czego zarówno Rada Miasta Świnoujście jak i Rada Miejska Międzyzdrojów wyraziły zaniepokojenie planami budowy i oczekują na bliższe w tej sprawie dane.

03.11.2008 | Krzysztof Szpytko – naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska, odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz ochrony środowiska. Odznaczenie to ustanowione w 1923 r. nadawane jest przez Prezydenta RP osobom , które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. Nasza redakcja jest w związku z tym w drobnym szoku. Widząc efekty działalności naczelnika i jego służb w postaci ogłowionych lub wycinanych drzew, braku orientacji w sprawach dotyczących tego co się w zieleni dzieje to zaskakuje. A może jednak nie powinniśmy się wcale dziwić? O wyróżnienie naczelnika wnioskowała bowiem miejscowa Liga Ochrony Przyrody, która czerpie pieniądze na swoją statutową działalność z kasy naszego miasta. Jej działacze ku zaskoczeniu innych są również nad wyraz prężni, gdyż wygrywają przetargi za ceny niezwykle niskie, w dziedzinach jakimi zajmuje się wydział kierowany przez naczelnika.

03.11.2008 | Po naszych artykułach i wynikających z nich wielu przykładach ewidentnego łamania obowiązującego prawa zacieśniła się pętla licznych kontroli. Potwierdziły one tylko bezmiar bezprawia jakie dotykało wiele świnoujskich ogrodów działkowych i kierujących nimi zarządów. W wyniku kontroli pojawiły się zalecenia, jak choćby takie, które zobowiązują do rozebrania ponadnormatywnych altan działkowych (powyżej 25 m2). To z kolei owocuje ogłoszeniami pojawiającymi się już u niektórych developerów i na stronach internetowych informujących o sprzedaży domków na działkach. Jednym z nich jest próba np. sprzedaży działki z domkiem o powierzchni 40 m2. Warto o tym wiedzieć, gdyż może być tak, że kupisz działkę i wraz z nim ... niezły kłopot.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  107  | 108  |  109  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski