WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

16.02.2009 | Jak zapewnia firma Remondis to tylko przez nieuwagę nowego kierowcy nieczystości z piaskownika oponiarni i myjni ALFEX, należącej do żony świnoujskiego prezydenta - lekarza okulisty Zyty Żmurkiewicz, zostały we wtorek 10 bm. zawiezione do miejskiej oczyszczalni miasta, gdzie nie zostały przyjęte. W końcu nieczystości, zgodnie z procedurą trafiły jak nas poinformowano do specjalnego zbiornika z którego odbiera je upoważniona firma ze Szczecina

16.02.2009 | Na spotkaniu z przedstawicielami okolicznych gmin i ludźmi związanymi z sektorem rybołówstwa omówiono pokrótce Program Operacyjny ,,Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013''. Rybakom delikatnie zasugerowano, że powinni się przebranżowić. Samo spotkanie odbyło się za późno, bo konkurs jest już we wrześniu. Ustawy na ten temat nie widać. Konkretów zero . Czyżby jeszcze jeden program ,,operacyjny'', podczas którego ,,pacjent'' zejdzie, a zarobią ludzie przeszkoleni przez ministerstwo?

14.02.2009 | Zbigniew Pomieczyński, przewodniczący Rady Miasta Świnoujścia wydatnie wspiera amerykańską gospodarkę borykającą się z poważnym kryzysem . Jesienią 2008 r przypłynął statkiem z USA dla małżonki biały mercedes. W lutym tego roku natomiast już dla siebie, także z USA, sprowadził jacht do nowej rezydencji budowanej nad zalewem wraz z zabudowanym miejscem postojowym dla tej jednostki pływającej. Obecnie jacht czeka na składzie celnym, gdyż przewodniczącemu nie podoba się rysa jaka powstała na kadłubie podczas transportu. RYSY są dla nas Polaków ważne , ta jedna rysa już znacznie mniej, ale niepokoi, że przewodniczący będzie chodził wkurzony i przez to mniej serca odda pełnej poświęcenia dla pracy na rzecz Miasta.

09.02.2009 | W Świnoujściu pojawiły się naklejki przeciwników terminalu LNG. Ratuj Świnoujście, Terminal LNG Świnoujście STOP – tak brzmią napisy. Dodano tam jeszcze stronę internetową www.terminal-stop.cba.pl

09.02.2009 | Świnoujski prezydent już sam, bez udziału w pełni demokratycznej Kapituły Tytułu (ale też za nasze pieniądze) przyznał specjalne Trytony za rok 2008 mediom ze Szczecina. Otrzymały je TVP Szczecin i Radio Szczecin, jako te rzetelne media, znakomicie zorientowane w świnoujskich realiach. Radość prezydenta jak widać była ogromna, gdyż za jednym zamachem upiekł jak mu się wydaje dwie pieczenie: „przypalił” media lokalne jako nierzetelne - bo czasem źle wyrażające się o nim samym, a jednocześnie zapewnił sobie darmową reklamę na województwo i zapracował na wzrost poziomu podziwu własnego tych połaskotanych, za dziennikarski warsztat.

09.02.2009 | Na stronie internetowej Federacji Regionów i Komisji Zakładowych Solidarność '80 z siedzibą we Wrocławiu, a której przewodniczącym jest dr Zbigniew Półtorak, w tabelce informującej o bardzo szerokim składzie członków zarządu z dumą czytamy nazwiska świnoujskiej czołówki związkowej, a są to: Małgorzata Kruszniak – członek, Andrzej Tyszka – członek, Stanisław Huszcza – wiceprzewodniczący. Pewnie powinniśmy być dumni z takiej krajowej czołówki.

06.02.2009 | Inne ciekawe sformułowanie wygłoszone przez prezydenta jakie dało się tego dnia odnotować dotyczyło zastępcy prezydenta Andrzeja Szczodrego, który jest zastępcą członka Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jak zaznaczył z przekonaniem prezydent Świnoujścia, A. Szczodry może zasiadać w tym gremium dopiero„WTEDY KIEDY CZŁONEK NIEDOMAGA”

06.02.2009 | Podczas piątkowej (6 lutego) konferencji prasowej świnoujskiego prezydenta dało się słyszeć z jego ust nielogiczne i trudne do znaczeniowego przetłumaczenia sformułowanie „FAKTY, KTÓRE NIE ODPOWIADAJĄ PRAWDZIE” . Cóż, jak FAKTY to FAKTY, które przecież nie mogą nie odpowiadać prawdzie! Użyty ów złożony zwrot dotyczył treści jakie przewijały się w ostatnim oświadczeniu Stanisława Możejki, radnego i zarazem dziennikarza.

02.02.2009 | Dopiero co trwał światowy szczyt w szwajcarskim Davos, a już 17 lutego w Świdnicy odbędzie się kolejny Szczyt N -15, czyli spotkanie piętnastu najlepszych, według rankingu tygodnika Newsweek Polska, prezydentów polskich miast. Na ten znamienity szczyt pojedzie także świnoujski prezydent, nasze Słońce Bałtyku, który przypomnijmy jest również zdobywcą tytułu ŚWINKS 2008

02.02.2009 | Zakład przyrodoleczniczy”Rusałka” będzie niebawem skomputeryzowany, co przyczyni się wydatnie do szybszej obsługi pacjentów czekających na zabiegi. Wpłynie to istotnie także na przyjęcia pacjentów ze Świnoujścia. „Rusałka” pracuje na dwie zmiany, a Uzdrowisko Świnoujście S A podpisało na 2009 r. bardzo korzystny kontrakt z zachodniopomorskim NFZ.

02.02.2009 | Do szczecińskiego Sądu Okręgowego trafił akt oskarżenia dotyczący zatrzymanych 20 osób, którym postawiono 121 zarzutów, w tym dwa morderstwa. Jedno z nich to dokonane w sierpniu 2005 r zabójstwo dyspozytora firmy Sekret. Okazuje się, że w większości tych przestępstw brał udział 33 letni Przemysław K (jego wujek był świnoujskim milicjantem i policjantem). To właśnie Przemysław K. zabił dyspozytora, brał także udział w napadzie na kantor na świnoujskim terminalu promowym, gdzie dotkliwie pobito kasjerkę i w spektakularnym włamaniu do sklepu RTV w Wolinie, kiedy to sprawcy zablokowali bramę wyjazdową z posterunku policji, a później włamali się do sklepu.

01.02.2009 | W sobotę 31 stycznia br. przynajmniej na dwóch stanowiskach do mycia samochodów w myjni samoobsługowej firmowanej nazwiskiem świnoujskiego prezydenta nie można było korzystać z pierwszego programu - mycie wstępne z użyciem środków chemicznych. Naklejono tam napis nieczynne. Czyżby zaistniały jakieś istotne problemy związane z późniejszym oczyszczaniem spływających nieczystości chemicznych?

30.01.2009 | Dziennikarze z programu telewizyjnego „INTERWENCJE” (TV Polsat) bardzo się zainteresowali naszym tekstem z ostatniego wydania gazety pt. „Chory sąd”. Prawdopodobnie do Świnoujścia przyjedzie więc kolejna ekipa telewizyjna by zrobić program o przedziwnych wydarzeniach do jakich dochodzi w Świnoujściu.

30.01.2009 | W dniu 16 stycznia w sali Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbył się charytatywny koncert karnawałowy „Marek Torzewski i świnoujscy artyści” . Koncert z Torzewskim w tytule odbył się...ale bez Torzewskiego. Słynny tenor nie przybył na występ, który organizował świnoujski Klub Rotary i MDK. Przykre w tym wszystkim było i to, że bilety w cenie 15 zł nawet przed koncertem sprzedawano nadal na Marka Torzewskiego i świnoujskich artystów, nie informując, że tenora nie będzie.

27.01.2009 | W poniedziałek (26 stycznia) pomiędzy godziną 22.00, a 23.00 ktoś ustawił zapalone znicze pod zakładem szklarskim Andrzeja Garbacza przy ul. Hołdu Pruskiego. Znicze były tymi, które tamtejsi mieszkańcy palą nieopodal przy budynku nr 10 - ku czci Jana Rosia, zmarłego w skutek zepchnięcia ze schodów po sąsiedzkiej awanturze. Policja sporządziła z tego zdarzenia notatkę służbową. A Garbacz niejako przewodzi społecznemu protestowi wobec przejawów przemocy na tej ulicy, a członkowie rodziny K. jednoznacznie odgrażali się swojemu sąsiadowi.

26.01.2009 | W miniony piątek przez cały dzień pod gabinetem ginekologa Krzysztofa Sz. czatował wraz z ekipą nieoznakowany radiowóz policyjny. Lekarza przywieziono do komendy na przesłuchanie o godzinie 22.00. Jak nam powiedziała Małgorzata Śliwińska, rzecznik prasowy KMP „Policjanci wykonywali czynności w związku z otrzymaniem informacji o przeprowadzeniu w jednym z gabinetów nielegalnej aborcji. Trwają wyjaśnienia, a materiały zostaną przekazane do prokuratury”. Wkrótce się okaże czy świnoujska policja będzie to mogła sobie zaliczyć na poczet sukcesów, czy raczej porażek.

26.01.2009 | Aż trzech pieczątek używa Małgorzata Kruszniak, pełnomocnik d/s społecznych w Wolinie i zarazem prawa ręka radnego Stanisława Huszczy, także słynącego z posługiwania się różnymi przedziwnymi pieczątkami.

26.01.2009 | Pięć nowych świnoujskich radiowozów policyjnych., w tym jeden nieoznakowany z wideoradarem zostało w poniedziałek 26 stycznia uroczyście poświęconych przez księdza dziekana Zbigniewa Rzeszótko i teraz już żaden diabeł nie będzie się ich imał.

26.01.2009 | W miesiącu styczniu 2009r. W ambitnych planach Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu przewidziano 16 imprez, z czego aż wszystkie trzy na lewobrzeżu, czyli w pomieszczeniach przy ul. W. Polskiego, a są to (lub były): Finał WOŚP, konkurs „Wyspiarskie kolędowanie” oraz zajęcia na Uniwersytecie III Wieku. Cala reszta, to praca w filiach na prawobrzeżu.

22.01.2009 | Uzdrowisko Świnoujście obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie swojego istnienia. Przygotowywany jest z tej okazji specjalny program, o którym napiszemy niebawem. Oj, będzie się działo, oj, będzie.

« Poprzednia  | 1  |  ...  |  102  | 103  |  104  |  ...  |  107  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
ja - Rządzi kasa
2018-06-15 18:57:04  |  IP: 176.221.123.*
Nabrzeża już dawno pewnie zmieniły właściciela, a Niemiec w Polsce nie będzie przestrzegał polskiego prawa.
Jarząbek Wacław - Tak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu
2017-06-23 14:25:21  |  IP: 94.254.165.*
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
jan - wyspy sportu
2016-08-01 13:44:09  |  IP: 88.156.235.*
kto kontroluje wydatki? czy rzeczywiscxietrzeba bylo sprowadzac baptystow?
gwiazda - Oświatowa burza w Miedzyzdrojach
2015-10-23 22:19:13  |  IP: 89.174.73.*
Radny M.Bobek ubolewa nad salą sportową w gimnazjum, a tam, o dziwo! :) są wyniki w sporcie, w powiecie są albo drudzy, albo pierwsi. Radny mówi o kiepskich wynikach testów, a są powyżej średniej powiatu i województwa. Kogo,w takim razie należy zweryfikować? :)
Kali. - każdemu wedle zasług
2014-12-15 16:41:07  |  IP: 94.254.193.*
Karma to jest to co dotyka ludzi za ich postępowanie.
glob - do "mieszkańca"
2014-09-19 7:51:48  |  IP: 80.245.191.*
Niezłe głupoty człowieku wypisujesz na temat Floty - szczególnie o pasjonatach, którzy nic z tego nie mają...koń by się uśmiał.
mieszkaniec - Flota
2014-07-12 13:13:45  |  IP: 37.248.255.*
Wrogość do Floty pana redaktora jest dziwna może dlatego że nie wyobraża sobie że są pasjonaci którzy nie tylko za darmo coś robią ale jeszcze dokładają swoje pieniądze.Niedługo kolejny temat do pisania zniknie gdyż tylko cud już uratować Flotę.Zyska pewne miasto które marzy żeby mieć 1ligę a sportowo dokonać tego nie może.Pokryje długi Floty i da zatrudnienie tym którzy mają zawarte kontrakty.Świnoujście zostanie z ręką w nocniku.Wyspiarz będzie miał w tym spory udział.Nie budować a niszczyć,fajny cel.
iksińska - Panienka?
2014-05-02 22:21:03  |  IP: 46.169.119.*
a dlaczego tak pogardliwie, ironicznie o dziewczynie, która robi te ankiety w autobusach?
ja - Wiadomo która
2014-05-01 17:56:28  |  IP: 80.245.190.*
Miasto ma tak spisane umowy / np: oddanie firmie Ciroko strychów w 2 budynkach na Krzywej w zamian za wykonanie robór budowlanych/, że notariusz powinna odwiedzic szpital psychiatryczny zanim przystawiła pieczątkę.
rozgoryczona - sprytna Beatka
2014-02-09 18:06:18  |  IP: 83.10.184.*
można ją znaleźć ale nikt tego nie chce
    Poprzednia  |  1  |  2  |  3  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

Włodzimierz Andrzej Olek

    SPECJALISTA CHIRURG

WIZYTY DOMOWE

        tel. dom. 91 321 22 44

przyjęcia: wtorek, czwartek, godz. 15.00-17.00

  ul. Piastowska 60, Świnoujście

 

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski