WYSPIARZ niebieski
ARCHIWUM ROZMAITOŚCI

10.10.2021 | Nie ma to jak prawdę mówić i to nie tylko połowiczną. Zastępca świnoujskiego prezydenta Barbara Michalska podczas seminarium internetowego w dniu 5 października z dumą przyznała, że świnoujscy seniorzy jeżdżą autobusami miejskimi za darmo. Nie dodała tylko, że dotyczy to znikomej części seniorów, a mianowicie tych, którzy ukończyli 70 lat.

20.09.2021 | W niedzielę 19 września o godzinie 15.03 maszyna "Wyspiarka" ostatecznie przebiła się w drążeniu tunelu na Warszów. Otwarcie tunelu przewiduje się za rok.

09.09.2021 | Nie na darmo mówi się, że "ryba śmierdzi od głowy". Tak jak w Państwie PiS, gdzie władza wie lepiej i jest z siebie zadowolona to i w Świnoujściu sytuacja ma się identycznie. Widać skąd świnoujskie władze miejskie czerpią wzorce.

01.09.2021 | Według danych na 31 sierpnia świnoujska maszyna TBM jest już na 1276 metrze tunelu. Do pokonania pozostało jej nieco ponad 200 metrów. Ostatnie dni to postęp prac nawet po 14 -18 metrów dziennie. Maszyna przed komorą odbiorczą zwolni, by bezpiecznie wejść w blok betonowy, a potem do szybu odbiorczego, który na moment wyjścia zostanie wypełniony wodą.

30.08.2021 | Zadałem 10 sierpnia br. pytanie Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków w Szczecinie. Po 20 dniach oczekiwań dowiedziałem się ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, że z bliżej nieokreślonych przyczyn technicznych (sic!) mój e-mail nie dotarł do adresata. Różne tłumaczenia w życiu słyszałem...i ciągle się uczę, że można jeszcze inaczej.

29.08.2021 | Strefa Płatnego Parkowania w Świnoujściu nie wymaga płatności w soboty i niedziele. Tak nie jest już z parkingiem przy Urzędzie Miasta Świnoujście i Miejskim Domu Kultury. Tam kasowanko parkingowe trwa bez wyjątku przez cały tydzień. Do tego bardziej skomplikowanego parkomatu i systemu opłat na rynku nie można było chyba kupić....Właściwie to brakuje tylko tego żeby tamtejszy parkomat żądał jeszcze odczytu linii papilarnych kierowcy.

23.07.2021 | "Jeśli radny Borowski nie znajdzie wroga na sesji , czy komisji to czuje się źle. Szanuję radnego z nazwiska. Podkreślam...z nazwiska" - mówił na sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 23 lipca br. radny senior Stanisław Bartkowiak po kolejnych kontrowersyjnych wypowiedziach radnego Jana Borowskiego

19.07.2021 | Od kilku lat przygotowywany jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Osiedla Posejdon, ale to dopiero przed kilkoma miesiącami pojawiła się uwaga o zmianę, która została w efekcie uwzględniona przez projektodawcę, Dotyczy ona budowy dominanty na narożniku ul. Wojska Polskiego i ul. Bałtyckiej, czyli na dzisiejszym targowisku Warta. Dominanta oprotestowana przez mieszkańców tego osiedla składającego się z domków o niskiej zabudowie to trzy budynki o wysokości 40 metrów, 25 metrów i 18,5 metra. Też bym nie chciał aby po wielu latach zamieszkania na takim osiedlu ktoś teraz z wysokiego piętra obserwował czy opalam się we własnym ogródku w majtkach czy też bez nich.

30.06.2021 | Na czerwcowej sesji Rady Miasta Świnoujście zastępca prezydenta Paweł Sujka poinformował, że uzgodnił z organizatorami FAMY iż ubiegłoroczny nietypowy, bo internetowy festiwal był 49 i 1/2, a tegoroczny będzie Jubileuszowy , czyli 50.

27.05.2021 | "Apele jednak przynoszą SUKCES" - mówiła 27 maja w trakcie sesji Rady Miasta Świnoujście jej przewodnicząca Elżbieta Jabłońska. To całkiem nowatorskie sformułowanie - taki nowotwór słowny. Dotąd bowiem przez wieki zwykle mówiono, że "Apele jednak przynoszą SKUTEK". Dla niektórych widać to bez znaczenia...

27.05.2021 | Świnoujście za „Promenadę Zdrowia” zostało uhonorowane nagrodą za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego w 2020 r. Jej wręczenie zaplanowano na piątek 28 maja. Nie wiedzieć czemu jednak w trakcie sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 27 maja świnoujski prezydent opowiadał radnym, że miasto otrzymuje tę nagrodę za Promenadę Zdrowia i Promenadę Historyczną. Cóż, lekko przesadził, albo zapomniał o którą to promenadę chodzi...i na wszelki wypadek wymienił obie.

13.05.2021 | 13 maja rano o godzinie 06.20 niezły korek powstał w rejonie przeprawy promowej Bielikami i dworcem PKP, Kolejarze przez dłuższy czas przetaczali sobie lokomotywy przy zamkniętych szlabanach przez co tej rejon był dla pojazdów całkowicie sparaliżowany. Czyżby 13 był faktycznie taki pechowy?

12.05.2021 | Trwa Tydzień Bibliotek. Ta publiczna w Międzyzdrojach pomimo ograniczeń pandemicznych tryska pomysłami i zachęca do udziału w wielu zdarzeniach prowadzonych za pośrednictwem internetu. Natomiast świnoujska Biblioteka Publiczna ...przesyła życzenia zdrowia w okresie koronawirusa. Dysonans oczywisty i to nie po raz pierwszy. Chcieć to znaczy móc...

25.04.2021 | Na świnoujskich promach Karsibór niestety nie występuje taki stan jak komfort fizjologiczny. Jeśli ktoś chce bowiem skorzystać z toalet na tych promach to musi o tym zapomnieć. Są one zamknięte na głucho. Wstyd nie tylko wobec mieszkańców, ale licznych gości łapiących za klamkę z głębokim rozczarowaniem na twarzy, a może raczej grymasem ciśnieniowego bólu?

25.04.2021 | Świnoujski prezydent w czasie kwietniowej sesji Rady Miasta Świnoujście utyskiwał, że wypomina mu się wydanie 8-stronicowego informatora o miejskich inwestycjach, podczas gdy jak podkreślał burmistrz Wolina Ewa Grzybowska wydała aż 36-stronicowy informator o wszystkim co się tam dzieje.

25.04.2021 | Jak informował w trakcie kwietniowej sesji Rady Miasta Świnoujście wyspiarski prezydent od początku tego roku, w związku z pandemią pomoc finansowa dla świnoujskich firm wyniosła aż...45,7 mln zł . Jak to skomentowała radna Joanna Agatowska pieniądze nie do wszystkich płyną szerokim strumieniem. Ba, według nas tę kasę dostało całkiem niewiele świnoujskich firm.

24.04.2021 | W trakcie dyskusji na sesji Rady Miasta Świnoujście w dniu 22 kwietnia br. na temat apelu do premiera w sprawie dojazdu przez ul. Ku Morzu do zabytków na Warszowie, znowu popisała się inaczej przewodnicząca , radna Elżbieta Jabłońska. Wobec wymiany zdań, czy doliczyć w apelu do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda jeszcze falochron centralny (dawniej wschodni) Jabłońska orzekła " Na razie zajmujemy się tymi najważniejszymi zabytkami ". Utrącono zatem wpisanie tam 200-letniego falochronu centralnego. Przypomnijmy przewodniczącej, że ów falochron powstał na zlecenie króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III i powstał w latach 1818-1823. Powstała w tym momencie skandaliczna nowa kategoria z podziałem na zabytki najważniejsze i mniej ważne.

23.04.2021 | Styl prowadzenia obrad sesji Rady Miasta Świnoujście przez jej przewodniczącą, radną Elżbietę Jabłońską niestety urąga podstawowym zasadom demokracji, ale także ... poprawności używania języka polskiego. Radna w tej ostatniej kwestii nie przebije jednak innego świnoujskiego radnego z jego "wartałoby" i "bardziejszy"

12.04.2021 | Po tym jak powoli kończą się możliwości betonowania Świnoujścia na lewobrzeżu władze miasta zabierają się ochoczo za prawobrzeże. W planach - przygotowanych oczywiście przez urbanistów - lanie sporych ilości betonu na wyspie Karsibór.

27.03.2021 | Zanim jeszcze zostanie opracowany przez fachowców, zlecony przez ZMPSiŚ raport o wpływie na świnoujską turystykę planowanej budowy terminalu kontenerowego na Warszowie to możemy już z dużą dozą prawdopodobieństwa napisać, że to będzie z pewnością "kolejna atrakcja turystyczna Świnoujścia" .

    Poprzednia  |  1  |  2  | 3  |  ...  |  108  |  Następna »   
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
Komentarze
C - Wygodni działkowicze
2009-08-11 20:11:53  |  IP: 80.245.190.*
Rzecz przykra z tymi działkowcami, że rozjeżdżają trawnik wokół wjazdu (szczególnie terenowy Jeep), śmiecą, a i zastawiają wjazd dla straży pożarnej na wypadek pożaru (a nie tak dawno spłonęła tam altanka). Na tym konkretnym wjeździe parkuje 4-5 aut. Nawet przejśc ani przejechac rowerem nie można. W ciągu ulicy jest przecież bardzo pojemna zatoczka. Może policja czasami tam zajrzy i zarobi troszkę z mandatów:)
kris - dobra rada
2009-08-06 17:01:21  |  IP: 92.42.113.*
Panie Nowak, miałem o panu zdecydowanie lepsze zdanie. Miałem...bo już je zmieniłem. Czy pan naprawdę chce się upodobnić do dziennikarza Możejki? jest pan na najlepszej ku temu drodze. Rozumiem informacja o jakimś lokalnym zdarzeniu, ale pan zaczyna się zachowywać jak wściekły pitbull, który bardzo chce kogoś w łydkę ugryźć i nie może. Niech się pan nad sobą zastanowi póki jeszcze czas, bo skończy pan jako kolejny dziennikarski oszołom. Czy nie ma innych ważnych spraw w naszym mieście tylko albo Agatowska, albo Żmurkiewicz albo teraz dyrektor osiru? uwziął się pan na nich czy co? weź się pan do roboty:)
Miś - Cyfry rzymskie
2009-07-21 22:05:13  |  IP: 80.245.180.*
XLV to 45, nie 65. Regaty są 45.
Marcin Chmielewski - Kino w muzeum żeglarstwa
2009-07-14 20:16:58  |  IP: 93.94.184.*
Najgorzej, że w tym muzeum miała być sala kinowa do wyświetlania filmów 3D. I to nie za kasę z miasta a z instytutu sztuki filmowej czy jakos tak, podobno były juz gwarancje kasy na to a teraz to obejrzymy sobie ladne apartamenty za miliony w marinie. I nie bedzie tam już żadnych imprez bo by było za głośno jak na promenadzie.
ja - Szemrane spółki
2009-06-11 15:08:01  |  IP: 80.245.190.*
Firma M&A to pewnie taka sama firma jak KK&H, która była inwestorem zastepczym przy budowie samowoli budowlanych na Krzywej. Po zrobieniu tego przekrętu pewnie się zlikwidowali, bo nikt o nich więcej nie słyszał.
Kuba - Zakładka turystyka
2009-05-28 21:55:17  |  IP: 80.245.190.*
Ponieważ nie ma komentarzy do turystyki (bo i po co) chciałbym pogratulowac redakcji super opracowania tej zakładki. Świetne opisy, bardzo ładne fotki. Z przyjemnością się czyta i ogląda. I z pewnością skorzystam z tych informacji wybierając się do niemieckich sąsiadów. Jeszcze nikt w tym mieście w tak czytelny sposób nie pokazał chociażby tego co można zobaczyc u naszych sąsiadów. Gratulacje. Super zakładka.
Kasia - Buahahaha
2009-05-25 23:08:09  |  IP: 80.245.190.*
Fotka 8 z ultramaratonu. Pęknę ze śmiechu chyba. Buahahaha. Fotelowe dziennikarki na swoich składakach. Śmiem wątpic czy dojechały chociażby do M-zdrojów. Nic Pan w tym temacie nie napisał Redaktorze:)
kazik - interesy Pontona
2009-05-18 16:26:22  |  IP: 83.12.40.*
Trudno powiedzieć o Pontonie, że zwariował, bo mądry to on delikatnie mówiąc nigdy nie był, chyba, że chodzi o jego interesy i prywatę - to rzeczywiście wręcz geniusz. Ale pomysł ze spalarnią to pełna kompromitacja pana przewodniczącego rady miasta. INTERES PONAD WSZYSTKO?
Mateusz - ale jaja
2009-05-16 16:06:04  |  IP: 92.42.113.*
Toz się pan zdiwiłes panie Nowak co? najpierw pan psy wiesza na prezydencie, ze smiał odwołac panią dyrektor, a teraz się okazuje, że ona kazała pana olewać. I nagle przypisuje pan ją do "władzy" haha. Bardziej zawiłe myslenie od pana ma już tylko redakto drugiej ambitnej gazety na wyspach redaktor Możejko. podajcie sobie ręce panowie! A skoro pan uważa że ktoś próbuje pana wykończyć za wszelką cenę to sugeruję skierowanie sprawy do prokuratury a nie wypisywanie bzdur.
gość wieczorny - medal
2009-05-07 17:20:12  |  IP: 83.21.11.*
Medal bedzie oczywiście będzie wisiał na piersi p.Żmurkiewicza, nawet w czasie Jego zajęć w myjni.Jednakże w takim przypadku -inwalidom wojennym musi dawać 15% rabatu. 15%,bo jest oszczędny, no i oczywiście o tym rzecznik p.Karelus musi złożyć oświadczenie do prasy. A p.Pomieczyński nie może być poszkodowany.BEdzie nosił medal w czsie wyjazdów na seminarium doktoranckie.
« Poprzednia  |  1  |  ...  |  11  |  12  |  13  |  ...  |  14  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

z ponad 20-letnim doświadczeniem.

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski