WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

14.09.2021 7:21

Wspomóż szczytny cel i pożegluj z marszałkiem

W piątek marszałek województwa Olgierd Geblewicz zabrał w podróż po Zalewie Szczecińskim zwycięzcę licytacji, która zasiliła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a na horyzoncie jest już kolejny niezwykły rejs i bardzo ważny cel – leczenie Ingi z Przęsocina, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Żeby rozpocząć procedurę zakupu leku hamującego rozwój SMA potrzeba jeszcze prawie milion złotych.  

 

- Zachęcam wszystkich do licytacji rejsu po Zalewie Szczecińskim razem ze mną i moją załogą! Zysk zostanie przekazany na leczenie bohaterskiej Ingi – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

 Historię trzynastomiesięcznej dziewczynki z Przęsocina można śledzić na: https://www.facebook.com/BohaterskaInga/ , a w zakładce Grupy – Licytacje dla Ingi: https://www.facebook.com/groups/ingasma/?ref=pages_profile_groups_tab&source_id=106732611295353

warto znaleźć post marszałka województwa Olgierda Geblewicza i w komentarzach włączyć się do licytacji. Ceną wywoławczą było 100 złotych, ale po kilkunastu godzinach proponowana kwota za udział w rejsie przekroczyła 2 tys. zł. Licytacja potrwa do 19 września (do godz. 21). Warto wesprzeć leczenie Ingi i wybrać się z marszałkiem w niezwykłą podróż po Zalewie Szczecińskim.

 - Będę miał przyjemność pokazać z wody, jak piękne jest nasze Pomorze Zachodnie. Żeglarstwo to jedna z moich pasji, tak więc podczas pokonywania fal gwarantuję dobrą przygodę, ciekawą rozmowę i morskie opowieści – zaprasza Olgierd Geblewicz.

 Po rejsie marszałek zaprasza na kolację, również nad wodą. Zapewnia też transport samochodowy, do i z mariny. Na pokład jachtu zwycięzca licytacji może zabrać rodzinę, znajomych. Maksymalnie 6 osób.

Po zakończeniu licytacji wpłaty należy dokonać na: https://www.siepomaga.pl/licytacjebohaterskainga

 W zbiórce dla Ingi uczestniczyło już ponad 200 tysięcy osób! Zebrano prawie 7 milionów. Brakuje jeszcze ok. 900 tysięcy. Jest szansa, że za kilka dni będzie mogła rozpocząć się procedura zakupu leku hamującego rozwój SMA.

 Rejs dla Ingi to kolejna taka inicjatywa Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W styczniu br. Olgierd Geblewicz wystawił na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także rejs po Zalewie Szczecińskim. Zwycięzca, przedsiębiorca z podszczecińskiej Dobrej, wpłacił na WOŚP 4250 zł. We wrześniu udało się uzgodnić termin wyprawy i wspólnie pożeglować [zdjęcia]. Piątkowy rejs trwał kilka godzin, rozpoczął się i zakończył w Trzebieży.

 - Muszę przyznać, że ze względu na cel był to najprzyjemniejszy wypad w tym sezonie – mówi Olgierd Geblewicz.

 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl