WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

19.04.2024 8:42

II edycja Międzyzdrojskej Ligi Biegowej za nami

(Międzyzdroje) II edycja MLB rozpoczęła się w listopadzie 2023r. Zawody odbywały się raz w miesiącu na dystansach 5 i 7 km naprzemiennie. W sumie zorganizowano pięć spotkań biegowych w tym: dwa w listopadzie i grudniu 2023 roku i trzy w 2024r. w lutym, marcu i kwietniu.

 

Kalendarz zawodów dostosowano tak, by terminy nie kolidowały z innymi ligami biegowymi z naszego terenu tj. z wolińską i dziwnowską ligą biegową. Takie ułożenie kalendarza zawodów okazało się strzałem w 10! Pomimo kapryśnej i zimowej pogody frekwecja podczas zawodów dopisywała, uczestniczyło w nich zawsze ponad 50 osób. W porównianiu do I edycji z 2022 roku było to o 100% więcej. Na zawody zgłaszali się biegacze i kijkarze z naszej gminy, jak i z całego województwa: z Gryfic, Trzebiatowa, Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Szczecina, Pobierowa, Wolina czy Świnoujścia. By zaliczyć edycję 2023 / 2024 MLB należało wziąć udział w min. 3 zawodach i zaliczyć dystans 5 km. i 7 km. Zawody odbywały się w kategoriach bieg i nordic walking kobiet i mężczyzn. Klasyfikacja generalna opierała się na przyznawaniu punktów wg uzyskanego miejsca tj. I miejsce to jeden punkt w klasyfikacji ogólnej. O miejscu w klasyfikacji ogólnej decydowała najmniejsza ilość punktów.

Wśród biegaczy najlepszymi okazali się Kamil Hołub i Małgorzata Krynicka - Grzyb zawodnicy z Trzebiatowa. W konkurencji nordic walking najlepszym zawodnikiem okazał się Marek Dołęgowski z Wolina a w konkurencji kobiet Katarzyna Cebulska z Gryfic. II edycję Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej ukończyło 49 zawodników w tym 22 biegaczy i 27 kijkarzy. Łącznie w zawodach udział wzięło 115 osób.

Jak zapowiedział burmistrz Mateusz Bobek spotykamy się jesienią na kolejnej III edycji MLB!

Do zobaczenia jesienią!

 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl