WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

24.07.2021 6:09

Minął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2022

12 wniosków wpłynęło w terminie do Budżetu Obywatelskiego 2022. Teraz wszystkie przejdą wstępną weryfikacje pod kątem zgodności z regulaminem BO, merytorycznym i techniczno – finansowym. To już ósma edycja Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Zobacz, jakie wnioski zostały złożone.

 

Przewidywana kwota na realizację zwycięskich wniosków BO 2022 wynosi 3,3 mln zł. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, BO jest podzielony na tzw. twarde (inwestycyjne) propozycje i tzw. miękkie (o charakterze prospołecznym, kulturalne, sportowe itd.)

Łączny koszt realizacji projektów tzw. twardych nie może przekroczyć kwoty 3 050 000,00 zł. Natomiast tzw. miękkich - 250 000,00 zł.

Koszt realizacji jednego projektu tzw. twardego nie może przekroczyć 1 mln złotych, a miękkiego – 40 tys. złotych.

WYKAZ WNIOSKÓW ZŁOŻONYCH DO BO 2022

HARMONIA W PRACY, HARMONIA WE MNIE. STOP WYPALENIU ZAWODOWEMU

Zorganizowanie dwudniowych warsztatów wyjazdowych dla osób czynnych zawodowo pracujących w instytucjach i firmach na terenie miasta prowadzonych przez psychologów. Głównym tematem zajęć będzie syndrom wypalenia zawodowego powstałego w wyniku przeciążenia emocjonalnego oraz fizycznego powodowanego przez stres. Uczestnicy warsztatów nabędą umiejętności radzenia sobie ze stresem, odbędą spotkania z psychologiem i odnajdą spokój w życiu zawodowym i osobistym. Realizacja dla 45 uczestników biorących udział w pięciu grupach, w ramach kilkugodzinnych zajęć. Zakup gadżetów relaksujących i książek.

TECHNIKA DLA ZDROWIA

Zakup sprzętu i oprogramowania dla zapewnienia bezpieczeństwa i jakości opieki nad pacjentem

Dokonanie zakupu sprzętu medycznego i oprogramowania dla zapewnienia szybkości i skuteczności działania służb medycznych w sytuacjach szybkiej diagnostyki pacjenta obłożnie chorego, reanimowanego lub znieczulonego podczas zabiegu. Poprawa bezpieczeństwa medycznego pacjentów szpitala podczas zabiegów resuscytacyjnych i znieczuleń. Zakup mobilnego cyfrowego aparatu RTG, sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, urządzenia do kompresji klatki piersiowej przy reanimacji oraz holterów ciśnieniowych EKG.

RATUJEMY UCZĄC

Aktywizacja młodzieży poprzez zdobywanie dodatkowych uprawnień i kwalifikacji oraz poszerzenie wiedzy z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Spotkania z uczniami w szkołach ponadpodstawowych, szkoleniowy obóz sportowy dla 15 osób, prowadzenie zajęć edukacyjno-profilaktycznych oraz przeprowadzenie szkolenia profilaktycznego dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w Świnoujściu z zakresu pierwszej pomocy. Zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie Miasta, jak również korzystających z obszarów wodnych.

ZDROWIE NA WYSPACH

Zachęcenie mieszkańców do dbania o własne zdrowie. Pokazanie jaki wpływ ma zdrowe odżywanie, kondycja fizyczna i psychiczna. Zapoznanie mieszkańców miasta z piramidą zdrowia. Projekt ma na celu edukację na temat nie marnowania jedzenia i wykorzystania funkcjonującej w mieście – jadłodzielni. Wsparciem i edukacją objęci będą wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek za pomocą festynu o tematyce zdrowotnej.

INFOLINIA – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

COVID-19 wpłynął negatywnie na życie wielu mieszkańców- zwłaszcza dzieci i nastolatków. Wirus spowodował stres, niepokój i poczucie bezradności, co wpłynęło negatywnie na rozwój społeczny osób młodych. Priorytetem w tym zakresie jest szeroka oferta wsparcia psychologicznego mieszkańców poprzez pomoc udzielaną telefonicznie lub online. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają gotowości na bezpośredni kontakt ze specjalistą, a także dla osób starszych czy z niepełnosprawnościami.

A JOURNEY TO THE GREAT UNKNOWN – PODRÓŻ W WIELKĄ NIEZNANĄ

anglojęzyczny projekt czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu

Projekt ma na celu utworzenie nowoczesnej czytelni językowej dla uczniów klas 4-8, która będzie miejscem odpoczynku i poszerzania kompetencji językowych. Korzystanie z zasobów czytelni językowej umożliwi uczniom systematyczne ćwiczenie porozumiewania się w języku angielskim poprzez cykliczne dyskusje nad danym tekstem literackim przy wsparciu nauczyciela. Zaplanowano drobne prace remontowe oraz zakup mebli, miniwieży do audiobooków, aktualnych pozycji literackich i multimedialnych.

PRZYSTAŃ ZABAWY

Sala aktywności dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP
w Świnoujściu

Projekt ma na celu utworzenie nowoczesnej sali zabaw i wypoczynku dla uczniów klas 1-3. Zaplanowana przestrzeń rozrywki powstałaby w istniejącym pomieszczeniu, poprzez rearanżację zyska nowy wymiar i zastosowanie dopasowane do potrzeb psychorozwojowych dzieci. Zaplanowano drobne prace ogólnobudowlane oraz doposażenie sali w sprzęt służący rekreacji, aktywności i wyciszeniu dzieci klas młodszych.

JĘZYKI OBCE DLA KAŻDEGO

(ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI)

Warsztaty językowe - w ramach, których odbywałyby się zajęcia nauki języka angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego w stopniu podstawowym i zaawansowanym, przeznaczone dla osób dorosłych w grupach 10 osobowych, 2 razy w tygodniu, w okresie luty-czerwiec. Celem projektu jest integracja mieszkańców, poprawa komunikacji z odwiedzającymi nasze miasto obcojęzycznymi turystami oraz poznanie kultury i zwyczajów krajów należących do Unii Europejskiej.

KINO LETNIE NA WYSPIE

Projekt dedykowany jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych spędzających lato w Świnoujściu. Organizacja kina familijnego połączonego z piknikiem rodzinnym odbywać się będzie w każdą sobotę. Pokaz filmowy zorganizowany będzie za pośrednictwem profesjonalnej firmy zapewniającej sprzęt, obsługę oraz licencję filmową, nagłośnienia, transport sprzętu, sprzątanie po projekcji

i wynajem leżaków. Projekt pozwala na nieodpłatny dostęp do szeroko pojętej kultury.

ŚWINOUJSKIE CENTRUM AKTYWNOŚCI I INTEGRACJI

SPOŁECZNY ARCHIPELAG”

Projekt zakłada stworzenie w nieużytkowanej pływalni miejskiej przy ul. Żeromskiego całorocznego centrum społeczno-sportowego dla mieszkańców miasta oraz turystów. Budynek wraz z przyległym terenem będzie pełnił funkcje sportowe (rowery stacjonarne, mini tor dla rolek, stoły do pin-ponga, sprzęt do ćwiczeń, basen z gąbkami). Na zewnątrz obiektu wyznaczone zostanie miejsce na lodowisko. W ramach funkcji społecznych powstanie sala integracji społecznej, klubo-kawiarnia, miejsce na dyskusyjny klub filmowy, gry planszowe, gabinet dietetyka oraz gabinety fizjoterapeutyczne.

ISKRA ŻYCIA”

publiczny dostęp do urządzeń ratujących życie AED

W ramach projektu planowany jest zakup 55 urządzeń i umieszczenie ich w miejscach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przedszkola, autobusy Komunikacji Miejskiej, obiekty sportowe i kultury. Zakup AED ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców miasta szczególnie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Przywrócenie w ciągu 4 minut akcji serca może uchronić poszkodowanego od nieodwracalnych zmian w mózgu, a użycie AED w ciągu 2 minut od zatrzymania pracy serca – zwiększa szanse poszkodowanego o 70 % na przeżycie. Automatyczny defibrylator jest prosty w użyciu i mogą go obsługiwać osoby niemające wykształcenia medycznego.

PLAC AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

OCR od Juniora do Seniora

Projekt ma na celu umożliwienie organizowania zawodów OCR, stworzenie miejsca wypadowo- treningowego dla pobliskich drużyn sportowych OCR, a także stworzenie własnej drużyny sportowej OCR reprezentującej miasto. Ważnym elementem przedsięwzięcia są alternatywne zajęcia wychowania fizycznego oraz międzypokoleniowe miejsce dla spędzenia wspólnego czasu dla całej rodziny. Zakup i instalacja urządzeń infrastruktury sportowej w postaci przeszkód i bram przeszkodowych.

Lista projektów dopuszczonych do głosowania zostanie zgodnie z harmonogramem opublikowana w dniu 31 sierpnia 2021 r. na stronie internetowej www.swinoujscie.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta bip.um.swinoujscie.pl (zakładka "Budżet Obywatelski) razem z kartą do głosowania. W tym dniu rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 5 października 2021 r.

W miesiącach wrzesień-październik odbędą się również spotkania konsultacyjne autorów projektów z mieszkańcami Miasta oraz publiczna prezentacja projektów przez autorów.

 

INFORMACJE O BO 2022 r. oraz o poprzednich edycjach BO ZNAJDZIESZ RÓWNIEŻ W BIP, POD ADRESEM: http://bip.um.swinoujscie.pl/artykuly/1245/budzet-obywatelski

 

Info: BIK Urząd Miasta Świnoujście

Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

z ponad 20-letnim doświadczeniem.

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski