WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

05.02.2010 10:59

Trzy oferty na budowę terminalu LNG złożone

Wszystkie trzy konsorcja, zakwalifikowane do finałowego etapu w procedurze wyboru wykonawcy terminalu gazu skroplonego (LNG) w Świnoujściu, złożyły oferty wstępne. Miały na to czas do 4 lutego br.

Oferty złożyły następujące konsorcja:
1. Saipem S.p.A  (Włochy) - Saipem SA (Francja) - Techint Compagnia Tecnica Internazionale S.p.A. (Włochy) - Snamprogetti Canada Inc. (Kanada) - PBG SA (Polska) - PBG Export Sp. z o.o. (Polska).
2. Tecnimont S.p.A. (Włochy) -  Polimex Mostostal SA (Polska) - Sofregaz SA (Francja) - Vinci Construction Grands Projets Sas (Francja) - Entrepose Contracting SA (Francja).
3. Daewoo Engeneering & Construction Co Ltd. (Korea) - Korea Gas Corporation (Korea) - Daewoo Engineering Company (Korea).

Kolejnym etapem w postępowaniu będą negocjacje z oferentami, po których – w kwietniu br. - będą mogli składać oferty ostateczne. –
W maju br. chcemy podpisać umowę z konsorcjum, które zbuduje terminal LNG w Świnoujściu – informuje Prezes spółki Polskie LNG S.A. Zbigniew Rapciak. - Budowa rozpocznie się już w drugiej połowie br., a terminal zostanie oddany do eksploatacji 30 czerwca 2014 r. – dodaje.

Polskie LNG ogłosiło procedurę wyboru wykonawcy terminalu LNG 6 sierpnia 2009 r. Wnioski o udział w postępowaniu złożyło 8 podmiotów, skupiających w sumie 25 firm z 9 krajów. 9 listopada 2009 r. trzy konsorcja zostały zakwalifikowane do finałowego etapu.

Dzięki terminalowi LNG drogą morską będzie można pozyskać do 5 mld m3 gazu ziemnego rocznie. W zależności od zapotrzebowania możliwa będzie rozbudowa terminalu do 7,5 mld m3, bez konieczności powiększania terenu, na którym powstanie. Obecnie Polska zużywa ok. 14 mld m3 gazu rocznie.



Justyna Bracha-Rutkowska

Rzecznik prasowy
Polskie LNG S.A.
www.polskielng.pl

 

KOMENTARZE
cała prawda LNG - Co jeszcze oprócz gazoportu???
2010-02-08 8:31:11  |  IP: 83.21.146.*
Podobno są plany wybudowania elektrowni gazowej koło gazoportu, ciekawe co drodzy mieszkańcy....niech Miasto i LNG zaprzeczy tym planom na papierze, zobaczymy czy to zrobią??
ja - taka prawda
2010-02-07 19:13:10  |  IP: 80.245.190.*
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Silny-wybuch-gazu-w-elektrowni-w-USA---sa-dziesiatki-ofiar,wid,11932652,wiadomosc.html?ticaid=199a4
Przeciwnik LNG!!!! - Które banki pożyczą LNG???
2010-02-07 17:56:36  |  IP: 83.21.162.*
ja bojkotuję i wycofuję swoje lokaty z banków które pożyczą pieniądze LNG na budowę terminalu w Świnoujściu!!!!
gośc - GAZ do dechy
2010-02-07 16:22:11  |  IP: 79.186.193.*
LNG ściemia i to rozumiem, bo to ICH interes.Tylko dlaczego pomagają im nasi,w tym ludzie z Warszowa. Niekiedy nawet mądrze mówiący, ale w tym temacie t r a g e d i a. Ś-cie spadnie do podrzędego terenu turustycznego, zamiast tego wzrośnie b.poważnie zagrożenie - i to różnorakie. Czy ktos pomylał o tym,że droga przez park i w tej chwili jest cieńka a co będzie jak będą nią jeżdziły cysterny? Wszystko postawione na głowie - jak to zwykla u POLAKÓW.
Świnoujście - Kręcą grubo...
2010-02-06 13:04:30  |  IP: 83.21.128.*
Ktoś chce wyssać trochę kasy z budżetu naszego państwa i Unii Europejskiej!!największy wał Europy ten gazosyf!!gdzie Program NATURA 2000??odległość od siedzib ludzkich 300m od granicy gazosyfu tak na moje oko!!TO gdzie tu logika??elementarny jej brak!!!
max - lng
2010-02-06 10:04:41  |  IP: 80.245.182.*
Kiedyś o Polakach mówiono, że gdybyśmy byli właścicielami największych pustyni świata, to i tak importowalibyśmy pustynny piach. Dziś ten stary dowcip nabrał sensu. Polska ma zasoby gazu na 200 lat. Amerykańskie wielkie firmy kupiły już 44 koncesje na wiercenia i eksploatację złóż. A co robi Polska? Polska- bardzo bogaty kraj- buduje gazoport, by sprowadzać gaz z Kataru.
ja - Kręcenie lodów ?
2010-02-06 8:34:22  |  IP: 80.245.190.*
Złoża gazu w Polsce starczą na 200 lat, nawet Putin sie ich przestraszył ,mamy NAJWIĘKSZE na świecie zasoby węgla brunatnego, a budujemy gazoport ? gdzie tu logika ?
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

 

Oferujemy mieszkania na wynajem długoterminowy

w Świnoujściu, w Centrum i na Warszowie. 

Nie wypowiadamy na sezon.

Mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe,

w pełni wyposażone.

Więcej informacji pod nr tel. 748 084 161

 

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

z ponad 20-letnim doświadczeniem.

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00