WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Licytacja na rzecz WOŚP

08.01.2009 14:55

Licytacja na rzecz WOŚP

Zostań marynarzem okrętu podwodnego

Niesamowita okazja czeka w tym roku na miłośników morza i spraw morskich. Marynarka Wojenna wystawiła do licytacji na rzecz XVII Finału WOŚP „miejscówkę” na jednodniowy rejs okrętem podwodnym typu „Kobben”. Pierwszy raz w historii będzie można wziąć udział w takiej licytacji.

Drugi rok z rzędu Orkiestra zacznie grać od strony morza, na okręcie Marynarki Wojennej. Jerzy Owsiak przybędzie do portu w Szczecinie na pokładzie okrętu ORP „Kraków”. Marynarka Wojenna będzie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od Gdyni do Świnoujścia.

Jak co roku Marynarka Wojenna wystawiła na aukcjach liczne pamiątki, upominki i przedmioty związane z polskimi siłami morskimi. Ten rok przyniósł także coś nowego. Po raz pierwszy, w 90-letniej nowożytnej historii Marynarki Wojennej, każdy przez jeden dzień może stać się marynarzem okrętu podwodnego – jeśli tylko wygra licytację. Szczęśliwy zwycięzca przejdzie podwodny chrzest morski, którego jednym z elementów jest wypicie wody morskiej pobranej z głębokości, na której przebywa okręt. Będzie mógł także usiąść za sterami oraz obserwować przez peryskop jednostki nawodne.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się w Szczecinie, do którego główny organizator akcji Jerzy Owsiak dotrze na pokładzie okrętu transportowo-minowego ORP „Kraków” pod dowództwem kpt. mar. Dariusza Golonki, wchodzącego w skład 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Od godziny 9.00 do 14.00 przy nabrzeżu „Wały Chrobrego” okręty: ORP „Kraków” oraz holownik MW H-10 zostaną udostępnione do zwiedzania. W tym samym czasie przy świnoujskim Nabrzeżu Władysława IV będzie można zobaczyć trałowiec ORP „Drużno” oraz okręt transportowo-minowy ORP „Gniezno”, a o godzinie 13.00 na Placu Rybaka koncertować będzie Orkiestra Garnizonowa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Marynarze będą także czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących w Świnoujściu osób.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl