WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Urząd Stanu Cywilnego w Muzeum?

10.03.2011 6:56

Urząd Stanu Cywilnego w Muzeum?

Byłam w szoku

Dowiedzieliśmy się o nowym, skrywanym dotąd pomyśle świnoujskiej władzy. U Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie zostało złożone pismo Wydziału Inżyniera Miasta UM w Świnoujściu z prośbą o wydanie warunków związanych z usytuowaniem świnoujskiego Urzędu Stanu Cywilnego w zabytkowym gmachu Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W piśmie informowano, że planowana jest też zmiana wejścia głównego do tego obiektu z ul. Armii Krajowej po przebudowie - na Plac Rybaka.

 

Do dyrektor Barbary Adamczewskiej kierującej Muzeum Rybołówstwa Morskiego zadzwonił po opinię w tej sprawie Tomasz Wolender, główny specjalista do spraw zabytków w biurze konserwatora.

-Byłam w szoku. Ja sobie tego w ogóle nie wyobrażam. Mam nadzieję, że się to „rozejdzie po kościach”. Nie widzę takiej możliwości. Chyba, że Miasto dałoby nam w zastępstwie inny większy budynek z magazynami i piwnicami, to wtedy tak – powiedziała nam dyrektor Adamczewska.

Wiele wskazuje na to, że dla ciągle zwiększającej się liczby świnoujskich urzędników pracujących w Urzędzie Miasta brakuje już miejsca w tamtym gmachu, stąd konieczność przeniesienia części realizowanych przez urzędników zadań w inne miejsca. Władza powoli wylewa się zatem z Centrum Administracji na pozostałe części Miasta

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu „Wyspiarza niebieskiego”

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl