WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

foto K

16.04.2024 7:29

Realna groźba zamknięcia Latarni Morskiej w Świnoujściu

Pomimo licznych deklaracji polityków dawnej opozycji, a obecnie rządzących nadal zamknięta jest ul. Ku Morzu i niedostępne są dla turystów topowe świnoujskie zabytki - Latarnia Morska i Fort Gerharda. Miało się zmienić na lepsze, a niestety wygląda na to , że były to deklaracje bez pokrycia. A przecież wystarczy uruchomić linię autobusową od Barlickiego do tamtejszych zabytków (bez żadnego przystanku po drodze) przy wykorzystaniu policjantów dzisiaj pilnujących zakazu wstępu w okolice terminalu. Jeden z nich mógłby przecież jeździć sobie takim autobusem pilnując pasażerów (jeśli faktycznie w ogóle trzeba). Poniżej publikujemy zamieszczony na fb dramatyczny tekst od ludzi zajmujących się latarnią.

 

"Szanowni Państwo, Kochani

odpowiadając na setki Waszych pytań o tegoroczny 2 maja- Dzień Flagi RP- pragniemy poinformować, że w tym roku flaga - pierwszy raz od 10 lat najprawdopodobniej nie załopocze na Latarnia Morska w Świnoujściu.

W geście solidarności nie wywiesimy także flagi na Latarnia Morska w Niechorzu - nasze stowarzyszenie, które przez ponad 20 ostatnich lat opiekuje się w/w latarniami jest bliskie podjęcia decyzji o zamknięciu Latarnia Morska w Świnoujściu dla ruchu turystycznego.

Powód? Wbrew obietnicom i deklaracjom polityków i Operator Gazociagow Przesylowych Gaz System S A nie przygotowano żadnej pomocy i od 30 września 2023 roku funkcjonujemy bez jakiejkolwiek pomocy/ od 13 kwietnia nie ma dostępu do nas droga lądową. Transport morski nie zapewnia pokrycia kosztów utrzymania.

Dziś odbyła się także video-konferencja, którą zorganizował Pan Wojewoda Zachodniopomorski , a w której Gaz- System reprezentowała vice-prezes @Adam Bryszewski - wnioski są dla nas bardzo smutne. Przedstawiciele tej spółki, które sprowadziła na Świnoujście i prawobrzeże obecny stan uważają, że funkcjonujące komercyjnie rejsy / bilety normalny 78 zł/ zabezpieczają interes "komercyjnych" podmiotów ( tak nazwano naszą latarnię). Kto chce, ten wykupi bilet i "sobie" dopłynie. Przy takiej retoryce i doradcach z których porad korzysta jak widać zarządu spółki szanse na uzyskanie porozumienia są minimalne, a prognozy na przyszłość pesymistyczne.

Ktoś pisał, że "dobra zmiana" pomoże. Pomogła- za chwilę latarnia nie będzie dostępna dla ruchu turystycznego.

Dziękujemy Janusz Żmurkiewicz Paweł Sujka za dzisiejsze starania na rzecz interesu naszej Królowej i prawobrzeża.

Latarnia Morska w Świnoujściu"

 

zdjecie
KOMENTARZE
𝑅𝑜𝑑𝑧𝑖𝑛𝑎 𝐺𝑟𝑧𝑦𝑏𝑜𝑤𝑠𝑘𝑖𝑐ℎ - ______________
2024-04-16 9:34:22  |  IP: 78.10.206.*
Wojewoda niech płaci gigantyczne odszkodowania, bo blokada ulicy Ku Morzu nie jest niczym uzasadniona poza fanaberiami kilku polskojęzycznych przybłęd.
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

                 OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl

 

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski