WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Inwestycja zakończona

22.12.2008 16:10

Inwestycja zakończona

Droga, ścieżka i spowalniacze

(WICKO). W sobotę (20 bm.) uroczyście oddano do użytku blisko kilometrowy odcinek wyremontowanej trasy wiodącej od Wicka w kierunku wjazdu na krajową „trójkę”. Remont tego odcinka trwał trzy miesiące i kosztował ok. 2,4 mln złotych. Z kasy miasta dołożono 680 tys. złotych, resztę sfinansował powiat.

- To finał działań, jakie były tu prowadzone od ponad czterech lat. Wartość zrealizowanych trzech etapów od Wicka do Wapnicy przekroczyła 4,5 mln złotych. Inwestycja była możliwa dzięki dobrej współpracy z władzami gminy Międzyzdroje, które współfinansowały całe przedsięwzięcie - podkreślił podczas uroczystości Paweł Czapkin, starosta powiatu kamieńskiego.

    Dla włodarzy Międzyzdrojów inspiracją do szybkiej realizacji ostatniego odcinka stała się Daniela Ratajczyk mieszkanka Wicka. W ubiegłym roku nowa droga zatrzymała się tuż pod jej domem. - Pomarudziłam trochę burmistrzowi i szybko przystąpił do działań - śmieje się pani Daniela. W sobotę w podziękowaniu za dodatkową motywację otrzymała od burmistrza okazały bukiet kwiatów (na zdjęciu).

     Oprócz nakładów finansowych inwestycja kosztowała gminę 90 wyciętych drzew, głównie kasztanowców. - Szkoda nam tego liściastego tunelu, jeśli jednak tak jest prościej i bezpieczniej, to trudno - przyznają mieszkańcy Wicka. - Liczymy, że stratę zrekompensują nowe nasadzenia. Więcej w najnowszym wydaniu „Wyspiarza niebieskiego”

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl