WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

16.10.2021 9:50

Jeszcze w tym roku pojedziemy wschodnią obwodnicą miasta.

Zgodnie z umową do końca listopada wykonawca firma PORR S.A. ma zakończyć budowę nowej obwodnicy. Na początek grudnia zaplanowany jest jej odbiór, a to oznacza, że jeszcze w tym roku oddana zostanie do użytku.Na budowie trwają ostatnie prace przy nawierzchniach chodników, zatokach autobusowych i drodze dla rowerów. Potem wykonawcy zostanie położenie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu na samej jezdni. Będzie wylewana na końcu, aby nie uszkodzić jej podczas wcześniejszych robót.

 

Obwodnica będzie nowym połączeniem wyjazdu z tunelu z centrum miasta oraz dzielnicą nadmorską. Tym samym odciąży obecną ulicy Grunwaldzką. Obwodnica będzie miała prawie 1,3 km długości. Biegnie od ulicy Karsiborskiej przez Steyera do Daszyńskiego. Po zakończeniu budowy tunelu pod Świną obwodnica będzie można także dojechać do Centrum Usług Mulnik (teraz dojazd jest ulicą Portową).Na całej długości nowej drogi po obu stronach będzie chodnik o szerokości 2 metrów, a po jednej stronie (lewej, patrząc od strony ulicy Karsiborskiej) dodatkowo także droga dla rowerów.

Wykonawcą jest firma PORR S.A., ta sama która wraz z turecką Gulermak buduje tunel pod Świną. Koszt inwestycji to 41,2 zł. złotych brutto. Miasto uzyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości prawie 10 mln złotych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 mln złotych. Obwodnica wschodnia to wspólna inwestycja Miasta oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

BIK UM Świnoujście


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl