WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

11.10.2018 10:12

Zawody II Edycji „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”

Dnia 10 października już po raz trzeci odbyły się zawody lekkoatletyczne z cyklu „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.            

 

Świnoujskie „ Czwartki” skierowane są do dzieci szkół podstawowych z klas IV-VI. Celem zawodów jest nie tylko rywalizacja  i szukanie młodych talentów lekkoatletycznych, ale również integracja z rówieśnikami, dobra zabawa, a przede wszystkim sportowa przygoda.

            Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci. Podczas ostatnich zawodów wystartowało 129 młodych lekkoatletów, którzy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach sportowych: w biegu na 60m, 300m, 600m (dziewczynki), 1000 m (chłopcy) oraz w skoku wzwyż, skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową.

            Trzecie zawody zakończyły zmagania sportowe w sesji jesiennej. Każdy zawodnik walczy o miano najlepszego sportowca w swojej kategorii wiekowej i o wyjazd na finał krajowy „Czwartków LA”, który odbędzie się w Łodzi. We wszystkich zawodach prowadzona jest punktacja zawodników z podziałem na dziewczynki i chłopców w trzech kategoriach wiekowych Punktowani są także nauczyciele i szkoły.

 Najlepsze wyniki trzecich zawodów LA:

 Dziewczynki:                                                            

60 m

2008 i młodsi – Maja Major – 10,49 – SP 2

2007 – Zuzanna Pietras – 9,97 – SP 2

2006  - Wiktoria Zamiara – 9,55 – SP 4

 

Chłopcy:

60 m

2008 i młodsi – Hubert Hałkowski – 10,16 – SP 2

2007 – Kajetan Rupar – 9,54 – SP 4

2006 - Patryk Opaliński – 9,27 – STSG

 

Dziewczynki:

300 m

2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 49,85 – SP 6

2007 – Katarzyna Dobek – 54,41 – SP 6

2006 – Dominika Stefaniak – 58,88 – SP 1

 

Chłopcy:

300 m

2008 i młodsi – Mikołaj Majewski – 56,04 – SP 4

2007 – Jakub Filipowski – 57,26 – SP 1

 

Dziewczynki:

600 m

2008 i młodsi – Alicja Nürnberg – 2,15 – SP 6

2006 – Paulina Raczkowska – 2,08 – SP 1

 

Chłopcy:

1000 m

2008 i młodsi – Antoni Jasiakiewicz – 3,46 – SP 1

2007 – Bartosz Walkowiak – 4,04 – SP 6

 

Dziewczynki:

Skok w dal

2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 3,58 – SP 6

2007 – Anna Korpysz – 3,46 – SP 2

2006 – Wiktora Zamiara – 3,70 – SP 4

 

Chłopcy:

Skok w dal

2008 i młodsi – Kacper Romejko – 3,40 – SP 6

2007 – Kacper Jasiecki – 3,85 – STSG

2006 – Michał Majewski – 3,45 - STSG

 

Dziewczynki:

Rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 28m – SP 6

2007 – Weronika Kalinowska – 30m – SP 6

2006- Zuzanna Ziomko – 30 m – SP 6

 

Chłopcy:

Rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Michał Dydo – 30 m – SP 6

2007 – Kajetan Rupar – 36 m – SP 4

2006 – Grzegorz Frejnik – 36 m – SP 6

 

Dziewczynki:

Skok wzwyż

2007 – Katarzyna Dobek – 1,30 – SP 6

 

Chłopcy:

Skok wzwyż

2008 i młodsi – Rafał Sobczyk  – 1,20 – SP 4

2007 – Antoni Jasiakiewicz – 1,05 – SP 1

2006 – Patryk Opaliński – 1,30 – STSG

 

            Po trzech cyklach sesji jesiennej punktacja szkół przestawia się następująco:

1.      Szkoła Podstawowa nr 6          - 11753  pkt

2.      Szkoła Podstawowa nr 2          - 3295  pkt

3.      Szkoła Podstawowa nr 4          - 2975  pkt

4.      Szkoła Podstawowa nr 1          - 2637 pkt

5.      STSG                                       - 1212 pkt

6.      Logos                                        - 339 pkt

Natomiast punktacja nauczycieli jak poniżej:

1.      Adam Wielechowski            - 5371 pkt

2.      Krzysztof Walkowiak           - 4057 pkt

3.      Iga Cierpiał                           - 3258  pkt

4.      Janusz Walkowiak               - 1181  pkt

5.      Ewa Murawska                     - 1119 pkt

 

Pełny komunikat znajduje się na stronie „ OSiR” Wyspiarz

 

Wyróżniliśmy  Bartka Osmałka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 za zachowanie Fair Play podczas biegu na 300m.

 

            Kolejne zawody odbędą się w sesji wiosennej, w kwietniu i maju 2019 r.

 

Serdecznie gratulujemy młodym lekkoatletom, ich rodzinom za wsparcie, a nauczycielom za zaangażowanie w trenowanie zawodników.


 

 

zdjeciezdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski