WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

19.04.2024 9:20

Miejski Chór Logos w galerii ms44

Zgodnie z zapowiedzią we czwartek 18 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 wystąpił Miejski Chór Dziewczęcy Logos z dyrygentką Dorotą Naklicką. To kolejny koncert w ramach trwających jeszcze obchodów 25-lecia istnienia tego zasłużonego i obsypanego wieloma nagrodami zespołu.

 

To wydarzenie artystyczne było częścią kontynuacji obchodów jubileuszu 25 lecia Chóru, więc w programie znalazły się pieśni tradycyjne, utwory sakralne (w tym 3 części jazzowej mszy), oraz kilka utworów o tematyce świeckiej. Należy podkreślić, że Dziewczęcy Chór Logos to jedna z niewielu rodzimych form kultury wysokiej na 44 wyspach. Koncert pięknie wpisał się w aktualną galeryjną wystawę "Lekcja martwego języka", traktującą o tożsamości lokalnej, a jego tytuł w ms44"islands sounds", został przyjęty z muzycznego cyklu który MDK realizował na wyspach z nieżyjącym Darkiem Ryżczakiem. Odnosi się również do tego co było bliskie sztuce nieżyjącej już Elżbiety Naklickiej i Jej męża Krzysztofa Naklickiego, a dzisiaj tak umiejętnie jest rozwijane przez ich córkę, prowadzącą chór dyrygentkę Dorotę Naklicką.

Przed koncertem D. Naklicka wspominała o niezapomnianej roli swojej Mamy w tworzeniu chóru Logos sięgając pamięcią do minionego czasu, który zaowocował jubileuszem jego 25-lecia. O tym jak ważna była dla chóru tragicznie zmarła Elżbieta Naklicka niech świadczy choćby to, że wszystkie chórzystki mówiły do Niej Mamo.

Wn


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl