WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

08.08.2010 9:18

RAS alternatywa zmian

Ruch Aktywności Samorządowej - RAS powstał jako rzeczywista alternatywa wpływu na działania wybieranych demokratycznie przedstawicieli władz, opiera się o zasady partnerstwa, transparentności i praworządności. RAS skupił wokół siebie grupę inteligencji naszego regionu – zarówno przedstawicieli zawodów służby publicznej, społecznej jak i lokalnego biznesu – wszystkich, którzy przyszłość wiążą tu i teraz z miastem i regionem. Porozumienie ponad podziałami partyjnych delegatur i osobistych antypatii jest już faktem. Dokonuje się na naszych oczach. Na drodze burzliwych spotkań i konfrontacji RAS buduje wspólnotę ludzi dążących do zmian – zrzeszonych w rozmaitych opcjach politycznych i środowiskowych. Obecnie Ruchowi udaje się to realizować w praktyce. Nadszedł więc najwyższy czas, aby szersze grono społeczne udzieliło poparcia dla tych działań.

Przeciwstawienie się zasiedziałej personalnie strukturze władzy - jak każde znane z historii - wymaga często cywilnej odwagi i determinacji. Tylko wspólne działanie mieszkańców, zrzeszonych w różnych strukturach pozarządowych gwarantuje nam realny wpływ na rzeczywisty kierunek rozwoju Miasta, dla dobra nas wszystkich.

Niełatwo jest odwołać kredyt zaufania i postawić wspólnie na alternatywę zmiany. Tym bardziej budujące są odbywające się spotkania, których celem jest wzajemne porozumienie i współpraca. Do niedawna w sferze życzeniowych dywagacji – dziś faktycznie zaistniały RAS, to wspólny stół dla przedstawicieli partii politycznych ale nie tylko. Również dla wszystkich stowarzyszeń i grup środowiskowych naszego regionu. Obecnie intensywność działań RAS skupia się na rozmowach z przedstawicielami społeczności zorganizowanych, ale już od września cykliczne spotkania z mieszkańcami dadzą możliwość zapoznania się z efektami tych działań. Docelową formą organizacyjną dla Ruch Aktywności Samorządowej jest Stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, o charakterze ogólnopolskim, posiadające oddziały w innych miejscowościach. Motywację do wspólnej strategii poczuły także Międzyzdroje i Wolin. Tu również tworzą się grupy założycielskie przyszłych oddziałów RAS.

RAS jako ruch społeczny o profilu niezależnym, którego mottem działania jest praca i służba społeczna ponad podziałami, wyłonił lidera, który uosabia jego priorytety. Mandatem zaufania i wszechstronnym poparciem obdarzono osobę Michała Sutyły, utożsamiając ideę RAS z jego osobistymi przekonaniami.

Wszechstronnie wykształcony, młody acz doświadczony w zmaganiach samorządowych kandydat, ostrogi politycznej aktywności zdobywał w Warszawie i w Międzyzdrojach. Z dystansem zewnętrznego obserwatora, spoza dotychczasowych układów wzajemnych zależności, trzeźwo widzi potrzeby naszego Miasta i jego mieszkańców. Merytorycznie przygotowany do funkcji menadżerskich, każdy etap swojego wykształcenia i pracy zawodowej wiązał z działaniami na rzecz naszego regionu. Związany emocjonalnie ze Świnoujściem, zawsze pielęgnował wszechstronne relacje Świnoujście – reszta świata. Otwarty i głęboko przekonany o ponad terytorialnych możliwościach Świnoujścia, może być człowiekiem wprowadzającym rzeczywiste europejskie standardy i strategiczne nowości.

Michał Sutyła ma 36 lat. Urodzony 13 września 1974 r. w Świnoujściu, na co dzień mieszka w Międzyzdrojach. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

Jest bezpartyjny. Radnym Rady Miejskiej został wybrany startując po raz pierwszy i otrzymując drugi rezultat w swoim okręgu wyborczym. Od początku kadencji piastował funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Przez 1,5 roku łączył ją ze stanowiskiem Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu aż do momentu objęcia funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Ukończył z wyróżnieniem Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Świnoujściu w 1993 r.

Pierwsze kroki zawodowe oraz naukę na wyższych uczelniach zdobywał w Warszawie.

Pracował min. w Fundacji Prawa Europejskiego „Euro Lex” oraz Grupie Wydawniczej INFOR pełniąc funkcję szefa Biura Współpracy Międzynarodowej.

Przez wiele lat współpracował z Biurem Informacyjnym Kancelarii Senatu RP oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytuł magistra geografii ekonomicznej otrzymał broniąc pracę magisterską dotyczącą szans

i zagrożeń ruchu turystycznego na Wyspie Wolin w relacjach z Wolińskim Parkiem Narodowym.

Jest również absolwentem Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Szczecińskiego, na którym ukończył politologię uzyskując tytuł magistra po obronie pracy, będącej analizą udziału senatorów z Województwa Zachodniopomorskiego w pracach Senatu III RP począwszy od 1989 r. Biegle posługuje się dwoma językami niemieckim i angielskim.

Michał Sutyła jest prywatnym przedsiębiorcą współprowadzącym rodzinną firmę turystyczną, która w 2011 r. będzie świętować 20 lat swojego istnienia. Posiada uprawnienia pilota wycieczek. Od 2010 r. jest członkiem Zarządu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pełniąc tą funkcję społecznie.

Żona Aleksandra pochodzi z Namysłowa (Opolszczyzna) jest z wykształcenia ekonomistką, absolwentką Politechniki Częstochowskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i obrotu nieruchomościami ukończonych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Syn Sebastian Aleksander lat 4 uczęszcza do Przedszkola Miejskiego im. Morskie Skarby.

     Osoba Michała Sutyły w sposób szczególny wiąże się z Miastem Świnoujście. To mariaż potrzeby chwili i szerokich horyzontów ponad skostniałymi podziałami i zastanymi od lat układami. Świadectwo RAS i pełna akceptacja programu ideowego stowarzyszenia, daje solidne podstawy dla pełnego programu wyborczego, kandydata na Prezydenta Miasta Świnoujście.

 

 

KOMENTARZE
Jacek - Zostań w M-jach
2010-08-08 17:00:13  |  IP: 87.96.57.*
"Osoba Michała Sutyły w sposób szczególny wiąże się z Miastem Świnoujście" ?????? Autor artykułu chyba nie zastanowił się co pisze. Michał związany jest tylko i wyłącznie z Międzyzdrojami. I niech tam pozostanie...
observator - nie ta liga
2010-08-08 15:27:43  |  IP: 95.129.225.*
To że pan Sutył urodził się w świnoujski szpitalu nie znaczy, że jego osoba jest szczególnie związana ze Świnoujściem. Pan Sutyła pisał pracę magisterską z prac senatorów więc w naturalny sposób musiał korzystać z Biura Kancelarii Sejmu i Senatu, ale czy to znaczy, że współpracował z nimi? raczej z nich korzystał. Dalej- taką opisówkę mają setki osób, więc na ich tle p. Sutyła niczym szczególnym niestety się nie wyróżnia. Dorosza zawieziono do Międzyzdrojów w teczce jako komisarza, no i się gościowi póxniej pofarciło w wyborach. Proponuję p. Michałowi, aby spróbował swoich sił wyborczych na swoim lokalnym poletku, bo drugi wynik w swoim okręgu i 154 głosy to zdecydowanie za mało, żeby uważać się za świetnego samorządowca godnego urzędu prezydenta w Świnoujściu. Chociaż marzyć każdy może...
Mieszkaniec Świnoujścia - Stanowisko RAS-u ws gazoportu
2010-08-08 14:32:36  |  IP: 83.21.141.*
Jak RAS widzi budowę gazoportu w Świnoujściu??Proszę o wypowiedź osobę kompetentną lub rzecznika prasowego RAS-u. Najlepiej jakby zrobić to w miarę szybko czy są za gazoportem czy też są przeciwnikami budowy gazoportu w kurorcie?
Pol - 1x tak, 1x nie!
2010-08-08 13:55:51  |  IP: 95.40.204.*
Michał Sutyła jako prezydent tak!! Krzysztof Nowak jako wiceprezydent zdecydowane nie!! I dlatego nie zagłosuje na pana Sutyłę!
czytelnik - Historia lubi się powtarzać!
2010-08-08 13:17:11  |  IP: 80.245.191.*
Od 20 lat mieszkam w Świnoujściu i obserwuję jak ci sami ludzie w Urzędzie przesiadają się tylko ze stołka na stołek tkwiąc w chorych układach, RAS to szansa na zmiany, gratuluję odwagi założycielom. Nawiązując do komentarza ppg, możliwe, że w Ś-ciu jest więcej niż 100 mieszkańców którym można wystawić taką laurkę tylko dlaczego nie kandydują w wyborach? Burmistrzem w Międzyzdrojach jest mieszkaniec Świnoujścia pan Leszek Dorosz dlaczego u nas prezydentem nie miałby zostać Michał Sutyła?
Mieszkaniec - Zmiany są dobre
2010-08-08 12:16:02  |  IP: 83.21.46.*
Czas postawić na młodych, wykształconych ludzi. Uważam, że kandydatura Michała Sutyły jest jak najbardziej odpowiednia. Zagłosujmy tylko Ras a dobrze
ppg - SAR już mamy!
2010-08-08 10:58:02  |  IP: 88.156.233.*
taka laurkę można wystawić przynajmniej ze 100 mieszkańcom miasta i wcale nie potrzeba nam importu kandydatów z innych miejscowości. RASowy Nowak powinien jeszcze pamiętać, że był czas, kiedy to przywoziło się w teczce bonzów na różne stanowiska, no chyba, że RAS tęskni za tym co było!? Jakie stanowisko widzi dla siebie organizator tego śmiesznego tworu i w jaki sposób ma zamiar doić powyborczą kasę miasta ? Panie Nowak, to już było! To se ne wruti, szkoda nafty!
« Poprzednia  | 1  | 2  |  Następna »
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

z ponad 20-letnim doświadczeniem.

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski