WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

10.05.2024 8:49

Szkolne obchody Dnia Europy

W czwartek 9 maja obchody Dnia Europy świętowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu. Przygotowały wystawę, apel z występami oraz świetnie przedstawiły historię i specyfikę różnych krajów Wspólnoty. Podczas apelu, Europa zaprezentowała się jako poliglotka, która łączy wszystkie 27 krajów. Szczególnie wyraźnie zaprezentowały się Francja, Holandia, Niemcy i Hiszpania. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zaśpiewali Hymn UE „Odę do radości".

 

Następnie można było zwiedzać stoiska przygotowane przez klasy - reprezentujące poszczególne kraje UE - z ich potrawami, osiągnięciami, poznając tradycje i zwyczaje tych państw. Całość zakończona była konkursem z wiedzy o krajach UE a obchodom przyświecało hasło „Jedność w różnorodności”. Bo to sztuka pięknie się między sobą różnić.

 

- Kiedy dwie dekady temu wchodziliśmy do Unii Europejskiej, Was nie było na świecie – powiedział Roman Kucierski, Zastępca Prezydenta Świnoujścia, który uczestniczył w obchodach organizowanych przez szkołę. I dodał - Dokładnie pamiętam tamten czas i tamte emocje. Na szczęście dziś razem możemy obchodzić 20. rocznicę wejścia Polski do kontynentalnej wspólnoty, ciesząc się z licznych korzyści, które nam daje. Teraz wspólnie będziemy zmieniać nasze Świnoujście i nasz kawałek Unii Europejskiej.

 

Jarosław Jaz, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych

Urząd Miasta Świnoujście

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl