WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

11.09.2019 15:34

Platforma Obywatelska z oświadczeniem

Otrzymaliśmy właśnie oświadczenie podpisane przez radnych PO. Odnosi się ono do pamiętnego głosowania na sesji nadzwyczajnej w dniu 9 września w sprawie zaopiniowania granic świnoujskiego portu . Poniżej publikujemy ów tekst

 

Oświadczenie

"Jesteśmy za rozwojem Świnoujścia. Chcemy zachowania jego morskiego, wyspiarskiego charakteru. Naszym zdaniem formuła w której prawobrzeżna cześć Miasta ma być przeznaczona na hotele i apartamentowce jest dla nas nie do przyjęcia. Jesteśmy za zrównoważonym rozwojem gospodarki morskiej, turystyki oraz funkcji uzdrowiskowych. Lewobrzeżna część miasta, naszym zdaniem, powinna pozostać turystyczna i uzdrowiskowa, a prawobrzeżna powinna rozwijać się gospodarczo. Przed poniedziałkową sesją, na której rozważaliśmy udzielenie poparcia lub brak poparcia dla zmiany granic portu, Komisja Gospodarki Morskiej jednogłośnie poparła wniosek o wycofaniu uchwały. W tej komisji zasiadają przedstawiciele wszystkich klubów, także klubu SLD. Nie jest prawdą, że brak opinii jest poparciem dla budowy terminala. TO KŁAMSTWO! Prawdą jest, że sprzeciw wobec uchwały byłby także sprzeciwem wobec innych inwestycji potrzebnych miastu, takich jak drogi dojazdowe do portu czy rozwój terminala promowego. W ministerialnym projekcie dotyczącym rozwoju portu, który był przedmiotem obrad wyżej wymienionej komisji brakowało podstawowych informacji takich jak: wpływ inwestycji na środowisko, poziom hałasu, brak analizy ekonomiczno-społecznej. Rząd nie przeprowadził również konsultacji społecznych w tej sprawie. W tej sytuacji odmowa udzielenia poparcia dla uchwały była najrozsądniejsza. Uważam również, że w sprawie portu kontenerowego powinno się odbyć ogólnomiejskie referendum.

Elżbieta Jabłońska

Jan Borowski

Leszek Waga

Wiesław Góreczny"

Z poważaniem

Jan Borowski - przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Świnoujście

 

KOMENTARZE
wyborca - PO-owskie bagno
2019-09-11 22:14:36  |  IP: 95.129.225.*
Panu Borowskiemu wydaje się że "ciemny lud" Świnoujścia kupił jego numerek? Zbratanie się z PiS to pocałunek śmierci przed kampanią wyborczą. Albo sie ma jaja i mysli samodzielnie i działa samodzielnie albo tylko pod dyktando PiS i Januszka, który chodzi też na pasku PiSu.
glo - Kłamstwo?
2019-09-11 20:57:34  |  IP: 176.221.123.*
Jakie kłamstwo panie bezradny? Czy to wobec tego oznacza, że kłamstwa dopuściła się urzędowa prawniczka? Przecież kobieta na sesji dużymi literami powiedziała chyba nawet dwa razy,że brak opinii jest formą poparcia rozszerzenia granic portu a więc i terminala kontenerowego. Bezradny nawet dużych liter nie rozumie? To co tam robi?
Rozczarowany - Świnoujska Nowa Huta
2019-09-11 18:12:22  |  IP: 176.221.123.*
Jak myślicie, z czego Kraków jest dumny i co jest jego wizytówką? Wawel i Planty czy Nowa Huta? I co im się do tej pory czkawką odbija? Najpierw wybudujcie parkingi i zlikwidujcie problemy z wodą, a dopiero potem pogadajmy o drodze dojazdowej, która i tak będzie zatkana tirami. Dziękuję PO za taki "rozwój"...
Max - PO
2019-09-11 16:18:58  |  IP: 37.8.231.*
Szanowni Państwo Radni Czytając to oświadczenie mam pewność, że nie bardzo wiecie o czym napisaliście. Po pierwsze zrównoważony rozwój nie może być przez was pojmowany w wersji komunistycznej(!!!). Taki "zrównoważony rozwój" jaki proponujecie to np. zbudowanie Nowej Huty w Krakowie. Jeśli najwyższym dobrem Świnoujścia jest jego położenie geograficzne i piękna plaża, rozwinięta na bardzo wysokim poziomie infrastruktura hotelowa, wypoczynkowa i turystyczna, to funkcja wczasowa, turystyczna, uzdrowiskowa powinna być nadrzędna.Jeśli terminal kontenerowy będzie porażką, a to jest dzisiaj na 90% pewne, to nic nam nie zwróci pięknej bałtyckiej plaży. Gospodarka morska w Świnoujściu , zdaniem fachowców, a nie politycznych ekspertów gotowych za kasę promować każdą głupotę, to stocznia,terminal masowy, terminal lng i intermodalny terminal promowy. To bardzo dużo jak na 40 tysięczne miasteczko. Po drugie, dlaczego nie negocjowaliście ustalenia przyszłych granic portu handlowego, dlaczego nie przedstawiliście swojej wersji inwestycji drogowych i kolejowych. Nie chciało się wam, czy temat za trudny ? Po trzecie, brak opinii jest poparciem dla budowy terminala kontenerowego. To nie kłamstwo tylko z waszej strony nieznajomość ustawy. Po czwarte, rozgrzeszacie prezydenta z braku pojęcia o prowadzeniu negocjacji, z niechęci do wypracowania kompromisu. Przecież granice portu przedstawione przez ministerstwo to nie obowiązująca ustawa czy rozporządzenie. Po piąte, to że rząd nie przeprowadził tego czy owego nie usprawiedliwia waszego braku kompetencji. To tym bardziej powinno zmusić was do myślenia i refleksji, do żądania na piśmie w formie uchwały wyczerpania zapisów przedmiotowej ustawy. Na koniec jeszcze uwaga. Komisja morska powinna być natychmiast zlikwidowana jako nie mająca żadnych kwalifikacji w sprawach morskich oraz wybitnej niechęci do korzystania z opinii mieszkańców.
Mieszkaniec - Bełkot
2019-09-11 15:49:52  |  IP: 92.42.112.*
Czy naprawdę nas mieszkańców uważa się za idiotów? Czy radni reprezentują swoje widzimisię czy opinię, głos i potrzeby mieszkańców? Itp, itd.
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski