WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

10.05.2024 16:55

W Świnoujściu rusza koszenie traw

Tereny zielone w Świnoujściu potrzebują pilnej pielęgnacji. Zauważają to sami mieszkańcy. Przetarg na koszenie traw przy pasach drogowych będzie rozstrzygnięty dopiero 29 maja. Prezydent Joanna Agatowska zdecydowała nie czekać dłużej i prace przy zieleni rozpoczną się już teraz.

 

Troska o bioróżnorodność

Koszenie traw przy głównych ulicach i w miejscach, w których potrzebne jest zapewnienie widoczności i bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, będzie odbywać się regularnie. Częstszej pielęgnacji trawników będą wymagały także miejsca reprezentacyjne, jak promenada oraz skwery zarówno na lewo- jak i prawobrzeżu Świnoujścia. W pozostałych miejscach trawa będzie koszona tak, aby umożliwić polnym kwiatom dokończenie pełnego cyklu życia, który zwykle trwa od sześciu do ośmiu tygodni. Przemawia za tym także troska o owady i mniejsze gatunki zwierząt.

 

Są gotowi do pomocy przy koszeniu

Pielęgnacja zieleni w kurorcie jest bardzo kosztowna. Przetarg obejmujący między innymi koszenie traw przy pasach drogowych ruszył, lecz jego rozstrzygnięcie planowane jest na 29 maja. Mieszkańcy Świnoujścia w prośbach do urzędu sygnalizują konieczność częstszej pielęgnacji zieleńców. Dlatego, aby nie czekać do końca maja, o pomoc zostali poproszeni m.in. pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Żeglugi Świnoujskiej, Komunikacji Autobusowej, Towarzystwa Budownictwa Społecznego Lokum, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze. Wyrazili gotowość do pomocy. Pozostałymi terenami, do których skoszenia potrzebne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, zajmie się spółka Remondis.

 

Tekst: BIK UM Świnoujście


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl