WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

02.02.2009 10:25

W areszcie za kradzież rozbójniczą

(MIĘDZYZDROJE). Policjanci po cywilnemu, poza służbą zatrzymali po krótkim pościgu złodzieja sklepowego. Za kradzież piwa i pobicie pracownika sklepu, zatrzymanemu Konradowi K. grozi 8 lat więzienia.

Po południu 30 stycznia br. w pobliżu sklepu samoobsługowego na terenie Międzyzdrojów policjanci i ochroniarz sklepowy zatrzymali złodzieja. Konrad K. 25- letni mieszkaniec gminy Międzyzdroje ukradł ze sklepu piwo w puszkach i szybko uciekł. W pościg za nim ruszył pracownik sklepowy. Gdy dogonił złodzieja, ten skopał go i ponownie rzucił się do ucieczki. Widząc to w pościg za uciekinierem ruszyło dwóch mężczyzn, którzy bardzo szybko dogonili i bez większych problemów zatrzymali złodzieja sklepowego. 12 puszek z piwem zabezpieczono jako dowody do dalszego postępowania. Jak się okazało mężczyznę zatrzymali dwaj policjanci po cywilnemu z sąsiedniej komendy policji przebywający w Międzyzdrojach.

Konrad K. zatrzymany został w policyjnym areszcie. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że posiadał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty kradzieży rozbójniczej za co grozi mu 8 lat więzienia.

zespół prasowy KPP w Kamieniu Pomorskim

asp. sztab. Mirosław Bakowicz

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl