WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

Irena Eris i jej mąż Henryk Orfinger

12.01.2009 18:05

Nie będzie w Świnoujściu pięciu gwiazdek Dr Ireny Eris

Firma Dr Ireny Eris zrezygnowała z rozpoczęcia w Świnoujściu budowy pięciogwiazdkowego Hotelu SPA w pasie wydmowym nieopodal „Wiatraka”. Powód jaki podano to „wsparta insynuacjami i nieprawdziwymi informacjami nieustanna, negatywna kampania medialna wokół planowanej inwestycji”. Zdaniem prezydenta Janusza Żmurkiewicza, które wygłosił podczas dzisiejszej konferencji prasowej wszystkiemu winne są niektóre lokalne media, choć przypadkowo nie omieszkał podać też i innych istotnych argumentów

Na temat tej inwestycji pisaliśmy wielokrotnie wytykając lokalnym władzom głównie fakt bezprzetargowej dzierżawy działek w niezwykle atrakcyjnym miejscu za iście symboliczną kwotę. Takie rozwiązanie w tej sprawie przyjął prezydent i wspierająca go proprezydencka koalicja radnych. Procedowanie w tej sprawie było wyraźnie mętne i niezgodne z przepisami, czego przykłady podawaliśmy. Dotyczy to choćby zamieszczenia „maczkiem” w prasie informacji o wywieszonych na tablicy w Urzędzie Miasta wykazach działek przeznaczonych do wydzierżawienia cztery dni po tym, jak te wykazy zdjęto z urzędowej tablicy. Nie mówiąc już o tym, że w prasie ukazała się jedynie niezwykle krótka notka z nic nie mówiącymi numerami samych działek, bez podania, iż chodzi tu o najcenniejsze świnoujskie grunty.

Według założeń potwierdzonych przez Irenę Eris jeszcze 4 grudnia 2008 r., na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Świnoujściu wszystko było w porządku. Nawet wyrażano wtedy zadowolenie, że kamieńska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie nieprawidłowości związanych z decyzją o dzierżawie i podejrzeniem narażenia przez to Miasta na straty.

Hotel SPA Dr Irena Eris Świnoujście miał powstać w dzielnicy nadmorskiej Miasta. Miał być trzecim hotelem pod tą marką w Polsce, po hotelach w Krynicy-Zdroju i na Wzgórzach Dylewskich. Projekt zakładał budowę hotelu o powierzchni ponad 14 tys. m2 z 87 pokojami, Kosmetycznym Instytutem Dr Irena Eris z 30 gabinetami zabiegowymi, centrum SPA na pow. ponad 1000 m2. W hotelu zatrudnienie znalazłoby 160 osób. Koszt inwestycji to była kwota ok. 85 mln zł.

Zgodnie z e-mailem jaki otrzymaliśmy w poniedziałek 12 bm: Zarząd spółki Hotele SPA Dr Irena Eris podjął decyzję o rezygnacji z projektu budowy w Świnoujściu hotelu pod marką Hotel SPA Dr Irena Eris. Powodem tej decyzji jest wsparta insynuacjami i nieprawdziwymi informacjami nieustanna, negatywna kampania medialna wokół planowanej inwestycji (...) I dalej czytamy:

Uznaliśmy, iż mimo chęci zainwestowania bardzo dużych środków finansowych i wpisania się w rozwój tego jednego z piękniejszych nadmorskich kurortów, nie możemy narażać dobrego imienia firmy na bycie ofiarą politycznych sporów w mieście.

Pismo w tej sprawie do świnoujskich radnych skierował też Henryk Orfinger, mąż Ireny Eris. Między innymi pisze w nim: „Ja, uczciwy idealista stałem się narzędziem w rękach Radnych Świnoujścia w walce politycznej z Prezydentem Miasta. (...) zaangażowanie Pani Minister Julii Pitery (tu oponenci próbują walczyć po decyzji prokuratury), nagonka w prasie lokalnej, szkalowanie mnie, mojej żony i naszego przedsiębiorstwa, podając nieprawdziwe fakty, to działania, które mają swoje granice (...) Teraz jednak pod presja mediów, inspirowanych przez przeciwników Prezydenta miasta Świnoujście i nie godząc się na łatkę krętaczy, kombinatorów oraz „wykorzystywaczy” z przykrością rezygnujemy z tej inwestycji w oparciu o dzierżawę”. Jeszcze dalej czytamy w piśmie H. Orfingera: „Nie wykluczamy naszego udziału w przetargu, jeżeli miasto podejmie taką decyzję. Rynek zweryfikuje wtedy nasze oceny”.

Dzisiaj odbyła się też w świnoujskim urzędzie konferencja prasowa z udziałem prezydenta Janusza Żmurkiewicza, jego zastępcy Andrzeja Szczodrego i jeszcze kilku osób z urzędu. Wynikało z niej jednoznacznie, że winę za wycofanie się inwestorów ponoszą media inspirowane przez niektórych radnych. Prezydenta Żmurkiewicza jak zwykle poniosło i nawrzucał ile wejdzie wszystkim, którzy go krytykują. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na najprostsze pytania czy dostrzega i jak tłumaczy nieprawidłowości w procedowaniu związanym z działkami i co się właściwie stało od 5 grudnia 2008 r., że podjęto taką decyzję o zaniechaniu inwestycji. Dało się słyszeć tylko komunały o politycznych wrogach, nękaniu prezydenta i o tym, że procedowanie było zgodne z przepisami. Prezydent chyba się też nieco wygadał, stwierdzając, że Dr I. Eris otrzymała od wojewody do spełnienia nowe ostre wymogi środowiskowe po których każdy mógłby mieć dosyć. Na konferencji radny Możejko informował również o wywiadzie jakiego ostatnio udzieliła I. Eris z którego wynikało, że są teraz trudności w uzyskaniu kredytów. Jak wiadomo z kolei minister Julia Pitera od grudnia jest także zainteresowana wyjaśnieniem niejasnych okoliczności dzierżawy działek. Powodów dla których firma odstąpiła więc od inwestycji mogło być z pewnością kilka. Prezydentowi zaś bardzo wygodnie jest teraz obrzucić błotkiem wszystkich innych...

 

 

 

KOMENTARZE
Hun - Możejko
2009-01-22 15:05:59  |  IP: 77.252.108.*
a jaki ma interes Możejko w ciągłym atakowaniu tej inwestycji i w tropieniu wpadek, niedociągnięć ? Kogo reprezentuje ? Może Kristensena, który umieszcza w jego gazetce swoje reklamy i chce się w ten sposób ustrzec konkurencji dla swojego od-wieków-planowanego hotelu ?
gość wieczorny - Eris
2009-01-15 15:08:42  |  IP: 83.21.53.*
to p.PITERA też startowała do działki?
mig - początek
2009-01-12 23:36:35  |  IP: 80.245.182.*
Popatrzmy z drugiej strony, do jakich wniosków musiała dojśc pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Pani Julia Pitera że Pani Eris wycofała się z tej niejasnej inwestycji. Myśle że sprawa dopiero się rozkręca...
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

                 OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl

 

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski