WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

26.05.2024 9:47

Wsparcie dla młodych muzyków przyznane

Zakup instrumentów, akcesoriów lub możliwość uczestnictwa w kursach i warsztatach muzycznych pozwoli rozwijać się 46 młodym muzykom. Takie wsparcie często decyduje o tym, czy dziecko może realizować swoje pasje. Ogłoszono wyniki programu stypendialnego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”.

 

To dwunasta odsłona stypendium. W tym roku pula środków została zwiększona i wyniosła 150 tys. zł i jest największa ze wszystkich dotychczasowych edycji. Ze wsparcia mogły skorzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od pierwszych klas podstawówki, po klasy maturalne.

 - Do tej pory udało się pomóc 257 utalentowanym, młodym muzykom. Cieszę się, że z programu skorzystają kolejni zdolni artyści, którzy będą realizować swoją piękną pasję – mówi wicemarszałkini Anna Bańkowska.

 W tegorocznej edycji wsparcie trafi do 46 młodych osób w wieku od 7 do 19 lat. Są wśród nich mieszkańcy m.in. Szczecina, Stargardu, Koszalina, a także Mieszkowic, Dębna, Złocieńca, Widuchowej, Gryfic, Gryfina, Kołobrzegu, Morynia, Nowego Worowa czy Dobrzan. Środki stypendialne przeznaczone zostaną m.in. na udział w warsztatach i kursach muzycznych, a także zakup instrumentów takich jak: puzon, skrzypce, klarnet, akordeon, flet poprzeczny, gitara i pianino. Od tego roku istnieje też możliwość wydatkowania środków stypendialnych na udział w konkursach muzycznych, których stypendyści programu „Janko Muzykant” są aktywnymi uczestnikami. Maksymalne wsparcie dla jednej osoby to 3 800 zł.           

Wnioski mogli składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych.
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl