WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej.

19.10.2021 10:22

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej.

Wykonawca prosi o zrozumienie i cierpliwość.

Do końca listopada wznowiony zostanie przejazd przez byłe przejście graniczne Świnoujście – Garz. Na kolejnym odcinku modernizowanej ulicy Grunwaldzkiej, czyli pomiędzy ulicami Krzywa i Wielkopolska, ruch samochodowy ma być wznowiony w styczniu.

 

Wzdłuż tego odcinka trwają prace związane z wymianą sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Wykonawca rozpoczyna już także roboty w samej drodze na odcinku pomiędzy ulicami Krzywą i Wielkopolską. Położenie tam sieci wodno-kanalizacyjne i deszczowej może potrwać 4 tygodnie.

- To nie są łatwe prace, ponieważ stare magistrale sanitarne i wodociągowe są położone bardzo głęboko – mówi kierownik budowy Mariusz Jażdżewski. – Miejscami nawet na głębokości pięciu metrów. Dlatego prosimy mieszkańców o zrozumienie i cierpliwość. Robimy wszystko, aby jak najszybciej zakończyć tę inwestycję.

Jeśli tylko pozwoli na to pogoda, to w połowie listopada wykonawca planuje położenie na jezdni pierwszych warstw asfaltowych.

- A jeśli nawet z uwagi na aurę będzie to niemożliwe, to i tak przygotujemy ten odcinek na tyle, aby był przejezdny – dodaje kierownik.

Na początku listopada wykonawca zacznie też roboty na odcinku od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada (ale bez samego skrzyżowania) w kierunku Nowokarsiborskiej (na wysokości dawnego dworca kolejowego). Potrwają do końca marca przyszłego roku.

Objazd tego odcinka będzie prowadził z centrum miasta przez ulicę Karsiborską i Nowokarsiborską, a od strony ulicy Krzywej przez ulicę Wielkopolską.

Aktualnie ustalana jest objazdowa trasa autobusów miejskich. Jeszcze przed rozpoczęciem robót poinformujemy Państwa, którędy będzie jechał autobus i gdzie będą przystanki.

UM Świniujście


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl