WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Więcej inwestować, mniej przejadać

28.12.2008 10:56

Więcej inwestować, mniej przejadać

Budżet z deficytem

MIĘDZYZDROJE) Już jutro (poniedziałek 29 grudnia) Rada Miejska ostatecznie wypowie się w sprawie planów budżetowych na rok 2009. Prace radnych nad projektem przedstawionym przez burmistrza trwały ponad miesiąc. W efekcie powstała lista kilkudziesięciu poprawek do planowanych wydatków. Wszystkie zostaną wprowadzone przed głosowaniem nad przyszłorocznym budżetem.

- Rewolucji w założeniach budżetowych nie będzie - zapewnia Michał Sutyła, przewodniczący Rady Miejskiej (na zdjęciu) - Współpraca radnych z burmistrzem idzie w dobrą stronę. Wspólnie wypracowaliśmy porozumienie w wielu ważnych finansowych sprawach. Wnioski radnych idą w kierunku zminimalizowania wydatków bieżących i przekazania ich na inwestycje. Nasza zasada to mniej przejadać, a więcej inwestować.

 

Zaoszczędzono między innymi zmniejszając wskaźnik wzrostu wynagrodzeń pracowników urzędu miasta z 3,9 na 2,9 proc. oraz zabierając całą kwotę, czyli 390 tys. zł, przeznaczoną na nagrody pracownicze oraz 40 tys. złotych na finansowanie nauki urzędników. Nowe zadanie jakie pojawiło się w wieloletnim programie inwestycyjnym to budowa ścieżki rowerowej do Wisełki, na tę inwestycję w roku 2009 planuje się przeznaczyć 500 tys. Złotych.

Zgodnie z przedstawionym projektem uchwały planowane dochody budżetu w roku 2009 osiągną wysokość ponad 64,5 mln złotych. Najwięcej wpływów, bo aż 42 mln złotych planuje się uzyskać ze sprzedaży mienia komunalnego. Na liście mienia „pod młotek” znalazło się osiem gminnych nieruchomość między innymi 22 tys. metrowa działka tzw. „Kawcza Góra”, budynki przejęte od Funduszu Wczasów Pracowniczych oraz Złoty Dwór w Lubinie.

Budżetowe wydatki ustalono na kwotę blisko 67 mln złotych. Wydatki inwestycyjne i majątkowe to kwota ponad 35 mln złotych czyli blisko 53 procent wszystkich planowanych wydatków

Więcej na ten temat w „Wyspiarzu niebieskim”


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl