WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Ogólnopolska „Gwiazdka” 2008

Otwarcie pokonkursowej wystawy

21.12.2008 12:22

Ogólnopolska „Gwiazdka” 2008

Pokonkursowa, świąteczna wystawa

W sobotę 20 grudnia w Galerii „Poddasze” Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbyło się otwarcie wystawy prac jakie napłynęły na Ogólnopolski Konkurs na ozdobę Choinkową „Gwiazdka” 2008 połączone z aukcją z której dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.

Na organizowany tradycyjnie już przez świnoujski MDK konkurs nad którym pieczę sprawuje instruktor plastyki Wanda Denga-Szwaba wpłynęło 296 prac z wielu regionów kraju.

Czteroosobowe jury przyznało wiele nagród i wyróżnień dla najmłodszych uczestników konkursu (szczegóły w najbliższym, świątecznym wydaniu „Wyspiarza niebieskiego”).

W gronie dorosłych I miejsce zdobyła natomiast Maria Kłosowska-Zięba z Żywca (koronkowy anioł), miejsce II przypadło w udziale Marii Leszman z Peplina, a trzecie Marii Butrym z Giżycka. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Sylwia Bieleninik ze Świnoujścia za przepięknie malowane bombki oraz Teresa Stąporek z Pomierzyna za świąteczne witraże.

W aukcji jaka odbyła się tuż po otwarciu wystawy i wręczeniu nagród uczestniczyli głównie wykonawcy, ich rodzice i opiekunowie. Zabrakło niestety kogokolwiek z radnych czy władz miasta. Nie przybyła na tę uroczystość nawet dyrektorka MDK . Z wylicytowanych prac z których część wykupili sami ich wykonawcy uzbierała się kwota 433 złotych. Pieniądze zasilą budżet świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Warszowie, przy ul. Modrzejewskiej.

 

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl