WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

W sobotę 21 bm. wręczenie tytułu

18.02.2009 13:13

W sobotę 21 bm. wręczenie tytułu

Wybraliśmy "WYSPIARZA ROKU 2008"

Po raz czternasty już dokonaliśmy wyboru wyjątkowej osoby mieszkającej na polskich wyspach, która z uwagi na swoje szczególne, powszechnie uznane zasługi, czy też dokonania w 2008 r. była najbardziej godna zdobycia zaszczytnego tytułu "WYSPIARZ ROKU 2008". Wyboru dokonała 30 stycznia Kapituła Tytułu, a wręczenie tytułu oraz nagrody nastąpi o godzinie 18.00 w najbliższą sobotę 21 lutego w Jazz Clubie Centrala (w sali za ogrodem).

Z grona dziewięciu zgłoszonych kandydatur wyboru tej jednej, najważniejszej w 2008 r. osoby, dokonała 30 stycznia Kapituła Tytułu. Jak zwykle była ona złożona z dotychczasowych laureatów organizowanych poprzednio przez tygodnik "Wyspiarz" 6 plebiscytów na "Człowieka Roku" i po raz pierwszy w 2000 r. na "Wyspiarza Roku" oraz laureatów siedmiu wyborów organizowanych przez redakcję "WYSPIARZA niebieskiego". Obok dotychczasowych zdobywców tytułu w kapitule zasiedli przedstawiciele dziennikarzy świnoujskich mediów.

Za rok 2008 nominowani do tytułu WYSPIARZ ROKU byli ze Świnoujścia - Daria Jagodzińska , Anna Junak , Marek Niewiarowski, Edyta Tomaszek, Anna Wesołowska, Aneta Zdybel i Walerian Zegzdryn oraz Artur Sobolewski z Wolina i Waldemar Witkowski z Międzyzdrojów.

Teraz nadszedł czas aby wręczyć tytuł i nagrodę dla zwycięzcy, którego uhonorujemy na gali w dniu 21 lutego w Jazz Clubie Centrala (sala za ogrodem). Po głównej uroczystości w której uczestniczyć będą liczni mamy nadzieje zaproszeni goście odbędzie się część artystyczna. Z recitalem poezji śpiewanej wystąpi lekarz z zawodu, szczecinianin Jacek Rudnicki (z zespołu „Sklep z Ptasimi Piórami”).

Przypomnijmy, że w kolejności od 1995 r. zwycięzcami plebiscytów i wyborów na najznakomitszego mieszkańca wysp byli: Witold Rusakiewicz, ksiądz Olaf Kwapis, Janina Miecznik, ś.p. Anatol Drywa, Bogusław Mamiński, Urszula Jakuczun, Wacław Rudolf, Piotr Piwowarczyk, Stanisława Płociniak, Wiesław Rusak, Darek Ryżczak, Maja Piórska i Jerzy Miller.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl