WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

28.10.2013 9:03

Udany weekend Prawobrzeża

Sobota dla Prawobrzeża Świnoujście okazała się dniem nadzwyczaj pomyślnym. Przy wyjątkowej, jak na końcówkę października, pogodzie świnoujścianie grali z dwoma orłami - ci nieco młodsi - juniorzy "u nas" z Orłem Łożnica, doświadczeni piłkarze - seniorzy "na wyjeździe" z Orłem Prusinowo. I tak seniorzy, jak i juniorzy swoje mecze wygrali - seniorzy 3:1, juniorzy 5:4.

Wyjazd do Prusinowa okazał się trudniejszy niż wszyscy przewidywali. Bardzo wymagające boisko - grząskie, miękkie - dało się we znaki zawodnikom na co dzień grającym i przygotowującym się na twardszej, sztucznej nawierzchni świnoujskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po szybko zdobytym prowadzeniu (w 8 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Miłosz Gajda) tempo Prawobrzeża niestety osłabło, piłkarze w żółtych koszulkach oddali pole rywalom. Jednakże "Orłom" zabrakło tego, czego brakowało nam ostatnio - skuteczności - mimo przewagi w posiadaniu piłki chaotyczne ataki nie przynosiły efektu. Natomiast dużo bardziej zorganizowana gra Prawobrzeża jak najbardziej "przyniosła efekt" - w 37 minucie, kiedy to dobrze zapowiadającą się akcję przerwał ręką jeden z obrońców Prusinowa. Sędzia podyktował rzut wolny, piłkę w odległości około 18-19 metrów wprost przed bramką Orła ustawił Rafał Wrona, by po kilkunastu sekundach pewnym strzałem podwyższyć prowadzenie Prawobrzeża.

Druga połowa pod względem gry nieco bardziej wyrównana, lecz znów z minimalnym wskazaniem na waleczną drużynę Orła. Tak gospodarze jak i goście mieli swoje okazje i zdobycze bramkowe - Prawobrzeże umieściło piłkę w siatce w minucie 49 (szybki rajd i pewny strzał Arka Waliszewskiego), a Orzeł w minucie 64. Jednakże okazji do strzelenia gola było nieco więcej z obu stron - dla "nas" swoje szanse mieli Chmielewski - dobra "główka" po rzucie rożnym i piłka ociera słupek ale niestety po zewnętrznej stronie, Nowak - który gola zdobył, ale niestety z odgwizdanego spalonego, zabrakło może kilku centymetrów, i Rodź - po jego strzale piłkę niemalże z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. A dla Orła... a szanse Orła dzielnie powstrzymywała nasza obrona i bramkarz Grzegorz Kiełbasa. Całościowo w spotkaniu na największe wyróżnienie zasługuje chyba Piotr Sułkowski, pewny w obronie często zatrzymywał niebezpieczne akcje rywali. Indywidualnych błędów generalnie niewiele.

Mecz najlepiej podsumują dla nas zdobywcy bramek - Miłosz Gajda:
"Jechaliśmy po 3 pkt. i zadanie udało się wykonać. Z gry możemy być niezadowoleni ale jak mówi przysłowie - szczęście sprzyja lepszym. Ważne 3 oczka, umocniliśmy swoją pozycje w lidze. Teraz musimy się skupić na ostatnich 2 meczach."
i Arkadiusz Waliszweski: "Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Mimo to udało się wygrać i to cieszy. Szybko strzelona bramka nie ustawiła meczu, Orzeł grał całe spotkanie bardzo dobrze, ale to my strzelaliśmy bramki i to najważniejsze. Dopisujemy sobie 3 pkt i jedziemy dalej."

Widać tu nieco więcej krytyki niż w naszej stonowanej recenzji ale fakty pozostają identyczne - Prawobrzeże zdobyło 3 ważne punkty. Scenariusz trenera Tomasza Błotnego został wykonany, chodź Oskarowych ról ze świecą szukać. Cieszy fakt, że po 9 kolejce zmagań piłkarskich Prawobrzeże awansuje na 6-tą pozycję tabeli, a to już ta "górna" połówka.

Pozostając w konwencji filmowej mecz juniorów można by nazwać thrillerem, całość spotkania doskonale podsumował trener Łukasz Kupczyk: "Ten mecz mogliśmy wygrać wysoko ale i mogliśmy go przegrać. Gdy po 30 minutach prowadziliśmy 2:0 kolejne bramki wydawały się kwestią czasu... ale niestety - błąd w obronie i dostajemy bramkę do szatni. Po przerwie drużyna z Łożnicy gra z większą śmiałością i przegrywamy 3:2. Ale widać było w chłopakach podrażnienie... szybko doprowadzamy do remisu i za chwilę strzelamy bramkę na 4:3. Jednak drużyna Orła bardzo dobrze wykonuje rzut rożny i znowu mamy remis. Po raz kolejny wydaje się, że ten mecz skończy się wynikiem remisowym, tym bardziej, że do końca pozostaje kilka minut. Ale postawialiśmy wszystko na jedną kartę - albo wygrywamy i gonimy lidera albo bronimy się i bierzemy jeden punkt. Na szczęście zagranie va bank skutkuję i udaje nam się strzelić w końcówce bramkę na 5:4. Do końca dowozimy 3 punkty. Ciesze się że póki co jesteśmy nie pokonani na własnym boisku. Za tydzień gramy ostatni mecz w Stuchowie z tamtejszą Koroną. Jedziemy po 3 punkty."

Nic dodać nic ująć, prawdziwy thriller. Cieszą oba zwycięstwa. Gratulujemy i tym młodszym, i tym starszym piłkarzom i życzymy (i im, i sobie) powtórki za tydzień. Serdecznie zapraszamy na mecze Prawobrzeża!
Dzisiaj gra ostatnia z naszych drużyn - trampkarze, trzymajmy kciuki za najmłodszych adeptów najpopularniejszego w Polsce sportu.

Prawobrzeże

Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl