Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Wicemistrz Aleks Szornak na podium

09.03.2009 15:22

Wicemistrz Polski!

7 marca 2009 r. w Bornym Sulinowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Prawo startu w tych zawodach mieli zawodnicy z roczników 94-92, którzy zakwalifikowali się w dwóch eliminacjach.

Wśród tej elity znalazło się pięcioro wyspiarzy – Ada Czysieska, Adrian Topolski, Zdzisław Perkowski, Daniel Chlewicki oraz Aleksander Szornak. Bardzo blisko brązowego medalu był Adrian Topolski, który wygrał pierwszą walkę repasażową, ale niestety nieznacznie przegrał drugą walkę. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach 5-8. Wyjątkiem w naszej drużynie był Aleks Szornak, który od początku był jednym z faworytów w swojej kategorii. Tak też się i stało – Aleks wygrał wszystkie walki eliminacyjne przed czasem i dopiero w finale uległ zawodnikowi z Olsztyna.