WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Jedni mają MALINY, inni np. ŚLEDZIE, a my...

16.12.2008 13:10

Jedni mają MALINY, inni np. ŚLEDZIE, a my...

Dla kogo ŚWINKS 2008

Niektórzy świnoujscy urzędnicy i politycy samorządowi, prezydenci i radni, od lat dwoją się i troją by będąc u władzy jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy na przyszłość. Nie jest przy tym ważne, czy swoim działaniem psują sobie opinię. Tę , na którą niekiedy latami pracowali. Tę, dzięki której zostali przez nas wyniesieni do władzy. Jej zdobycie potraktowali jako równoznaczne z zawłaszczeniem miasta, jako swojej własności. Jedyne w czym najczęściej gustują to interesy, socjotechnika i utrzymywanie się na powierzchni władzy. Przez dwa tygodnie przyjmowaliśmy zgłoszenia kandydatur do tego szczególnego, negatywnego tytułu. Od dziś na naszej stronie internetowej www.wyspiarzniebieski.pl , w panelu sondy można już głosować na samorządowca, który otrzyma tytuł ŚWINKS 2008.

Od 30 listopada do 15 grudnia oczekiwaliśmy zgłoszeń do tytułu zarówno poprzez komentarze do tekstu zamieszczonego na stronie internetowej www.wyspiarzniebieski.pl, nadsyłane e-maile do redakcji, telefony do redakcji, a także osobiście podane kandydatury. Zgłaszać można było wyłącznie aktualnych samorządowców. Zgodnie z zapowiedzią na podstawie głosów jakie napłynęły wyłonionych zostało pięć najczęściej pojawiających się nazwisk wśród zgłoszonych kandydatur. Oto one w porządku alfabetycznym: Joanna Agatowska, Stanisław Huszcza, Katarzyna Pawlicka, Zbigniew Pomieczyński, i Janusz Żmurkiewicz. Przy zgłoszeniach kandydatur najwięcej głosów zebrał przewodniczący Rady Miasta Świnoiujscia Zbigniew Pomieczyński przed radną Katarzyną Pawlicką i prezydentem Januszem Żmurkiewiczem. Nazwiska wyłonionej piątki samorządowców zostały już umieszczone na stronie intenetowej www.wyspiarzniebieski.pl. w panelu sondy. Tam od 16 grudnia br. do 5 stycznia 2009 r będzie można głosować na któregoś z tych kandydatów, ostatecznie wybierając tę osobę która otrzyma tytuł ŚWINKS 2008. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliskie są sprawy publiczne Świnoujścia. Głosujmy i wybierzmy.

Jednocześnie należy dodać, że głosy oddano również na następujących radnych: Irena Kurszewska, Ryszard Teterycz, Stanisław Możejko,Tadeusz Kaczmarek i Edward Zając oraz na zastępcę prezydenta Andrzeja Szczodrego, którzy w tej właśnie kolejności zajęli następne miejsca poniżej piątego.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl