WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

12.09.2021 6:09

„Walczymy o zero utonięć!”

Ratownicy  podsumowują sezon wakacyjny. Utonięć było mniej niż w roku ubiegłym, ale jest jeszcze sporo do zrobienia pod względem bezpieczeństwa. „Walczymy o zero utonięć”  – podkreślał prezes Zachodniopomorskiego WOPR Apoloniusz Kurylczyk podczas spotkania z dziennikarzami. W trakcie konferencji, która odbyła się 9 września na szczecińskich bulwarach, omówiono też tegoroczne akcje profilaktyczne realizowane dzięki wsparciu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

W tym sezonie kąpielowym życie nad wodą straciły  o 3 osoby mniej niż w tym samym okresie w roku 2020. Zachodniopomorski WOPR ocenia te wakacje dość dobrze. Ratownicy zaznaczają też, że wszystkie utonięcia zanotowano na plażach niestrzeżonych.  – Patrząc na statystyki ogólnokrajowe w tym sezonie, to możemy powiedzieć, że w województwie zachodniopomorskim utonęło tylko 13 osób – mówił prezes Zachodniopomorskiego WOPR Apoloniusz Kurylczyk. – Zależy nam bardzo, żeby ta statystyka była przede wszystkim zerowa – podkreślał, podobnie jak Apoloniusz Kurylczyk, obecny na  konferencji wicemarszałek Olgierd Kustosz.

 Więcej informacji, zdjęć, video w relacji: http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/zachodniopomorski-wopr-podsumowuje-wakacje-walczymy-o-zero-utoniec-statystyki

 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

 

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl