WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

18.12.2008 15:57

Wybierzmy "WYSPIARZA ROKU 2008"

Zbliżający się koniec roku, tradycyjnie jest związany z ogłaszaną przez nas akcją wyboru wyjątkowej osoby mieszkającej na polskich wyspach, która z uwagi na swoje szczególne, powszechnie uznane zasługi, czy też dokonania w 2008 r. godna jest zdobycia zaszczytnego tytułu "WYSPIARZ ROKU 2008". W styczniu przyszłego roku wyłonimy już czternastego laureata.

W terminie do 12 stycznia 2009 r. czekamy na podanie kandydatur do tego tytułu ze Świnoujścia, Międzyzdrojów, Wolina i mniejszych wyspiarskich miejscowości. Zgłoszenia prosimy dokonywać na publikowanych w tygodniku „Wyspiarz niebieski” kuponach konkursowych wraz z podaniem na nim swoich danych, co uprawnia do udziału w losowaniu nagród dla osób głosujących w tym szczególnym wyspiarskim wyborze. Do kuponu prosimy dołączyć krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Ilość złożonych lub nadesłanych kuponów (niekserowanych) do redakcji "WYSPIARZA niebieskiego" przez każdego uczestnika wyborów może być nieograniczona. Wyniki losowania wraz z ogłoszeniem nazwiska zdobywcy kolejnego tytułu zostaną opublikowane w ostatniej dekadzie stycznia 2009 r.

Z grona dziesięciu kandydatów do tytułu wymienianych na kuponach w pierwszej kolejności - wyboru tej jednej, najważniejszej w 2008 r. osoby, dokona Kapituła Tytułu. Jak zwykle będzie ona złożona z dotychczasowych laureatów organizowanych poprzednio przez tygodnik "Wyspiarz" 6 plebiscytów na "Człowieka Roku" i po raz pierwszy w 2000 r. na "Wyspiarza Roku" oraz laureatów sześciu wyborów organizowanych przez redakcję "WYSPIARZA niebieskiego". Obok dotychczasowych zdobywców tytułu zasiądą w kapitule przedstawiciele dziennikarzy świnoujskich mediów. W kolejności od 1995 r. zwycięzcami plebiscytów i wyborów na najznakomitszego mieszkańca wysp byli: Witold Rusakiewicz, ksiądz Olaf Kwapis, Janina Miecznik, ś.p. Anatol Drywa, Bogusław Mamiński, Urszula Jakuczun, Wacław Rudolf, Piotr Piwowarczyk, Stanisława Płociniak, Wiesław Rusak, Darek Ryżczak, Maja Piórska i Jerzy Miller.

Dotąd zgłoszono dziewięć kandydatur do tytułu Wyspiarz Roku 2008: Darię Jagodzińską i Anetę Zdybel - obie panie od lat są intensywnie zaangażowane w działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych; Marka Niewiarowskiego - działacza społecznego zaangażowanego w ruch harcerski, który od kilku lat jest szefem Sztabu WOŚP w Świnoujściu; Waldemara Witkowskiego – 15 lat temu założył Uczniowski Klub Sportowy tenisa stołowego przy Gimnazjum w Międzyzdrojach. Jest jego prezesem i sponsorem. Z dobroci serca sponsoruje także różne imprezy o charakterze sportowym w Międzyzdrojach; Annę Wesołowską – założycielkę i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Kobiet po Chorobie Raka Piersi “Anna”, niezwykle zaangażowaną w niesienie pomocy kobietom; Edytę Tomaszek – dyrektor GP nr 2, która wprowadziła wiele innowacji pedagogicznych w kierowanej przez nią placówce. Skutecznie rozwija współpracę międzynarodową. Placówka jako jedna z czterech w województwie otrzymała tytuł “Szkoła bez przemocy” oraz tytuł “Szkoła sukcesu” za aktywność na rzecz środowiska lokalnego. Była inicjatorką i organizatorką Ogólnopolskiego Dyktanda; Waleriana Zegzdryna – jednego z najlepszych żeglarzy Świnoujścia, członka J.K. „4 Wiatry”, 3-krotnego Kapitan Roku w wyborach organizowanych przez „Wyspiarza niebieskiego” i Bractwo Żeglarskie, zdobywcę brązowego medalu Mistrzostw Polski 2007 i pucharu „UNITY LINE” oraz 4-krotnego zdobywcę Pucharu Lata; mgr Annę Junak – kierownika i twórcę Hospicjum Domowego „Przystań Caritas” pw. św. Faustyny w Świnoujściu, za niebywałą troskę i szczególne poświęcenie dla ludzi chorych, w krańcowych stanach chorób nowotworowych; Artura Sobolewskiego – założyciela (w 2006r.), prowadzącego i głównego trenera Sekcji Zapaśniczej „Wiking” w Wolinie. Jego ambicją jest wychowanie olimpijczyków. Obecnie 5 zawodników znajduje się w kadrze wojewódzkiej i dwóch w kadrze krajowej. Jest także organizatorem zawodów w zapasach o zasięgu krajowym. Nawiązał ożywione kontakty z Andrzejem Supronem, które przełożyły się na stałą współpracę. Sekcję zapaśniczą prowadzi społecznie.

Życzymy wszystkim świetnej zabawy, szczęścia w losowaniu licząc, że głosując wspólnie uhonorujemy najznamienitszą w tym roku postać z polskich wysp.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl