WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

25.05.2024 12:22

Chyłkiem na warszowską plażę

Bez medialnego szumu, całkiem potajemnie, zamkniętą dla pospólstwa plażę na Warszowie odwiedzili obecni znamienici oficjele, stawiający sobie za cel kontynuację dzieła rozpoczętego w czasach rządów PiS, a mianowicie budowę w Świnoujściu głębokowodnego terminala kontenerowego.

 

Plażę na Warszowie chyłkiem wizytował w piątek 24 maja wiceminister Arkadiusz Marchewka (KO) oraz władze Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Odbywali jak się można dowiedzieć z wpisów w mediach społecznościowych "wizję lokalną w miejscu , gdzie powstaje głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu". Rządzący oficjele jak podają są "zdeterminowani, żeby świnoujski terminal ruszył do 2028 r. ".

Ta wizyta odbyła się bez wiedzy obecnych władz miasta Świnoujście. Pominięto także lokalną społeczność dla której inwestycja ma przecież zasadnicze znaczenie. Tajna wizyta na plaży po raz kolejny potwierdza tylko fakt nieliczenia się z mieszkańcami i władzami miasta oraz jest przykładem ewidentnego braku poszanowania Wyspiarzy przez rządzących. Należy sądzić, że chyłkiem przeprowadzona wizytacja i brak spotkania z mieszkańcami wynikała z obaw przed zderzeniem się z opiniami kwestionującymi potrzebę budowy terminala,wytykającymi bezsens realizacji tej megalomańskiej inwestycji niszczącej resztki naturalnego środowiska.

***

O tym, że przy budowie terminala LNG padały niejednokrotnie zapewnienia, że na Warszowie nie powstanie już żadna inna inwestycja, właściwie nie warto już wspominać. To jednak nadal boli i wystawia klasie politycznej negatywne oceny, utwierdzając w przekonaniu, że "gęby" polityków wypełnione są tylko frazesami i fałszywymi obietnicami.

 

Tekst :Wn ; Foto; Internet

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl