WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

23.07.2021 7:15

Dzisiaj świnoujska sesja nadzwyczajna

Dzisiaj od godziny 9.00 trwać będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta Świnoujście. Sesja będzie prowadzona w trybie zdalnym.

 

Świnoujscy radni mają tego dnia podjąć m.in. uchwały zmieniające uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Miasto Świnoujście na 2021 rok oraz w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miasto Świnoujście na lata 2021 – 2032.Wiąże się to z koniecznością zabezpieczenia wkładu finansowego na składane wnioski do tzw. Nowego ładu.
Podejmą też uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania oraz ustalenia wysokości stawek i sposobu pobierania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych Gminy Miasto Świnoujście. W tej ostatniej uchwale rozszerza się Strefę Płatnego Parkowania w Dzielnicy Nadmorskiej o ul. Uzdrowiskową, ul. Stefana Żeromskiego od ul. Małachowskiego do ul. Bałtyckiej,ul. Bałtycką oraz ul. Moniuszki od ul. Bolesława Prusa do ul. Artura Grottgera. W zmianie uchwały ujęte są płatności za pierwsze 30 minut parkowania.

Natomiast dla posiadaczy „Karty Wyspiarz” lub „Karty Wyspiarza Seniora” wprowadza się zerową stawkę opłaty za pierwszy postój pojazdu samochodowego do 30 minut w danym dniu w strefie płatnego parkowania (bezpłatny czas parkowania zawiera się w pierwszej godzinie parkowania). Takie rozwiązanie ma wejść w życie po uchwaleniu pod warunkiem: zgłoszenia we wniosku o wydanie „Karty Wyspiarza” lub „Karty Wyspiarza Seniora” numeru rejestracyjnego pojazdu, a w przypadku zmiany samochodu, posiadacz „Karty Wyspiarza” lub „Karty Wyspiarza Seniora” w celu kontynuacji uprawnienia, obowiązany jest zawiadomić wydawcę wyżej wymienionych Kart o zmianie w celu dokonania aktualizacji w bazie danych SPP


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl