WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

10.09.2021 10:54

Trwa przebudowa ul. Gradowej w Przytorze

Na całym przebudowywanym odcinku wykonana została wymiana sieci wodociągowej w ramach robót ZWIK. W najbliższych dniach planowane jest wykonie nowych przyłączy i włączenie odbiorców.

 

Na odcinku od placu do zawracania do skrzyżowania z ul. Tęczową została wykonana nawierzchni drogi z kostki betonowej wraz z wyniesionym skrzyżowaniem. Wykonane również zostały prace związane z ułożeniem nawierzchni chodników i zjazdów indywidualnych oraz ekokrata w miejscu planowanych miejsc postojowych. Na odcinku od ul. Tęczowej do odcinka ul. Gradowej łączącego się z ul. Słoneczną wykonano korytowanie pod wykonanie warstw konstrukcyjnych oraz rozpoczęto stabilizację podłoża i wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego. Na bieżąco usuwane są kolizje z napowietrzną linią energetyczną, czyli demontaż słupów, układanie kabli w gruncie oraz - zgodnie z postępem robót drogowych - wykonawca układa kable zasilające linie oświetlenia i ustawia fundamenty pod słupy oświetleniowe.

Ulica Gradowa to już kolejna, która jest przebudowana w tej części Świnoujścia. Tylko w ostatnich dwóch latach przebudowane zostały: Sucha, Szmaragdowa, Turkusowa, Zalewowa, Sąsiedzka, Odrzańska, Sztormowa, Polna, Gajowa, łącznik pomiędzy Odrzańską a Sztormową. Zakres przebudowy ulicy Gradowej obejmuje m.in. utwardzoną nawierzchnię, budowę obustronnych chodników, przebudowę zjazdów oraz utwardzenie poboczy, aby możliwy był na nich postój i parkowanie pojazdów osobowych. Ulica zostanie zrobiona na całej długości pomiędzy ulicami Sąsiedzką i Pogodną - w sumie 360 metrów. To wspólna inwestycja Miasta i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Ten drugi wykona m.in. przewody sieci wodociągowej i przyłącza do posesji, a także przyłącza kanalizacyjne do posesji, które jeszcze ich nie mają. Koszt inwestycji 2,3 mln złotych obejmuje także prace ZWiK. Prace zaczęły się na przełomie kwietnia i maja. Planowo potrwają osiem miesięcy.

 

Tekst: BIK UM Świnoujście


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl