WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

16.05.2019 12:07

Finał konkursu plastycznego pt. „W krainie najpiękniejszych legend”

(Międzyzdroje) W środę 15 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się finał konkursu plastycznego pt. „W krainie najpiękniejszych legend” w ramach Tygodnia Bibliotek. Konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach, Koło nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci wyobraźni, przybliżenie polskich i zagranicznych legend oraz zwiększenie zainteresowania literaturą wśród dzieci i młodzieży. Nadesłano ok. 250 prac z takich miejscowości jak: Biały Bór, Choszczno, Darłowo, Dziwnów, Golczewo, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Kamień Pomorski, Kołbaskowo, Kołobrzeg, Koszalin, Międzyzdroje, Niechorze, Nowe Czarnowo, Nowogard, Pobierowo, Police, Przybiernów, Pyrzyce, Rewal, Stargard, Szczecin, Szczecinek, Świnoujście, Wałcz, Wapnica, Wolin, Wrzosowo, Wysoka Kamieńska

 

 

Komisja konkursowa w składzie: Julianna Rogowska – malarka, dziennikarka, poetka, pasjonat historii regionu, Janina Bagrowska – artystka, hafciarka, Krystyna Marzec – artystka, rzeźbiarka, malarka, Jolanta Nyrkowska – artystka lokalna, portrecistka, z zamiłowania poetka, malarka, Beata Kiryluk – zastępca burmistrza Międzyzdrojów , Małgorzata Warczygłowa – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolinie, Elżbieta Jakubiak – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach  oraz Ewa Kaźmierczak i Agnieszka Wolf– członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło nr 19 w Międzyzdrojach, Adam Szczodry – Sekretarz Miasta Międzyzdroje, Artur Duszyński – dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach
Pan Piotr Wardziukiewicz – projektant, grafik, członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” oraz dyrektor i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach nagrodziła i wyróżniła następujących autorów prac:

Kategoria Przedszkolaki: 
I miejsce: Maciej Niedworok - Przedszkole w Dziwnowie
II miejsce: Michalina Bijata– PSP we Wrzosowie
III miejsce: Julia Musialska – Przedszkole Morskie skarby w Międzyzdrojach
III miejsce: Aleksandra Kowalska - PSP we Wrzosowie
III miejsce: Jakub Matuszewski – Przedszkole w Dziwnowie
III miejsce: Kamil Marczak – PSP we Wrzosowie
Wyróżnienie: Lena Derlatka - Przedszkole Morskie Skarby w Międzyzdrojach
Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy I-III)
I miejsce: Marika Tymińska – SP nr 1 w Międzyzdrojach
II miejsce: Amelia Świątek – SP nr 2 w Goleniowie
II miejsce: Gabriela Minkiewicz – PSP we Wrzosowie
III miejsce: Jagoda Lewandowska – SP nr 6 w Świnoujściu
Wyróżnienie: Julia Garbowska – Gryfiński Dom Kultury
Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy IV-VI)
I miejsce: Nadia Mituła – SP nr 2 w Goleniowie
II miejsce: Maja Kus – PSP w Wolinie
III miejsce: Hanna Staruk – Gryfiński Dom Kultury
III miejsce: Nadia Krzywdzińska – ZPO w Kołbaskowie
III miejsce: Krzysztof Turczynowicz – SP nr 7 w Koszalinie
Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasa VII-VIII) i Gimnazjaliści
I miejsce: Aleksandra Wozińska – Gimnazjum w Wolinie
I miejsce: Magdalena Romanowska – Gimnazjum w Golczewie
II miejsce: Hanna Czuczwara – SP nr 7 w Stargardzie
III miejsce: Kevin Wiśniewski – Gimnazjum w Wolinie
Wyróżnienie: Ewelina Popławska – Gimnazjum w Policach
Kategoria: Uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych
I miejsce: Alicja Szymańska – Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu 
II miejsce: Lesia Savchuk – I L.O. w Białym Borze
III miejsce: Kinga Kurant – Zespól Szkół w Kamieniu Pomorskim
Kategoria: Szkoły Specjalne
I miejsce: Dawid Chłystek – ZSS w Nowym Czarnowie
II miejsce: Julia Sulowska – ZSS w Nowym Czarnowie
III Miejsce: Fabian Kałdowski – ZSS w Nowym Czarnowie

Nagroda Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło nr 19 w Międzyzdrojach – Weronika Radwań - ZSS w Nowym Czarnowie.

Więcej w papierowym wydaniu gazety

zdjeciezdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

           Wynajmę dom piętrowy o pow 140 m2 

               na działce 1000 m2

     teren ogrodzony, cicha spokojna  dzielnica Świnoujścia

              Dom w pełni wyposażony  wraz z umeblowaniem

               5 pokoi z tarasami  , 2 kuchnie , 2 Łazienki

                                    Telefon 722 047 785

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski