WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

13.09.2021 8:22

Sukces lekkoatletyczny Dawida Pecyny

Na zawodach Makroregionalnych - Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA, w kategorii U16 przeprowadzonych w Szczecinie w dniu 11 września 2021 r. znakomicie zaprezentował się zawodnik sekcji lekkoatletycznej OSIR „Wyspiarz” Dawid Pecyna        

 

Na tych zawodach, będących jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski, Dawid startując w biegu na dystansie 600 m stanął na pierwszym stopniu podium z wynikiem 1.29.46 i uzyskał minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniu 25 września 2021 r. w Karpaczu (tym samym ustanowił swój kolejny rekord życiowy i zdobył III klasę sportową w lekkoatletyce).

 Należy przypomnieć, że Dawid jest aktualnym Mistrzem Województwa na 300 m, Wicemistrzem Województwa w biegu na 600 m i Halowym Wicemistrzem Województwa w biegu na 60 m.

Sukcesy swoje zawdzięcza systematycznej i wytrwałej pracy wykonanej na treningach lekkoatletycznych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

W okresie wakacji Dawid uczestniczył w dwóch obozach sportowych. Za swoje  dotychczasowe sukcesy sportowe  w lipcu został powołany na ogólnopolskie zgrupowanie LDK w Ostrzeszowie, zaś w sierpniu uczestniczył w zgrupowaniu kadry województwa zachodniopomorskiego młodzików w Myśliborzu.

Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów sportowych.

Anna Kryszan, dyrektor OSiR „Wyspiarz”

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl