WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

08.08.2010 9:18

RAS alternatywa zmian

Ruch Aktywności Samorządowej - RAS powstał jako rzeczywista alternatywa wpływu na działania wybieranych demokratycznie przedstawicieli władz, opiera się o zasady partnerstwa, transparentności i praworządności. RAS skupił wokół siebie grupę inteligencji naszego regionu – zarówno przedstawicieli zawodów służby publicznej, społecznej jak i lokalnego biznesu – wszystkich, którzy przyszłość wiążą tu i teraz z miastem i regionem. Porozumienie ponad podziałami partyjnych delegatur i osobistych antypatii jest już faktem. Dokonuje się na naszych oczach. Na drodze burzliwych spotkań i konfrontacji RAS buduje wspólnotę ludzi dążących do zmian – zrzeszonych w rozmaitych opcjach politycznych i środowiskowych. Obecnie Ruchowi udaje się to realizować w praktyce. Nadszedł więc najwyższy czas, aby szersze grono społeczne udzieliło poparcia dla tych działań.

Przeciwstawienie się zasiedziałej personalnie strukturze władzy - jak każde znane z historii - wymaga często cywilnej odwagi i determinacji. Tylko wspólne działanie mieszkańców, zrzeszonych w różnych strukturach pozarządowych gwarantuje nam realny wpływ na rzeczywisty kierunek rozwoju Miasta, dla dobra nas wszystkich.

Niełatwo jest odwołać kredyt zaufania i postawić wspólnie na alternatywę zmiany. Tym bardziej budujące są odbywające się spotkania, których celem jest wzajemne porozumienie i współpraca. Do niedawna w sferze życzeniowych dywagacji – dziś faktycznie zaistniały RAS, to wspólny stół dla przedstawicieli partii politycznych ale nie tylko. Również dla wszystkich stowarzyszeń i grup środowiskowych naszego regionu. Obecnie intensywność działań RAS skupia się na rozmowach z przedstawicielami społeczności zorganizowanych, ale już od września cykliczne spotkania z mieszkańcami dadzą możliwość zapoznania się z efektami tych działań. Docelową formą organizacyjną dla Ruch Aktywności Samorządowej jest Stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, o charakterze ogólnopolskim, posiadające oddziały w innych miejscowościach. Motywację do wspólnej strategii poczuły także Międzyzdroje i Wolin. Tu również tworzą się grupy założycielskie przyszłych oddziałów RAS.

RAS jako ruch społeczny o profilu niezależnym, którego mottem działania jest praca i służba społeczna ponad podziałami, wyłonił lidera, który uosabia jego priorytety. Mandatem zaufania i wszechstronnym poparciem obdarzono osobę Michała Sutyły, utożsamiając ideę RAS z jego osobistymi przekonaniami.

Wszechstronnie wykształcony, młody acz doświadczony w zmaganiach samorządowych kandydat, ostrogi politycznej aktywności zdobywał w Warszawie i w Międzyzdrojach. Z dystansem zewnętrznego obserwatora, spoza dotychczasowych układów wzajemnych zależności, trzeźwo widzi potrzeby naszego Miasta i jego mieszkańców. Merytorycznie przygotowany do funkcji menadżerskich, każdy etap swojego wykształcenia i pracy zawodowej wiązał z działaniami na rzecz naszego regionu. Związany emocjonalnie ze Świnoujściem, zawsze pielęgnował wszechstronne relacje Świnoujście – reszta świata. Otwarty i głęboko przekonany o ponad terytorialnych możliwościach Świnoujścia, może być człowiekiem wprowadzającym rzeczywiste europejskie standardy i strategiczne nowości.

Michał Sutyła ma 36 lat. Urodzony 13 września 1974 r. w Świnoujściu, na co dzień mieszka w Międzyzdrojach. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

Jest bezpartyjny. Radnym Rady Miejskiej został wybrany startując po raz pierwszy i otrzymując drugi rezultat w swoim okręgu wyborczym. Od początku kadencji piastował funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Przez 1,5 roku łączył ją ze stanowiskiem Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu aż do momentu objęcia funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Ukończył z wyróżnieniem Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Świnoujściu w 1993 r.

Pierwsze kroki zawodowe oraz naukę na wyższych uczelniach zdobywał w Warszawie.

Pracował min. w Fundacji Prawa Europejskiego „Euro Lex” oraz Grupie Wydawniczej INFOR pełniąc funkcję szefa Biura Współpracy Międzynarodowej.

Przez wiele lat współpracował z Biurem Informacyjnym Kancelarii Senatu RP oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytuł magistra geografii ekonomicznej otrzymał broniąc pracę magisterską dotyczącą szans

i zagrożeń ruchu turystycznego na Wyspie Wolin w relacjach z Wolińskim Parkiem Narodowym.

Jest również absolwentem Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Szczecińskiego, na którym ukończył politologię uzyskując tytuł magistra po obronie pracy, będącej analizą udziału senatorów z Województwa Zachodniopomorskiego w pracach Senatu III RP począwszy od 1989 r. Biegle posługuje się dwoma językami niemieckim i angielskim.

Michał Sutyła jest prywatnym przedsiębiorcą współprowadzącym rodzinną firmę turystyczną, która w 2011 r. będzie świętować 20 lat swojego istnienia. Posiada uprawnienia pilota wycieczek. Od 2010 r. jest członkiem Zarządu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pełniąc tą funkcję społecznie.

Żona Aleksandra pochodzi z Namysłowa (Opolszczyzna) jest z wykształcenia ekonomistką, absolwentką Politechniki Częstochowskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i obrotu nieruchomościami ukończonych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Syn Sebastian Aleksander lat 4 uczęszcza do Przedszkola Miejskiego im. Morskie Skarby.

     Osoba Michała Sutyły w sposób szczególny wiąże się z Miastem Świnoujście. To mariaż potrzeby chwili i szerokich horyzontów ponad skostniałymi podziałami i zastanymi od lat układami. Świadectwo RAS i pełna akceptacja programu ideowego stowarzyszenia, daje solidne podstawy dla pełnego programu wyborczego, kandydata na Prezydenta Miasta Świnoujście.

 

 

KOMENTARZE
antyśmieszek - śmieszka dalej błądzi
2010-08-11 14:12:11  |  IP: 83.21.150.*
Dalej błądzimy.. napisałem, że Państwo Sutyłowie a nie Pan M. Sutyła, a to zasadnicza różnica :) Ile ich to kosztowało tego nie wiem droga Pani, ale budowali zanim Pan Michał Sutyła został radnym, więc nie znajdziemy stosownych oświadczeń. Zresztą mnie to nie iteresi. Fajni ludzie są i tyle, jakoś sobie radzą w tym miasteczku. Z oświadczenia wynika również, ze ma spore przychody jako mała firma dzielona na troje udziałowców. Pewnie daleko im do krezusów z PO. A jak tam Śliwiński, ile wygarnia miesięcznie z uzdrowiska? To ciekawe bo ponoć ma chęć na posadkę Prezydenta, tylko ma na mieście fatalne sondaże, niczym jak dotąd nie zabłysnął i straszy tylko tymi ślepiami wytrzeszczonymi w portalach internetowych. Wole Kurszewską - to jest fajna babka, szkoda, że w odstawkę poszła. A ile kosztują skarb państwa te śmieszne pochody pracowników uzdrowiska - Orwell mi się jakoś kojarzy a Państwu?
śmieszka - do antyśmieszka
2010-08-11 12:47:09  |  IP: 195.117.222.*
Jeżeli pana Sutyłę stać było na dobudowę skrzydła domu, to nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii, żeby wiedzieć ile to kosztuje. Do tego trzeba mieć odpowiednie DOCHODY. Nie można budować domu do zamieszkania i deklarować tego jako koszty uzyskania przychodu. Większość ludzi płaci podatki od dochodów.
antyśmieszek - nie taki on biedny!
2010-08-10 18:38:43  |  IP: 83.21.159.*
Państwo Sutyłowie mieszkają w dwupokoleniowej rodzinnej willi kilka lat temu rozbudowanej o nowe skrzydło. Pod domem trzy samochody więc to nie taki golas jak tu się go opisuje. A że nie wykazuje dużych dochodów... to możliwe jesli ma wysokie koszty uzyskania przychodu, ale żeby mieć o tym pojęcie trzeba mieć odrobinę podstawe wiedzy z ekonomii przedsiębiorstw. Jeśli ta pani co tu pisze jest z PO to się wcale nie dziwie, ze nie potrafii interpretować faktów, bo to partia niespełnionych nauczycieli i lekarzy uciekających od rutyny przyjeć pacjentów w ramiona "elitarnej" partii.
Wyborca - Pytanie do kandydata
2010-08-09 21:21:21  |  IP: 83.21.131.*
Pytanie do p. Sytuły: Czy jest Pan zwolennikiem budowy gazoportu w Świnoujściu, jeśli wygrałby Pan wybory wzorem burmistrza Malibu protestowałby Pan przeciw tej inwestycji i w jaki sposób?Proszę o odpowiedź Pana Michała
R.P. - Wybory
2010-08-09 10:37:33  |  IP: 93.94.184.*
To się nie uda , p. L.D. udało się gdyz przyjechał z miasta na wieś, w drugą stronę to nie wyjdzie.
ras,dwa,trzy - wybory
2010-08-09 8:54:39  |  IP: 93.94.186.*
Się nie martwcie! Dużo sie mówi o Michale Sutyle. Ma duże szanse w wyborach i może zostać naszym Prezydentem. I co byście na Niego nie wymyślali to ja zdecydowanie wolę Jego niż obecnego!! Tak myśli wielu mieszkańców. Powodzenia Panie Michale!
glob - Do śmieszki
2010-08-08 23:08:28  |  IP: 80.245.191.*
Od razu czuć pióro rasowej członkini jedynej, "najlepszej" w Świnoujściu partii jaką jest PO. Z pewnością "lepszym" kandydatem na prezydenta będzie Pan Dariusz Śliwiński PO osiągnięciu mniejszej liczby głosów niż jego poprzedniczka. Pan Michał Sutyła to niezwykła szansa dla naszego miasta, bo przestaną się liczyć grupy wsparcia i być może wtedy nie dojdzie do szkodliwej w każdym względzie koalicji PO -SLD. Śmieszko brak ci wyobraźni i żal mi takich ludzi o miałkich poglądach, którzy nie widzą dalej niż czubek własnego partyjnego nosa.
śmieszka - mezalians
2010-08-08 22:29:26  |  IP: 195.117.222.*
Można przypuszczać że pan Sutyła ma również zamiar doić miejską kasę. Teraz jego sytuacja finansowa jest bardzo nieciekawa. Mieszka z rodziną w 24 metrowym mieszkaniu. Rodzinna firma turystyczna, która ma w przyszłym roku obchodzić 20-lecie i jest zarządzana przez Sutyłę nie przynosi dochodu (oświadczenie majątkowe). W takim razie gość żyje z diety radnego i pensji żony. Jeżeli tak zarządza rodzinną firmą, że nie przynosi ona dochodu, to jak można mu powierzyć zarządzanie 40-tysięcznym miastem. Jeżeli z kolei przynosi zyski, a Sutyła unika płacenia podatków, to tym bardziej nie powinien być brany pod uwagę jako kandydat na prezydenta.Takie wykształcenie, a nawet lepsze ma wielu mieszkańców Świnoujścia. Jeżeli tak mu dobrze idzie w Międzyzdrojach, to może powinien startować na burmistrza? Na to chyba nie ma jednak szans, ponieważ jest tam zbyt skonfliktowany i nie może się odnaleźć. Zapytałabym również o "Copacabanę". Szkoda jednak gościa. Nie będę się już nad nim pastwić, bo jestem przekonana, że jednak nie tylko o tych, którzy chcieliby się na jego plecach wywindować. Nawiasem mówiąc, głosowanie na tego gościa jest równoznaczne z klepnięciem prezydentury żmura na następne 4 lata, ponieważ Sutyła nie ma szans z nim wygrać. Szkoda głosu.
aviateur - Trzymam kciuki!
2010-08-08 20:41:21  |  IP: 95.129.224.*
Jeżeli zdecyduje się Pan kandydować na stanowisko Prezydenta Świnoujścia będzie miał Pan moje poparcie! Tak trzymać, potrzeba nam młody, wykształconych i znających języki ludzi!
Gość - SAR to nie RAS
2010-08-08 18:23:40  |  IP: 83.21.24.*
ad vocem „- ppg - SAR już mamy !” z 2010-08-08 10:58:02 | IP: 88.156.233.* ! Przyjacielu, mamy już nie tylko - RAS ! Mamy już przecież trzecią kadencję sprawowania rządów jednego wodza, a przed nami jeszcze jedna - kadencja czwarta ! Zamiast jednak narzekać, należy w końcu przypomnieć o niechlubnych „zasługach’” wodza; jeszcze raz rozważyć , co tak naprawdę dobrego zrobił dla Mieszkańców i Miasta, czym się tak b. zasłużył ? Czy nie pora na zmianę pokoleniową ? A jeśli tak, to jak tego dokonać ? Moim zdaniem, największą „zasługą” obecnego wodza, jest to, że sprowokował w końcu, powstanie ruchu obywatelskiego - RAS, ruchu apolitycznego ludzi niezadowolonych, niezależnych, aktywnych i rozumnych - zamierzającego wyrwać Mieszkańców z „chocholego tańca „ - swoistej tej pętli czasu. Ruch RAS jest odpowiedzią : na istniejące zapotrzebowanie powołanie organizacji społecznej, która stanowiłaby szerokie, apolityczne porozumienie, działające na rzecz pobudzenia i rozwoju aktywności samorządowej; na zgłaszane powszechnie niezadowolenie Mieszkańców: z wyników pracy obu organów gminy: na potrzebę szerokiego społecznego otwarcia informacyjnego: na zamniętą formę sprawowania władzy w mieście, opartą o układ sił w radzie gminy, podporządkowanej całkowicie władzy wykonawczej, na brak poprawy skuteczności działania rady gminy i prezydenta, a także braku szerokiej reprezentacji w radzie gminy - przedstawicieli wszystkich środowisk społecznych; na narastające zjawisko ograniczania demokracji; na poczucie bezradności i bierności Mieszkańców; na narastające zjawisko patologii społecznej, które zaczyna niebezpiecznie zagrażać demokratycznemu rozwojowi Miasta i budowie społeczeństwa obywatelskiego. Na to całe zło, jedynym lekiem jest młody, wykształcony, otwarty na ludzi i ich problemy, obeznany w sprawach samorządu, człowiek bez układów i lepkich rąk - pan Michał Sutyła. Jeżeli nie wierzycie, to proponuję zorganizować telewizyjną dyskusję kandydatów, na tematy merytoryczne z zakresu zarządzania Miastem, rozwiązywaniem jego problemów, metod wspólpracy z Mieszkańcami etc. A na proste pytanie , „ jak doić miejską kasę ?” - najbardziej kompetentnie odpowie Panu -obecny „kasztelan” . Może się Pan jeszcze w życiu - wiele nauczyć ! Wystarczy przejrzeć ostatnie jego oświadczenie majątkowe ! A co zrobił dla naszego Miasta? Proszę raczej zapytać Mieszkańców, najlepiej osób mających małe przedsiębiorstwa ! A tak przy okazji, przywieziony kiedyś w teczce pan Leszek Miłosz, był dotychczas najlepszym Prezydentem tego Miasta.
    Poprzednia  |  1  |  2  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

                 OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl

 

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski