WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

 Radny Jan Borowski zmienił zdanie

27.09.2021 6:22

Radny Jan Borowski zmienił zdanie

Bezpłatna Komunikacja Miejska w Świnoujściu?

O wprowadzeniu w Świnoujściu bezpłatnych kursów Komunikacji Autobusowej wspomina się przy różnych okazjach od kilku lat. Postulował to systematycznie bodaj od 5. czy 6. lat Klub Radnych Lewica Razem, a także wnosiła o to indywidualnie radna Joanna Agatowska. Teraz interpelację w tej sprawie złożył radny Koalicji Obywatelskiej Jan Borowski, który jeszcze nie tak dawno należał do grona krytyków takiego pomysłu. Odpowiedzi władz miasta póki co brak.

 

Składane przez radnych Lewicy wnioski w sprawie bezpłatnej komunikacji w Świnoujściu nie trafiały do przekonania władz. Głównie mówiono, że nas na to nie stać. W momencie kiedy wnioskowała o to również indywidualnie radna Joanna Agatowska, radny Jan Borowski nazwał to populizmem. Teraz radny zmienił zdanie i sam w tej sprawie złożył interpelację.

Radny Jan Borowski rozesłał nawet do mediów informację, że złożył wniosek do Prezydenta Miasta Świnoujście o wprowadzenie całkowicie bezpłatnej komunikacji od 1 maja 2022 r.Radny obecnie uważa, że tak bogate miasto jak nasze stać na bezpłatną komunikację autobusową. Jego zdaniem „Darmowe autobusy to przede wszystkim ułatwienie dla najbardziej potrzebujących, ale także: mniejszy ruch samochodowy , czystsze powietrze , mniejszy hałas oszczędność dla mieszkańców. Po otwarciu tunel w 2022 roku czeka nas komunikacyjny chaos i zwiększony ruch samochodowy, musimy temu zaradzić. Bezpłatna komunikacja autobusowa, poszerzona w przyszłości o rower miejski będzie jednym z elementów wpływających na ilość samochodów poruszających się po ulicach miasta”. Radny zapowiedział też przygotowanie obywatelskiego projektu uchwały wprowadzającego bezpłatną komunikację.

Teraz być może jak do poprzednich wnioskodawców w tej sprawie dołączył kolejny radny to szanse na wprowadzenie w życie tego projektu wydatnie rosną. Tym bardziej, że świnoujski prezydent co jakiś czas wspomina, że jesteśmy przecież bogatym miastem.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl