WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

23.12.2008 15:45

Grupa nieletnich włamywaczy zatrzymana

(WOLIN) Policjanci z komisariatu policji w Wolinie zatrzymali 8-osobową, zorganizowaną grupę nieletnich złodziei i włamywaczy. Wkrótce usłyszą oni szereg zarzutów przed Sądem dla Nieletnich.

8 nieletnich chłopców zatrzymanych zostało i przepytanych w obecności pedagoga w związku z dokonaniem szeregu włamań i kradzieży a także podpaleń na terenie gm. Wolin. Chłopcy znają się, gdyż uczęszczają do jednej z wolińskich szkół.

Swoją przestępczą działalność rozpoczęli na początku 2008r. Na przełomie lutego trójka z nich dla zabawy i bez powodu podpaliła obiekt stróżówki, wyrządzając tym samym stratę w kwocie 2000zł. na szkodę Gminy Wolin. Później piątka włamywaczy z tej grupy z Młyna w Wolinie dokonała kradzieży rzeczy o wartości 400zł. Pod koniec lutego tym razem 4 nieletnich włamało się do punktu wydawania odzieży osobom ubogim firmy charytatywnej, skąd ukradli odzież o łącznej wartości ponad 400 zł.

Do października 2008r. chłopcy włamali się 5- krotnie do różnych obiektów na terenie Wolina. Łupy w postaci papierosów, alkoholu, słodyczy i odzieży, których wartość pokrzywdzeni wycenili na około 4,5 tys. zł w dużej części sprzedali.

Ich ostatnim przestępczym działaniem było podpalenie dworka w Wolinie, będącego na liście wojewódzkiego konserwatora zabytków. Podpalacze w tym celu kupili na stacji benzynowej paliwo, które rozlali i podpalili wnętrze budynku. Tylko dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło do spalenia zabytkowego obiektu.

Policjanci na trop przestępczej grupy małolatów wpadli podczas sprzedaży przez nich do punktu złomu skradzionych wartościowych, przedmiotów metalowych z Młyna w Wolinie. Żaden z zatrzymanych nie przyznawał się , zrzucając winę na swoich kolegów. Młodzi przestępcy nie chcieli tłumaczyć dlaczego podpalali i kradli. Dzięki zgromadzonym niezbitym dowodom nieletni przestępcy przyznali się do zarzucanych im czynów za, które odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl