WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

18.11.2009 6:54

Skargi na opiekę w Z P-O

Od kilku dni docierają do redakcji wiadomości o nieodpowiednim traktowaniu pacjentów w świnoujskim Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym (ZPO) mieszczącym się w nadmorskiej „Fregacie”. Telefoniczne informacje płynące z grona pensjonariuszy i rodzin osób tam leżących sygnalizowały niewystarczająco staranną opiekę nad starszymi ludźmi, odleżyny, brak reakcji na prośby pacjentów, zaniedbania higieniczne. Dyrektorka ZPO Jolanta Jędrak jednoznacznie zaprzecza, że mają miejsce jakiekolwiek zaniedbania.

Od minionego piątku zaczęły się telefony do redakcji, że coś złego dzieje się w ZPO. Nasi informatorzy twierdzili, że pacjenci nie są zadbani, maja odleżyny, nie zawsze też panuje tam wymagany porządek. Rozmawialiśmy też z jednym z tamtejszych pacjentów, który dzwonił prosząc o interwencję. Starszy mężczyzna skarżył się, że pomijane są jego prośby o pomoc. Jeszcze miesiąc temu chodził, a teraz już nawet nie wstaje. Prosił o leki, jakieś działanie, ale nikt na to nie zwraca tam uwagi. Nawet prośba aby go zawieźć do toalety nie jest spełniana i musi długo czekać. Mężczyzna utyskiwał, że z emerytury na jego utrzymanie w ZPO ma potrącane 1.200 zł , a leki jakie mu przepisano za ponad 300 zł musiał sam wykupić i nikt mu tej kwoty nie zwrócił. Mówił, że personelu jest za mało i nie dają sobie rady z ta sporą gromadką pensjonariuszy. Dyrektor ZPO Jolanta Jędrak zaprzeczyła, że dzieje się cokolwiek złego. Wspomnianego pacjenta określiła jako „roszczeniowego” i „trudnego”. Jej zdaniem jest odpowiednia liczba personelu, który wyjątkowo dobrze dba o leżące tam osoby, a jeśli chodzi o odleżyny to nikt tam ich nie ma, bowiem w zakresie przeciwdziałania ich powstawaniu realizowany jest specjalny program.

Więcej na ten temat w najbliższym gazetowym wydaniu „Wyspiarza niebieskiego”.

 

 

KOMENTARZE
g - a moze warto odwiedzić ten przybutek
2009-11-18 19:46:58  |  IP: 80.245.191.*
Byłem niedawno ze znajomą u jej cioci w tym przybytku i tak się zastanawiam ile osób z tych które się wypowiadają na forum odwiedziło tą placówkę i może poczuło ten specyficzny smród jaki tam czuć. Byłem w tego typu placówkach w Skandynawii i takiego paskudnego zapachu nie tam ma. Czy to świadczy o wysokim poziomie czystości, czy raczej o niedomyciu? Tak sobie myślę, że część osób które tu sie wpisały to pracownicy ZPO lub ci którzy chcą uspokoić swoje sumienie. Oddałem mamusię i jest dobrze prawda? Rączki umyłem i jestem zadowolony...?
- ---- - All inclusive?
2009-11-18 18:52:59  |  IP: 80.245.182.*
Czytając ten artykuł przychodzi mi na myśl pewna analogia, co do osób i faktów, z którą spotkałem się podczas przeglądania stron internetowych dotyczących raportu pt. „Polak na wakacjach” ze szczególnym uwzględnieniem pewnego zdarzenia: Turystka wykupiła hotel z formułą all-inclusive w Tunezji. Któregoś dnia poszła na zakupy do miejscowego sklepu. Wzięła towar z półki, skierowała się do wyjścia, pokazując przy drzwiach opaskę na przegubie dłoni. Zdziwiony sprzedawca zażądał zapłaty, na co wzburzona klientka tłumaczyła, że wykupiła w biurze podróży "all-inclusive na Tunezję", więc niby, dlaczego miałaby płacić./ źródło: puls biznesu. onet.pl/. Drogi Panie redaktorze zanim zacznie Pan rozpisywać się na temat roszczeń Pana X proszę zapoznać się najpierw ze „Statutem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Świnoujście” zamieszczonego między innymi na stronie Urzędu Miasta ŚWINOUJŚCIE /źródło: http://bip.um.swinoujscie.pl /. Ponadto, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że ZPO działa w naszym mieście od 17.01.2000 r. /źródło: http://uznam.net.pl/~viper/zpo/index1.html / czyli prawie dziesięć lat i w tym okresie zdarzył się jeden niezadowolony klient to musi Pan chyba sam przyznać – że wynik jest i tak wspaniały. Poza tym, dlaczego roszczeniodawca nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem, czyżby obawa przed innymi instytucjami, które miały z nim wcześniej kontakt.?
S - NIEPRAWDA!!!!
2009-11-18 16:15:36  |  IP: 188.33.231.*
Uważam, że te wszystkie słowa są nieprawdą. Moja babcia leżała w tym szpitalu, miała bardzo staranną opiekę i nigdy nie słyszałam od niej złego słowa. Sama byłam tam nieraz i nigdy nie widziałam podobnych zachowań, sale zawsze czyste, babcia była bardzo zadowolona. Przez użalania się jednego pacjenta nie można oceniać całej działalności Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Dziwne,że ludzie są tam źle traktowani skoro z tego co wiem jest tak długi czas oczekiwania aż zwolni się miejsce. Panie, które tam pracują są bardzo miłe, profesjonalne w swej pracy. A Pan, któremu nie pasuje taka należyta opieka powinien zmienić miejsce pobytu, może wtedy by docenił !!!! Bo na pewno nigdzie indziej nie uzyska lepszej opieki niż we Fregacie.
Patrycja - To nei prawda
2009-11-18 15:31:26  |  IP: 80.245.183.*
Moja ciocia lezy we fregacie i ma tam doskonala opieke . Teren zakladu tez jest czysty . Personel jest na kazde zawolanie i moja ciocia nigdy nie uskarzala sie na brak zainteresowania . Jestem wdzieczna miastu ze istnieje taki zakald ,
!!!!!!!!!!!! - TAKA JEST PRAWDA !!!!!!!!!!!
2009-11-18 15:13:43  |  IP: 217.97.193.*
Przeciwna jestem odnośnie do takich oszczerstw . Personel i ludzie zajmujący się chorymi są oddani i pełni miłości do ludzi. Na oddziale panuje miła i przyjemna atmosfera. Nie jeden z odwiedzajacych chorych zastanawia sie jak temu wszystkiemu daja ludzie rade - zatrudnieni. Jak można coś takiego głupiego i chamskiego wypisywac ?
zatroskana - Troska w rodzince
2009-11-18 13:18:12  |  IP: 80.245.184.*
Jak świat światem, ludzi nie zadowolonych znajdziemy wszędzie. Moja znajoma obecnie leży we Fregacie i nie wyobrażam sobie, aby działa jej się tam krzywda. Zaglądamy do niej bardzo często. Widzę leżących tam ludzi do których nikt nie przychodzi. Ciekawe czy do znajomego KAZ'a rodzina przychodziła często, czy po to aby pomóc , czy tylko aby po oglądać personel? Jeżeli temu Panu było tam tak źle, to dlaczego tam przebywał? Prawo jasno mówi, że to rodzina ma obowiązek zająć się swoimi bliskimi. Gdzie zatem była RODZINA? Zaś co do podawania talerza i karmienia, to i tu mam odmienne zdanie. Osobiście uważam, że póki człowiek może sam przy sobie coś zrobić, chociażby zjeść, póty jeszcze jest sprawny! Na boga, nie odbierajmy ludziom tej odrobiny samodzielności! Wydaje mi się, że najlepiej było by gdyby KAZ , popracował(ała) we Fregacie, wtedy opinia tej osoby była by rzetelna i pełna. Ze swej strony życzę powodzenia i Zdrowia, aby nie musiała ta osoba korzystać z opieki państwowych instytucji opiekuńczych, bo wydaje mi się, że na swoją Rodzinę to nie ma co liczyć...!
A - Ja jestem przeciwna co do pisania takich oszczerstw
2009-11-18 12:52:28  |  IP: 92.42.119.*
Po raz kolejny w tej instytucji przebywa moja mama.Jestem wdzieczna Calemu Personelowi za codzienny trud i cierpliwosc,jakie wnosza do swojej pracy.Mimo iz budynek nie jest nowy,panuje tam porzadek i jest czysto.W osrodku tym jest prowadzona swietlica terapeltyczna,ludzie maja zorganizowany wolny czas,sa rehabilitowani... Jeszcze raz serdecznie dziekuje.
kaz - to prawda!
2009-11-18 9:08:07  |  IP: 83.12.40.*
To prawda, że tam się źle dzieje! Wiem, bo mój znajomy tez tam leżał. Człowiekowi obłożnie choremu stawiano pod nosem talerz i nikt nawet nie raczył mu pomóc w jedzeniu, nie był myty po kilka dni, nie wspominając o zainteresowaniu się jak się czuje. Panie wszystko robią z wielką łaską, a najlepiej im wychodzą głośne śmiechy w swoim pokoiku. Ktoś się powinien zainteresować tym co tam się dzieje, bo to skandal, aby miejska instytucja przeznaczona do opieki nad ciężko chorymi nie spełniała swoich powinności. Ci ludzie tam strasznie cierpią nie tylko z powodu swojej choroby, ale również z tego że są źle traktowani. Mój znajomy na szczęście został przeniesiony gdzie indziej, z takimi odleżynami, że lekarz w innym ośrodku łapał się za głowę.
« Poprzednia  | 1  | 2  |  Następna »
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

                 OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl

 

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski